2. 7. svátek má Patricie




Do masopustu v hornickém muzeu zbývá jen 10 dní

11. února 2015   (13:25)
Do masopustu v hornickém muzeu zbývá jen 10 dní
foto: pribram.cz

Masopust se bude konat v areálu Ševčinského dolu.



V mnoha městech a obcích se koná v těchto dnech masopust, jedny největších oslav se uskuteční v režii Hornického muzea Příbram v sobotu 21. 2. 2015. Pořádání masopustu patří symbolicky k prvním vlaštovkám blížícího se jara a je zároveň předzvěstí zahájení nadcházející turistické sezony.

Konání této lidové zábavy v Hornickém muzeu Příbram, letos již po 13., navazuje na dávné tradice zdejšího regionu. Ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů z Bohutína, který oslavy organizuje nepřetržitě již 89 let, je na letošek připraven masopustní průvod s rejem masek, žertovnými scénkami a hudebním doprovodem. Koná se v areálu Ševčinského dolu v Příbrami – Březových Horách od 10 hodin a odpoledne od 14 hodin ve Skanzenu Vysoký Chlumec.

Masopustní průvod, tvořený asi padesáti kostýmovanými postavami a vedený brdským duchem Fabiánem, dorazí do muzea z nedaleké hornické obce Bohutín. V 10 hodin se průvod za doprovodu kapely zastaví před bránou do nádvoří Ševčinského dolu, kde jej přivítá ředitel Hornického muzea Příbram.

Průvod prostřednictvím postavy Kecala požádá ředitele o možnost vstupu a provozování masopustních taškařic, které se pak plně rozbují na prostranství mezi šachetní budovou a strojovnou Ševčinského dolu. Na programu budou žertovné scénky spjaté s regionem a tematikou hornictví.

Obdobný program se stejnými aktéry se přesune do Vysokého Chlumce u Sedlčan, kde začne v areálu Skanzenu ve 14 hodin. Poté se průvod vydá do městyse, kde bude vesele zakončen v hospodářském dvoře na návsi. Zde je program připravován ve spolupráci s městysem Vysoký Chlumec.

Vstupné na tuto akci bude symbolická 1 koruna. Na všechny návštěvníky se těší pořadatelé z Hornického muzea Příbram a Sboru dobrovolných hasičů z Bohutína.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Hornické muzeum Příbram
autor: Josef Velf








Další články

Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích Vysoké teploty nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích Vysoké teploty v minulých dnech nezhoršily kvalitu vody ve středočeských koupalištích. … AKTUÁLNĚ Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Nepozornost na silnicích: U Kosovy Hory se kvůli chybám řidičů i motorkářů srazilo pět strojů Na silnici číslo 18 u Kosovy Hory na Příbramsku došlo ve čtvrtek v poledne ke dvěma … AKTUALIZOVÁNO Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let Vydejte se na cestu do pravěku. U Jinců můžete objevit trilobity staré přes 500 milionů let Zapomeňte na dinosaury. Pokud chcete nahlédnout ještě hlouběji do historie Země, … TIP NA VÝLET Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík Záchranářům pomáhá na Slapech nový člun, původní se přestěhuje na Orlík Středočeským záchranářům na Slapské přehradě pomáhá nový člun s moderní přístrojovou i … FOTOGALERIE Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu Prokopská pouť rozproudí Březové Hory. Dorazí hasičská fontána, žehnání nové cisterny i hornická paráda. Oslavy omezí dopravu První červencový víkend bude na Březových Horách patřit tradiční Prokopské pouti. … AKTUÁLNĚ Kamery na jatkách jako nový standard. A co Česká republika? Kamery na jatkách jako nový standard. A co Česká republika? Velká Británie, Španělsko i Francie už mají na jatkách povinné kamerové systémy, které … NEPŘEHLÉDNĚTE Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. … DOPRAVA Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve … SPORT Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu …
Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Záchranná stanice pro živočichy v Hrachově u Sedlčan, kterou provozuje Ochrana fauny … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz