21. 4. svátek má Alexandra




Do úterý zůstane chladněji, od středy nastoupí tereziánské léto

3. října 2022   (08:17)
Do úterý zůstane chladněji, od středy nastoupí tereziánské léto
foto: Sportovní zařízení města Příbrami

V polovině týdne se do Česka dostane teplý vzduch od jihu.


Do úterý zůstane v Česku ještě chladnější počasí s přeháňkami. Od středy přijde pozdní takzvané tereziánské léto, bude slunečno s teplotami nad 20 stupňů. Opět ochladit by se mělo koncem týdne. Vyplývá to z informací na facebooku a webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Během dneška a úterý bude do Česka ještě proudit chladnější a vlhčí vzduch od severozápadu. Odpolední teploty by dnes neměly překročit 16 a v úterý 17 stupňů Celsia. Přeháňky meteorologové očekávají ojediněle, na severu a severovýchodě místy. Oblačnost bude od jihozápadu pozvolna ubývat.
V polovině týdne se do Česka dostane teplý vzduch od jihu. "Do České republiky sužované již přes půl měsíce chladem přinese alespoň na několik dní pozdní léto nazývané v tomto období jako tereziánské," uvedl ČHMÚ. Minimálně od středy do víkendu tak očekává slunečno, s ranními místními mlhami, které vydrží většinou jen dopoledne, a teplotami nad 20 stupňů Celsia.
"Tento charakter počasí by měl s velkou pravděpodobností vydržet do neděle nebo počátku druhé říjnové dekády," uvedli meteorologové. Pro středu předpověď očekává až 21 stupňů Celsia, pro zbytek týdne až 22 stupňů.

Převážně oblačné počasí s přeháňkami nebo deštěm se může vrátit koncem víkendu. Nejvyšší denní teploty by se měly vrátit do rozmezí 12 až 17 stupňů Celsia.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, … LIFESTYLE Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v … SPORT Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří … PŘÍRODA Památník chystá výstavu o ženách, které ovlivnily Dvořákovu tvorbu Památník chystá výstavu o ženách, které ovlivnily Dvořákovu tvorbu Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě chystá výstavu o osudech žen, které … NEPŘEHLÉDNĚTE Cesta k Třem Trubkám pod dohledem: Lesníci budou kácet suché stromy Cesta k Třem Trubkám pod dohledem: Lesníci budou kácet suché stromy Jistě si návštěvníci CHKO Brdy všimli, že kolem třítrubeckého zámečku je už řadu týdnů … AKTUÁLNĚ Město navrhuje odepsat přes  769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla Město navrhuje odepsat přes 769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla Zastupitelé města Příbrami budou na dubnovém jednání rozhodovat o odpisu pohledávky ve … POLITIKA Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou … AKTUALIZOVÁNO Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní … DOPRAVA
„Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala „Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz