29. 8. svátek má Evelína

Do neděle se bude znovu oteplovat, víc pršet bude příští týden

16. srpna 2021   (18:22)
Do neděle se bude znovu oteplovat, víc pršet bude příští týden
foto: ilustr/pixabay

Na tropické třicítky se teploty mají vyšplhat v neděli.


Po úterním ochlazení teploty do konce týdne postupně porostou až ke 30 stupňům Celsia. Do poloviny září se pak bude zvolna ochlazovat. Více srážek meteorologové očekávají v příštím a druhém zářijovém týdnu. Vyplývá to z týdenní předpovědi a měsíčního výhledu počasí, které zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

V úterý přes den teploty vystoupají podle předpovědi maximálně k 21 stupňům Celsia, na západě jen k 15 stupňům. V dalších dnech se má postupně oteplovat, na tropické třicítky se teploty mají vyšplhat v neděli. Meteorologové do konce týdne očekávají ojedinělé přeháňky.
Týdenní průměr nejvyšších denních teplot ČHMÚ předpokládá v příštím a prvním zářijovém týdnu kolem 22 stupňů Celsia, ve druhém týdnu v září kolem 20 stupňů. "Teplotně očekáváme první dva týdny předpovědi slabě podprůměrné, třetí a čtvrtý týden předpovědi průměrné," uvedl.
Dlouhodobá průměrná teplota pro období mezi 16. srpnem a 12. zářím je 16,9 stupně Celsia. Nejtepleji bylo podle záznamů vedených od roku 1941 v roce 1944, kdy průměr činil 19,3 stupně Celsia. Zatím nejnižší průměr 13,3 stupně meteorologové zaznamenali v roce 1978.

Množství srážek bude podle výhledu v tomto a prvním zářijovém týdnu průměrné, v příštím a druhém zářijovém týdnu průměrné až nadprůměrné. Průměrný úhrn srážek pro nadcházející čtyři týdny je 64 milimetrů. Dosud nejméně srážek spadlo v tomto období v roce 1953, a to 15 litrů na metr čtvereční. Nejvíce napršelo v roce 1995 s úhrnem 118 milimetrů.

Měsíční výhled je založen na numerických předpovědních modelech a vyjadřuje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se podle meteorologů pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent. Předpověď na třetí a čtvrtý týden se často blíží dlouhodobým klimatickým hodnotám pro daná období.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu Debaty o tom, kdy dát dětem první telefon, jak ho zakázat ve školách, kdy pustit děti … NÁZOR Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a … AKTUÁLNĚ Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět … AKTUÁLNĚ Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý … DOPRAVA Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu Od září se otevře možnost, která může změnit víkendové plány mnoha lidí. Státní muzea … AKTUÁLNĚ /RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové /RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové Vrchol léta bývá ve znamení houbaření, ale pokračuje i sběr lesních plodů. Na houby si … POZNÁVÁME BRDY Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 41,90 Kč … AKTUÁLNĚ V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů Poslední srpnová sobota, 29. srpna, bude v Podlesí patřit dětem, soutěžím, tanci i … NEPŘEHLÉDNĚTE Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí! Tipy na víkend: Rozlučte se s létem skvělými pokrmy a nápoji nebo některou z řady kulturních akcí! Poslední srpnový víkend bude opět velmi rozmanitý. Milovníci dobrého jídla a pití … NEPŘEHLÉDNĚTE
Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy Česko čekají nebezpečné bouřky! Jihozápad dostal nejvyšší stupeň výstrahy Dnešní bouřky mohou být na jihozápadě Čech mimořádně nebezpečné. Služba Estofex poprvé … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz