3. 2. svátek má Blažej




Do neděle mohou lidé přispět do sbírky dárků pro chudé děti

3. prosince 2022   (07:52)
Do neděle mohou lidé přispět do sbírky dárků pro chudé děti
foto: freepik

Bezprostředně po skončení sbírky 4. prosince budou krabice rozdány přímo do ohrožených rodin, kde je děti najdou pod vánočním stromečkem a zažijí tak radostný pocit obdarovaných.


Ještě o víkendu mohou lidé přispět do největší vánoční sbírky dárků v ČR, která chce podpořit děti a rodiny ohrožené chudobou. Lidé mohou dárky pro děti donést na některé z více než 150 míst v České republice. Cílem pořádající Diakonie Českobratrské církve evangelické je shromáždit 50.000 dárků a ještě jich několik tisíc chybí. Podrobnosti zájemci najdou na webu sbírky Krabice od bot.

Pokud se podaří získat zamýšlený počet dárků, dostane podle pořadatelů vánoční nadílku každé páté dítě ohrožené chudobou. V Česku je jich v současné době zhruba 250.000.
Bezprostředně po skončení sbírky 4. prosince budou krabice rozdány přímo do ohrožených rodin, kde je děti najdou pod vánočním stromečkem a zažijí tak radostný pocit obdarovaných.
Stejně jako v minulých letech se i letos zatím sešel znatelně menší počet dárků pro chlapce než pro dívky. "Poptávka dárků pro chudé chlapce je však, přesně naopak, vyšší než u dívek," uvedla Zdeňka Sobotová, manažerka sbírky Krabice od bot. Případní dárci mají pamatovat zejména na chlapce ve věku nad deset let.

Krabice lze darovat na více než 150 sběrných místech rozmístěných po celé ČR. Nejvíce z poptávaných dárků v tuto chvíli chybí v Ústeckém a Středočeském kraji.
Spolu s Krabicí od bot běží i sbírka Krabice on-line, prostřednictvím které lze podpořit děti a rodiny ohrožené chudobou finančně, on-line převodem. Z výtěžku Krabice on-line Diakonie podporuje dlouhodobé projekty zaměřené na doučování, motivaci a podporu znevýhodněných dětí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Rok partnerství: stát uznal páry, ale ne jejich děti Rok partnerství: stát uznal páry, ale ne jejich děti Stejnopohlavní páry mají po roce partnerství víc práv i větší právní jistotu. Jedna … Nepřehlédněte Cestovatelská vlna se vrací už ve středu: Dobříš opět míří do světa s cyklem Naši našim Cestovatelská vlna se vrací už ve středu: Dobříš opět míří do světa s cyklem Naši našim V únoru odstartoval již čtvrtý ročník oblíbeného cyklu cestopisných besed Naši našim. … Michal z nemocniční recepce: V této pozici jsem se našel, kamarádi se se mnou teď ze srandy fotí Michal z nemocniční recepce: V této pozici jsem se našel, kamarádi se se mnou teď ze srandy fotí Michal z nemocniční recepce se stal během pár dní velmi známým, a to díky příspěvku na … ROZHOVOR František Nedvěd míří do Rožmitálu. Večer plný písní, emocí a nové energie František Nedvěd míří do Rožmitálu. Večer plný písní, emocí a nové energie Hudba, která pohladí po duši, známé melodie i čerstvé novinky. Už v sobotu 7. února od … Leoš Mareš opět rozdával dobro – pomohl moderátorce s vážnou nemocí Leoš Mareš opět rozdával dobro – pomohl moderátorce s vážnou nemocí Moderátor Leoš Mareš i letos nezklamal a pokračuje ve své tradiční dobročinné … Papež Lev XIV. jmenoval Stanislava Přibyla novým pražským arcibiskupem. Přibyl působil na Svaté Hoře Papež Lev XIV. jmenoval Stanislava Přibyla novým pražským arcibiskupem. Přibyl působil na Svaté Hoře Papež Lev XIV. 2. února jmenoval novým pražským arcibiskupem Mons. Stanislava Přibyla. … Problém s kojeneckými výživami. Obsahují nebezpečný toxin! Problém s kojeneckými výživami. Obsahují nebezpečný toxin! Státní hygienická služba upozorňuje rodiče na závažné zdravotní riziko spojené s … Pyrotechnika u zooparku Jeleni Homole: policie uznala pochybení, areál řeší následky Pyrotechnika u zooparku Jeleni Homole: policie uznala pochybení, areál řeší následky Krajské ředitelství policie Středočeského kraje prověřilo postup hlídky, která 1. … FOTOGALERIE Nový šéf středočeské policie pracoval v Příbrami přes sedmnáct let Nový šéf středočeské policie pracoval v Příbrami přes sedmnáct let Krajské ředitelství policie Středočeského kraje vede od 1. února plukovník Ondřej …
Nový bazén v Příbrami: tobogán zatím ne, autobusy odjedou pryč a parkování má plán Nový bazén v Příbrami: tobogán zatím ne, autobusy odjedou pryč a parkování má plán Kolem projektu nového plaveckého bazénu se po zveřejnění dokumentace objevila řada … Nepřehlédněte
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz