11. 6. svátek má Bruno

Do konce měsíce je možné podávat nominace na Cenu hejtmanky

11. října 2021   (10:46)
Do konce měsíce je možné podávat nominace na Cenu hejtmanky
foto: Středočeský kraj

Návrhy můžete posílat už nyní, uzávěrka je 30. října 2021 v 9 hodin.


Do konce října je možné podávat nominace na Cenu hejtmanky Středočeského kraje. Cena hejtmanky je ocenění, jež mohou získat osobnosti, které svou činnost, zásluhy či celoživotní práci významně spojily se Středočeským krajem.

„Tradici udělování Cen hejtmanky jsme rádi zachovali. Myslím, že je velmi důležité hledat a symbolicky ocenit spoluobčany, kteří mohou být vzorem pro ostatní, kteří dělají něco smysluplného, pomáhají, nejsou lhostejní k problémům druhých. A vůbec to nemusí být známé osobnosti, naopak budeme rádi, když poznáme lidi, o kterých ví jen jejich okolí, a přitom si zaslouží úctu či obdiv celé společnosti,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková (STAN).
Kandidáti na ocenění musí být spjati s krajem: na jeho území se narodili, žijí zde, nebo je s krajem spojeno jejich působení, život, dílo nebo činnost. Cena hejtmanky se bude udělovat v těchto kategoriích: za hrdinský čin, společenskou odpovědnost, kulturu, sport, dále za oblast vzdělávání, vědy a výzkumu. Další samostatné kategorie tvoří pracovníci veřejného sektoru a podnikatelé. Ze všech zaslaných návrhů budou moci lidé navíc na podzim vybrat prostřednictvím internetového hlasování osobnost v kategorii Cena veřejnosti.
Pokud je ve vašem okolí někdo, kdo si podle vašeho názoru zaslouží být oceněn, zašlete nám svůj návrh. Veškeré informace potřebné pro zaslání vašich nominací najdete ZDE.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Dobříšské náměstí ožije hudbou i zábavou pro celou rodinu zdarma Dobříšské náměstí ožije hudbou i zábavou pro celou rodinu zdarma Dobříš se v polovině června promění v místo plné vůní, chutí, hudby a setkávání. … DOBŘÍŠ Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla Ztracený poklad i středověká vesnice. Hornické muzeum chystá dvě velké lákadla Hornické muzeum Příbram připravilo pro návštěvníky hned dvě zajímavé akce, které … ZAJÍMAVOSTI Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma Hornické slavnosti změní dopravu v Příbrami. Na řidiče čekají uzavírky, MHD bude zdarma V rámci hornických slavností, které v Příbrami začínají už tento pátek 12. června a … AKTUÁLNĚ Obce mohou získat miliony na školy. Kraj připravil dotace za 85 milionů Obce mohou získat miliony na školy. Kraj připravil dotace za 85 milionů Středočeský kraj vypíše dotace na obnovu základních škol a navyšování jejich kapacity. … Na sdíleném kole přes Brdy až do Příbrami. Experiment, který má otevřít debatu Na sdíleném kole přes Brdy až do Příbrami. Experiment, který má otevřít debatu Sedm členů spolku Příbram zdola se vydalo na neobvyklou cestu: na sdílených kolech … Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Motel Halda v Dubenci: Brutalistická ikona, filmová hvězda i symbol „západu“ na Příbramsku Jen málokterá stavba na Příbramsku má tak fascinující příběh jako Motel Halda v … ZAJÍMAVOSTI Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Má příbramská hornická píseň jiný příběh? Historický výzkum naznačuje, že ano Píseň Hluboký náš důl patří k současným nejznámějším motivům příbramské hornické … AKTUÁLNĚ Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Příbramskem projede cyklistický závod ve stylu Tour de France. Řidiče čekají uzavírky Silnice na Příbramsku ovládnou v sobotu 20. června tisíce cyklistů. Regionem totiž … SPORT Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Kraj podpoří příbramské divadlo milionem korun Středočeští zastupitelé schválili přidělení mimořádných dotací pro scény v Kladně, … NEPŘEHLÉDNĚTE
/FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem /FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz