Do kin míří Chudáčci, vítěz filmového festivalu v Benátkách
25. ledna 2024 (06:25)
foto: z filmu Chudáčci, zdroj: kino Příbram
Loňský film režiséra Yorgose Lanthimose se u nás v premiéře promítá ve čtvrtek 25. ledna, v příbramském kině je na programu od 19.00.
Ve čtvrtek 25. ledna vstupuje od českých kin komedie Chudáčci. V loňském snímku režiséra Yorgose Lanthimose hlavní roli ztvárnila a rovněž jej produkovala Emma Stone. Vítězný film mezinárodního filmového festivalu v Benátkách promítne kino v Příbrami v den premiéry od 19.00.
Předlohou k filmu je román skotského spisovatele Alasdaira Graye, jehož beletristická díla kombinují realismus, fantasy a sci-fi. Nejinak je tomu u příběhu Belly Baxter, mladé ženy, kterou k životu vrátí geniální a nekonvenční vědec Dr. Godwin Baxter (Willem Dafoe). „Pod Baxterovou ochranou Bella touží po poznání. Hladovějící po zkušenostech, které jí chybí, uteče s Duncanem Wedderburnem (Mark Rufallo), mazaným a zhýralým právníkem, do víru dobrodružství napříč kontinenty. Nepodléhajíc předsudkům své doby se Bella zasazuje za rovnoprávnost a svobodu,“ uvádí anotace.
Yorgos Lanthimos je řecký režisér a představitel tzv. řecké divné vlny, kterou reprezentuje např. jeho Špičák z roku 2009 (mimo jiné vítěz sekce Un Certain Regard v Cannes). S Humrem (2015) v obsazení Colin Farrell, Rachel Weisz nebo Léa Seydoux vplul již do vln mezinárodní kinematografie. Řadu oscarových nominací filmu Favoritka (2018) proměnila Olivia Colman jako nejlepší herečka v hlavní roli. Chudáčci zatím získali Zlatého lva v Benátkách a stali se nejlepším filmem Zlatých globů v kategorii komedie/muzikál. Emma Stone byla jako Bella Baxter rovněž oceněna Zlatým glóbem. Vedle Oppenheimera mají nejvyšší počet nominací na ceny Oscar.
foto, video: Chudáčci (2023), Totalfilm.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Podbrdskému muzeu v Rožmitále pod Třemšínem loni přibylo návštěvníků
•Díky!FEST je naše srdcovka, letos chceme posunout laťku o kus výš
•Vyšlo nové Podbrdsko, je již třicáté v pořadí
Další články
Obří sumec z Orlíku má nový domov, v akváriu u zámku obdivují 160centimetrového dravce
Sladkovodní expozice nedaleko zámku Orlík nad Vltavou láká na novou atrakci v podobě …
AKTUÁLNĚ
V červenci zemřel na středočeských silnicích jeden člověk, loni jedenáct
V červenci zemřel při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji jeden …
DOPRAVA
Nejdražší chyba při prodeji domu? Uděláte ji dřív, než zveřejníte první inzerát
Co nám říkají klienti...
„Podíval jsem se na podobné domy na internetu a cenu jsem …
PR
Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice
S narůstajícími teplotami se v části přírodních koupališť v Česku zhoršila kvalita …
AKTUÁLNĚ
Zralé léto v Brdech voní vřesovým nektarem
Když se léto přehoupne do své druhé poloviny, bývá les krásně barevný. Tedy pokud není …
POZNÁVÁME BRDY
Moderní technika zůstala "v garáži": Při požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148
K požáru strniště na poli u obce Milín vyjížděly dnes odpoledne profesionální i …
AKTUALIZOVÁNO
Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu
Zatímco ještě před několika lety byly hlavním cílem letních dovolených pláže u …
LIFESTYLE
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,50 Kč do 42,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy
Od páteční půlnoci bude platit na celém území Středočeského kraje období zvýšeného …
AKTUÁLNĚ
Březnická pouť nabídne víkend plný tradic a zábavy. Akce uzavře dvě ulice
První srpnový víkend bude v Březnici patřit tradiční pouti, která každoročně láká …
NEPŘEHLÉDNĚTE




