20. 7. svátek má Ilja

Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků

22. dubna 2019   (08:42)
Do zastupitelstva míří návrh na přenositelnost parkovacích lístků

Parkování patří k největším tématům ve městě.


Zastupitelé se na svém příštím zasedání budou zabývat také návrhem zastupitele za Šanci pro Příbram Vladimíra Krále. Ten by rád zavedl přenositelnost parkovacích lístků. V praxi by to znamenalo, že pokud zaparkujete ve zpoplatněné parkovací zóně a během několika minut pojedete do jiné, která má stejnou výši parkovného, lístek bude platit i tam. Za jedno parkovací místo by se tak platilo vždy pouze jednou.

„Představme si situaci, kdy občan zaparkuje v 10:00 např. na náměstí 17. listopadu, během 20 minut zde vyřídí vše potřebné a přejíždí do staré Příbrami, kde zaparkuje na novém parkovišti u nemocnice a po 20 minutách opět odjíždí, takže v 11:00 již žádné zpoplatněné parkovací místo nevyužívá. Dnes musí v takovém případě řidič zaplatit parkovné za 2 hodiny (dle příkladu výše 2x za dobu 10:00 až 11:00 hodin), i když vše stihne vyřídit během jedné hodiny,“ vysvětluje Král příklad toho, kdy by novinka platila.

V případě, že parkujete na nejdražší červené zóně, která je na náměstí TGM, můžete lístek dle návrhu využít ve všech jiných zónách. Obrácený postup z levnější zóny do dražší by možný nebyl.

Jak se vám tento nápad líbí? Myslíte, že má smysl?
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Po včelím bodnutí letěl pro cyklistu vrtulník Posádka Letecké záchranné služby zasahovala u obce Planiny 20. července 2019   (18:57) Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Pátrání po nezletilé dívce mělo šťastný konec Dítě se ztratilo z dohledu 20. července 2019   (18:15) Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny Základní škola v Jincích dostane nové moderní učebny V nové půdní vestavbě vznikne moderní učebna chemie, fyziky, biologie a PC. Žáci budou mít k dispozici dokonce i 3D tiskárnu 20. července 2019   (14:52) Táborníci si pobyt užívají Táborníci si pobyt užívají V průběhu dvou dnů navštívil starosta města dva letní tábory. 20. července 2019   (12:02) Od září v nových učebnách Od září v nových učebnách Základní škola u ulici 28. října procházela v minulém školním roce rekonstrukcí, při níž díky půdní vestavbě vzniklo několik nových specializovaných učeben. 20. července 2019   (09:38) Lesní divadlo Skalka představuje program na srpen Lesní divadlo Skalka představuje program na srpen Obyvatelé Příbrami mají štěstí, že v našem městě funguje již dlouhých šedesát let oblastní divadlo, které se poslední roky v žebříčcích úspěšnosti řadí na přední pozice. Kromě kamenného divadla má Příbram také divadlo lesní. 20. července 2019   (07:33) Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Nezůstávejte o víkendu doma, když venku má být tak hezky. Poradíme, kam vyrazit Opět přicházíme s pravidelným přehledem víkendových akcí. 19. července 2019   (21:16) Ve městě přibude pět kamerových bodů Ve městě přibude pět kamerových bodů Městská policie Příbram ve spolupráci s Policií ČR vytipovala sedm lokalit, kde by bylo dobré umístit nové kamerové body. Pět určených míst bude kamerami osazeno do konce letošního roku. 19. července 2019   (17:16) Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří Práce v redakci je akční, ale kolegové mě šetří "Kluci pracují ve dne v noci, někdy ani nespí, jen aby měli čtenáři aktuální informace,“ říká Miloslava Ritschlová, redaktorka pribram.cz 19. července 2019   (14:27) Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Namol opilý muž ležel na silnici, přivolaným policistům následně vyhrožoval Nadýchal přes dvě promile 19. července 2019   (11:11)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz