Do začátku prosince se zřejmě výrazně neochladí
8. listopadu 2021 (19:32)
Výraznější ochlazení ve srovnání s nynějším počasím zřejmě do Česka až do začátku prosince nedorazí. Přes den se budou teploty pravděpodobně držet nad nulou, tento týden budou dokonce dál stoupat až na více než deset stupňů Celsia. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z týdenní předpovědi ústavu. Sněžení zatím v nejbližších dnech čekají meteorologové jen na horách.
Letošní říjen byl podle dřívějších informací ČHMÚ sušší a slunečnější než obvykle. Průměrná měsíční teplota pak byla 8,5 stupně Celsia, což přesně odpovídá dlouhodobému průměru pro tuto část roku. I v příštích čtyřech týdnech se podle aktuálního výhledu počasí budou teploty pravděpodobně pohybovat okolo dlouhodobého průměru.
Meteorologové neočekávají ode dneška do začátku prosince výraznější pokles teplot. "Týdenní průměry nejvyšších denních teplot očekáváme v prvním týdnu předpovědi - 8. až 14. listopadu - kolem sedmi stupňů Celsia, ve druhém, třetím a čtvrtém týdnu předpovědi - 15. listopadu až 5. prosince - od tří do šesti stupňů," oznámil ČHMÚ. Ani v noci nečeká ústav větší ochlazování. Týdenní průměry nejnižších nočních teplot budou v tomto týdnu kolem plus dvou stupňů a v dalších třech týdnech kolem minus jednoho stupně Celsia.
V tomto týdnu teploty mohou podle kratší, týdenní předpovědi vystoupat místy až na 11 stupňů a začátkem příštího týdne budou dosahovat až šesti stupňů. Ve vyšších polohách Česka se mohou vyskytnout sněhové nebo smíšené přeháňky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Monínec zahájil lyžařskou sezonu rekordně brzy
Na první lyžování sezony v sobotu 15. listopadu večer na sjezdovku na Monínci u …
Armáda díky podepsaným memorandům rozšíří spolupráci s dalšími městy
Ve středu 12. listopadu byla podepsána další tři memoranda o spolupráci mezi …
FOTO
Gastro agent: Maya’s
Fast-food je hlavně o rychlosti. Ale v době, kdy se jídlo mění v logistiku, hledáme …
FOTOGALERIE
Nutrie v Sedlčanech: roztomilé vetřelkyně, které ničí přírodu. Proč je nekrmit?
Na první pohled působí jako přítulní vodní hlodavci, kterým by člověk nejradši hodil …
Podzimní útlum se projevil i na Příbramsku. Nezaměstnanost mírně stoupla
Na Příbramsku i v celém Středočeském kraji přibylo lidí bez práce a ubylo volných …
Příbram se opět připojí k Evropskému testovacímu týdnu
Zdarma se na HIV, žloutenky typu B a C a syfilis může otestovat kdokoliv starší …
Studenti pomáhají Amálce: Přes bariéry s policií podporují bionickou ruku
Studenti z Příbramska se opět zapojili do sportovně charitativní akce „Přes bariéry s …
Příbram se chystá na Vánoce. Stromy už stojí, kluziště se chladí — a něco zůstává pod pokličkou
Vánoční výzdoba v Příbrami letos nesází jen na osvědčené motivy. Přibude kluziště, …
Předadventní pečení na Dole Řimbaba: poslední letošní oheň v barokní peci
V sobotu 22. listopadu se na odvalu Dolu Řimbaba v Bohutíně naposledy v tomto roce …
Konečně doma! Kocouři zkrotili Duklu a slaví první domácí výhru
Po sérii těžkých zápasů to konečně přišlo. VK TROX Příbram v sedmém kole extraligy …





