Do základních škol v Příbrami se dosud zapsalo více než sto dětí z Ukrajiny, ve školkách jsou jich jednotky
8. června 2022 (06:18)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
V minulém týdnu se uskutečnily zápisy ukrajinských dětí do příbramských mateřských škol a prvních tříd základních škol. Údaje o počtu nováčků budou známy v polovině června.
Po zápisech českých dětí se ve čtvrtek 2. června otevřely mateřské školy a první ročníky základních škol v Příbrami zájemcům z Ukrajiny. Podle první vlny zápisů v dubnu nastoupí v novém školním roce do lavic 425 prvňáčků. Informace, jak se jejich počet zvýší o ukrajinské spolužáky, přinese porada ředitelů škol v tomto týdnu.
„Doposud se některé děti učily online, další docházely do adaptačních skupin. Část dětí rodiče zapsali ke školní docházce již v průběhu roku. V základních školách to bylo 115 dětí, v mateřských školách jde o jednotky dětí,“ upřesnila místostarostka města Příbram Zorka Brožíková. Město je zřizovatelem sedmi základních a třinácti mateřských škol. Děti z Ukrajiny navštěvují také soukromou MŠ a ZŠ All Stars School, kde se do základního stupně vzdělávání přihlásilo 24 dětí a 13 dětí do mateřské školy.
S výsledky zápisů v minulém týdnu zřizovatele seznámí vedení škol ve čtvrtek 9. června. „Do ostatních ročníků základních škol mohou zákonní zástupci ukrajinských dětí požádat o přijetí v rozmezí od 1. června do 15. července. Obdobně lze žádat v tomto termínu i o přijetí do mateřských škol,“ doplnila Zorka Brožíková. První orientační údaje budou po zpracování městem známy nejdříve 14. června.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Jana Puklová: Charita do mého života vstoupila vlastně náhodou
•Ředitel nemocnice radí: Řešte své problémy co nejdřív, včasný záchyt může zachránit život
•ADRA: Zájem o dobrovolnickou činnost v centru pro uprchlíky je bezprecedentní
Další články
Hovory M v D- klubu: nový cyklus inspirativních večerů odstartoval v lednu. Prvním hostem byl Vladimír Kořen
Příbramský D-klub vstupuje do nového roku s čerstvou energií. Od ledna zde odstartuje …
FOTOGALERIE
Proč je hladina Orlíku tak nízká? Povodí Vltavy vysvětluje: může za to sucho, ne opravy
Nízká hladina Orlíku v uplynulé sezóně vyvolala mezi lidmi spekulace, že se nádrž …
FOTOGALERIE
Podvodníci lákají na snadný přivýdělek sledováním videí
Internetoví podvodníci opět využívají lákavé nabídky „snadného výdělku“, tentokrát pod …
Technická práce, která má budoucnost. Silmet Technology hledá nové posily do týmu
Stabilní česká firma z Příbrami nabízí perspektivní práci pro servisní a montážní …
PR
Ve středních Čechách kvůli ledovce nejezdí část autobusů, potíže mají i vlaky
Ve středních Čechách v úterý ráno kvůli ledovce nejezdí velká část příměstských a …
Po mrazech přišla obleva a mrznoucí déšť vytváří ledovku
Česká republika se po několika mrazivých dnech dočkala výrazné změny počasí. Do …
Když se hýbe tělo, uklidní se i hlava: proč je sport klíčem k psychické pohodě
Pohyb se v posledních letech stal přirozenou součástí péče o duševní zdraví. Stále …
Středočeská divadla si rozdělí z krajských dotací 5,5 milionu korun
Tři středočeská divadla, kladenské, příbramské a mladoboleslavské, si rozdělí z …
Meteorologové vydali výstrahu na silnou ledovku
Přes střední Evropu postupuje k východu frontální systém a po přední straně brázdy …
Gastro agent: Šáša Burger
Rychlé občerstvení v centru města má jednoduchý úkol: nasytit, nezdržovat a …
Fast food




