Do pátku vydrží chladné počasí, víkend přinese oteplení
22. dubna 2024 (07:46)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
V sobotu budou odpolední maxima kolem 18 stupňů, v neděli se přiblíží 20 stupňům Celsia a pozvolna porostou i noční teploty.
Většinu pracovního týdne vydrží v Česku chladné počasí. Přes den teploty nepřekročí deset stupňů Celsia, v noci a k ránu bude dál mrznout, ve vyšších polohách sněžit. Až před víkendem se začne oteplovat, v neděli se už teploty budou pohybovat kolem 20 stupňů a začátkem příštího týdne dál porostou. Vyplývá to z aktuální týdenní předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Dnes ráno klesly teploty stejně jako v předchozích dnech na řadě míst několik stupňů pod nulu. Výstraha meteorologů na mráz ve vegetačním období, které může poškodit ovocné stromy, vinnou révu a vzešlou zeleninu, platí zatím do odvolání. Nejvyšší denní teploty budou dnes od pěti do devíti stupňů Celsia. Objeví se ojedinělé přeháňky, nad 500 metrů budou sněhové.
Pršet nebo sněžit může i v dalších dnech, teploty přes den zůstanou do deseti stupňů a s výjimkou středy bude k ránu mrznout.
Změna se očekává v pátek. I když v noci mohou ještě teploty klesat pod bod mrazu a na horách může sněžit, přes den už se oteplí na 12 až 16 stupňů. Přes víkend má být polojasno až skoro jasno, přeháňky se vyskytnou jen ojediněle. V sobotu budou odpolední maxima kolem 18 stupňů, v neděli se přiblíží 20 stupňům Celsia a pozvolna porostou i noční teploty.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Na Fantově louce přivítáte ptačí zpěv
•Přijdou další mrazivé noci, varuje ČHMÚ
•Počasí zůstane oblačné a chladné, přeháňky mohou být i se sněhem
Další články
První bleší trhy roku 2026 lákají na poklady z druhé ruky
Město vstupuje do třetí sezóny oblíbených bleších trhů, které doplňují tradiční …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Senior přejel do protisměru a srazil se s protijedoucím autem
U dopravní nehody před Čenkovem zasahovali ve středu 15. dubna odpoledne záchranáři. …
AKTUALIZOVÁNO
Hasiči ve Středočeském kraji loni evidovali 2670 požárů, nejvíce hořelo na Příbramsku
Hasiči ve Středočeském kraji minulý rok evidovali 2670 požárů, což bylo meziročně o …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sucho se prohlubuje. Podle hydrologů už stromy trpí vodním šokem
Jaro zatím nepřináší krajině tolik potřebnou vláhu. Hydrologická i meteorologická data …
AKTUÁLNĚ
Příbramsko ve 30 sekundách: 30 sekund. Jeden detail. Jedna obec.
Příbramsko známe všichni. Ale známe ho opravdu?
Spouštíme novou sérii krátkých …
VIDEO
V Příbrami začnou opravy březohorských ulic, zkomplikuje se parkování
Stavbaři budou v Příbrami od příštího pondělí opravovat Nádvoří Msgre. Korejse a …
AKTUÁLNĚ
Brdy očima dětí: CHKO vyhlásila velkou výtvarnou soutěž k desátému výročí
Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Brdy, společně se spolkem …
AKTUÁLNĚ
Ve Středočeském kraji čeká výměna řidičáku přes 65 tisíc lidí. Vyřídit ji lze online během pár minut
Více než 65 tisíc řidičů ve Středočeském kraji si letos musí vyměnit řidičský průkaz. …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pes v rozpáleném autě, had v obýváku, bobr v přepadu. Příbramští hasiči řešili 31 zvířecích záchran
Zvířata v nesnázích volají o pomoc stejně jako lidé – a hasiči jsou u toho. V …
ZVÍŘATA
Legendární pochod Praha–Prčice slaví 60 let a láká další tisíce poutníků
Velký zájem o dálkový pochod Praha-Prčice, který nepolevuje ani po desítkách let, …
AKTUÁLNĚ




