21. 4. svátek má Alexandra




Do konce týdne se denní i noční teploty udrží nad nulou

21. prosince 2023   (08:27)
Do konce týdne se denní i noční teploty udrží nad nulou
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Na začátku příštího týdne se ještě oteplí, v pondělí meteorologové očekávají denní teploty mezi sedmi a 11 stupni.


V Česku se v následujících dnech průměrné denní i noční teploty udrží nad nulou. V neděli na Štědrý den teplota přes den stoupne až k osmi stupňům Celsia, ráno by přesto na některých místech mohlo být bílo. Sněžení ale bude velmi rychle přecházet do deště, vyplývá z předpovědi a vyjádření Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) na facebooku. Do konce týdne bude v Česku zároveň hodně foukat a na horách sněžit.

"Před vánočními svátky se můžou sněhové srážky přechodně objevit i v nížinách a vítr bude stále ještě čerstvý. O Vánocích se oteplí a sněžení přejde od západu ve všech polohách do deště. Vítr bude stále čerstvý, ale oproti předcházejícím dnům slabší," uvedli meteorologové.
V pátek bude na obloze převážně velká oblačnost. Občas se vyskytnou přeháňky, které budou sněhové především v polohách nad 800 metrů. Noční teploty klesnou na čtyři stupně až nulu, přes den bude dva až šest stupňů. Povane čerstvý západní až severozápadní vítr s nárazy až kolem 70 km/h.
Podobné počasí bude i v sobotu. Bude zataženo až oblačno, sněžit bude v polohách nad 500 metrů. Přes den teploty vystoupají o stupeň výš, tedy na tři až sedm stupňů. Zpočátku povane čerstvý západní až severozápadní vítr, který bude přes den slábnout.

Na Štědrý den, který připadá na neděli, může zpočátku ve vyšších polohách sněžit. Postupně od jihozápadu bude ale ve všech polohách pršet. Noční teploty se budou pohybovat kolem nuly, přes den teploměr ukáže čtyři až osm stupňů.
Na začátku příštího týdne se ještě oteplí, v pondělí meteorologové očekávají denní teploty mezi sedmi a 11 stupni.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, … LIFESTYLE Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v … SPORT Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně! Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří … PŘÍRODA Památník chystá výstavu o ženách, které ovlivnily Dvořákovu tvorbu Památník chystá výstavu o ženách, které ovlivnily Dvořákovu tvorbu Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě chystá výstavu o osudech žen, které … NEPŘEHLÉDNĚTE Cesta k Třem Trubkám pod dohledem: Lesníci budou kácet suché stromy Cesta k Třem Trubkám pod dohledem: Lesníci budou kácet suché stromy Jistě si návštěvníci CHKO Brdy všimli, že kolem třítrubeckého zámečku je už řadu týdnů … AKTUÁLNĚ Město navrhuje odepsat přes  769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla Město navrhuje odepsat přes 769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla Zastupitelé města Příbrami budou na dubnovém jednání rozhodovat o odpisu pohledávky ve … POLITIKA Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou … AKTUALIZOVÁNO Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní … DOPRAVA
„Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala „Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz