Do příbramského kina míří tragikomedie Tichý společník
6. června 2021 (10:29)
foto: Herec Ondřej Malý ve filmu Tichý společník. PR/Bontonfilm
Ve filmu se představí Ondřej Malý v hlavní roli hrobníka, námezdního drvoštěpa a opilce Maliny.
Do znovuotevřeného příbramského kina se chystá nový český film, tragikomedie Tichý společník od režiséra Pavla Göbla, která měla premiéru v září na festivalu Febiofest. Premiéra v Příbrami bude 12. června.
Ve snímku se představí Ondřej Malý v hlavní roli hrobníka, námezdního drvoštěpa a opilce Maliny. V rolích Lenky a jejího otce diváci uvidí Kláru Issovou a Boleslava Polívku. Ve filmu hrají i herci Slováckého divadla v Uherském Hradišti. Příběh je známý jako Göblova novela, za kterou získal cenu Magnesia Litera. Göbl po několika krátkých a televizních snímcích debutoval v celovečerním filmu s tragikomedií Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí.
Göbl a Roman Švejda natočili v polovině 90. let jako společný absolventský film na zlínské filmové škole snímek o hrobníkovi, který se z lenosti rozhodl hroby nekopat, ale vrtat a pochovávat nebožtíky svisle. Göbl motiv později začlenil do scénáře, který napsal před více než deseti lety, poté je přepsal na novelu, která získala cenu Magnesia Litera a nominaci na cenu Josefa Škvoreckého. Děj je zasazen do regionu Uherskobrodska, oblasti Kopanic.
foto, video: Bontonfilm / trailer
Komediální žánr byl v českých kinech před uzavřením kvůli pandemii koronaviru diváky žádaný. Nejnavštěvovanějším českým snímkem loňského léta se stal film 3Bobule, který za měsíc od premiéry v kinech zaznamenal téměř 170.000 diváků. Velkou návštěvnost vykazovala také komedie Chlap na střídačku režiséra Petra Zahrádky. V čele víkendové návštěvnosti kin byla před jejich uzavřením 12. října komedie Bábovky režiséra Rudolfa Havlíka. Film natočený podle knižní předlohy spoluautorky scénáře Radky Třeštíkové za tři týdny nasbíral přes 145.000 diváků.
Předloni se nejnavštěvovanějším snímkem stala komedie Ženy v běhu, která zaznamenala přes 1,54 milionu diváků a vydělala bezmála 212 milionů korun. Snímek režiséra Martina Horského získal na loňských filmových cenách Český lev nestatutární Cenu filmových fanoušků.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Dlouhá zimní idyla se změnila v lesnickou noční můru
Sněhové přeháňky v noci na úterý znovu výrazně zatížily už tak oslabené lesní porosty …
FOTOGALERIE
Skrytá hrozba ve vaší koupelně: Varování před nebezpečnými barvami Schwarzkopf
Ministerstvo zdravotnictví ČR označilo jako nebezpečné dvě barvy na vlasy značky …
Nepřehlédněte
Při nehodě u Milína se srazily dva osobáky
V úterý 17. února v půl třetí odpoledne zasahovali hasiči, záchranáři a policie u …
Doprava
Počty nemocných chřipkou ubývají, ale stále se podle hygieniků pohybují ve vysokých číslech
Počet lidí s akutním respiračním onemocněním včetně chřipky ve Středočeském kraji v …
Další šance pro Brdy: Projekty na obnovu krajiny startují
Abychom zachovali krajinu pro budoucí generace, je nutné o ni řádně pečovat. A to se …
„Ahoj, půjčíš mi 53 500 Kč? Zítra vrátím!“ Pozor, takhle lákají podvodníci peníze z lidí v Příbrami
Příbramsko včetně zbytku republiky znovu zasáhla lavina podvodů, které ničí důvěru …
Historicky první Školní derby v ledním hokeji přilákalo do Příbrami více než 1 500 diváků
V pátek 13. února se na zimním stadionu v Příbram uskutečnilo historicky první Školní …
Kdo se odváží vyrazit? Masopust v Lázu slibuje tradici i legraci
Únor v Lázu bude letos opět plný hudby, barevných masek a veselí. Tradiční Masopust se …
Route 66 se vrací do Příbrami. XI. ročník přinese novinku v Pražské ulici
Po loňském jubilejním X. ročníku, který už poprvé kompletně převzalo do organizace …
FOTOGALERIE
Soud v USA řeší Instagram a YouTube. Týká se to i dětí z Příbrami?
Americký soud se zabývá kauzou, která může mít dopad daleko za hranicemi Spojených …
Zajímavosti




