23. 8. svátek má Sandra

Do úklidu kolem ubytoven se zapojilo několik desítek lidí

7. října 2015   (17:27)
Do úklidu kolem ubytoven se zapojilo několik desítek lidí
foto: MěÚ

Úklidové akce pokračují. Zítra a v pátek se zapojí i školy.



Udržování čistoty ulic a veřejných prostranství mnohdy nebývá jednoduchým úkolem. Zejména v okolí některých ubytoven v našem městě to mnohdy nevypadá úplně vábně. Vedení města proto společně s Městskou policií Příbram, Technickými službami Příbram, neziskovými organizacemi, některými školami a hlavně společně s majiteli ubytoven naplánovalo na měsíc říjen 2015 několik úklidových akcí. V tomto týdnu se začalo s úklidem v okolí ubytoven v ulici Pod Čertovým pahorkem.

„Byla jsem mile překvapena, kolik lidí se do úklidu kolem ubytoven zapojilo. Přišli rodiče i se svými dětmi předškolního věku, sešlo se zhruba 30 lidí,“ uvedla k účasti na úklidu v ulici Pod Čertovým pahorkem místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková s tím, že v současné době je velmi dobře nastavena spolupráce mezi městem a majitelem ubytoven v této lokalitě. „Úklidová akce byla pro lidi žijící na tomto místě mimo jiné motivací nejen k tomu, aby měli ve svém okolí uklizeno, ale i k postupnému nastartování motivace k řešení vlastní, mnohdy nepříznivé životní situace,“ dodala místostarostka.

Další dvě úklidové akce se uskutečnily dnes 7. října. V rámci preventivně naučné akce se do úklidu našeho města zapojí 8. a 9. října také žáci některých základních a středních příbramských škol se svými učiteli. Nižší ročníky budou uklízet nepořádek v blízkosti svých škol, vyšší ročníky vyrazí na vzdálenější místa dle předem připraveného harmonogramu. Žáci budou samozřejmě důkladně poučeni o bezpečnosti práce, doprovázet a pomáhat jim budou strážníci a asistenti prevence kriminality Městské policie Příbram. Uklízet se budou veřejná sportoviště, zelené plochy, veřejná prostranství, dětská hřiště a okolí škol.

Technické služby zajistí přistavení kontejnerů, Městská policie zajistí ochranné pomůcky a pytle na odpad a společně s asistenty prevence kriminality dohlédnou nad zdárným průběhem akce.

Všechny dílčí úklidové akce se uskuteční za spolupráce Města Příbram, Technických služeb, Městské policie Příbram, se zapojením dobrovolníků z řad nájemníků ubytoven, Azylového domu Příbram, neziskových organizací (NZDM Bedna, Magdalena, Alka) a dalších. Připojit se může kdokoliv z vás. Pro dobrovolníky je po práci připraveno malé občerstvení.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: MěÚ
autor: red








Další články

81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí 81 hodin nonstop. Havárie v Husově ulici ochromila dopravu a zaměstnala desítky lidí Havárie vodovodního řadu v Husově ulici způsobila od úterý výrazné dopravní … AKTUÁLNĚ Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky Poslední prázdninový týden přinese ochlazení, pak přijde krátké oteplení. Léto zakončí přeháňky Poslední prázdninový týden začne v Česku spíše svěžím počasím. V pondělí bude většinou … AKTUÁLNĚ Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom čeká tvrdší regulace. Závislost roste, odborníci varují před úplným zákazem Kratom, rostlinný přípravek z jihovýchodní Asie, se v Česku stal jednou z nejrychleji … ANKETA Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží Kraj přispěje dobrovolným hasičům dalších 25 milionů. Přidá na cisterny i práci s mládeží Středočeský kraj vypsal další dotační program pro dobrovolné hasiče, rozdělí v něm 25 … AKTUÁLNĚ Noroviry: Stačí jen pár virových částic a nemoc se může rychle šířit Noroviry: Stačí jen pár virových částic a nemoc se může rychle šířit Zvracení, vodnatý průjem a během jednoho či dvou dnů je po všem. Norovirové infekce … ROZHOVOR Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Buď andělem není datum. Je to způsob, jak žít. Národní den „Buď andělem“ připomíná jednoduchou věc: dobrý skutek není otázka … LIFESTYLE Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Pavel Šporcl v Příbrami: Kritizovali mě za šátek i džíny. A pak přišly modré housle Houslový virtuos Pavel Šporcl patří k nejvýraznějším osobnostem české hudební scény. … ROZHOVOR Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Od pondělí bude neprůjezdná Hailova ulice Práce na pokládce kabelů zavřou Hailovu ulici v Příbrami od pondělí 24. do pátku 28. … DOPRAVA Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice Čechy zasáhly vydatné deště: místy spadlo až 90 mm, rekord drží Nedrahovice Česko má za sebou výraznou srážkovou epizodu. Zatímco v Čechách za posledních 24 hodin … AKTUÁLNĚ
Silniční kontroly přitvrdí: Policie řidiče o posledním prázdninovém víkendu pořádně prověří Silniční kontroly přitvrdí: Policie řidiče o posledním prázdninovém víkendu pořádně prověří Konec prázdnin tradičně znamená výrazný nárůst dopravy. Policie proto o posledním … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz