Do Jinec spěchal vrtulník pro tonoucí holčičku, po dlouhé resuscitaci se ji podařilo zachránit
NEPŘEHLÉDNĚTE
19. července 2020 (16:34)
Vrtulník přepravil dítě předškolního věku do nemocnice.
Záchranná služba Středočeského kraje přijala v neděli po patnácté hodině oznámení o tonoucím se dítěti na koupališti v Jincích na Příbramsku. Na místo vyjela pozemní jednotka, na pomoc vzlétl i vrtulník letecké záchranky.
Podle svědků události žena hlídala děti, které měla na starosti. „Byli jsme na koupališti, když se to stalo. Otec té holčičky někam odjel a ona ji ztratila z dohledu, hlídala těch dětí víc,“ řekl redakci muž, který byl v místě.
Dívka po vytažení z vody nejevila známky života. Operátorka tísňové linky 155 zahájila telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci.
V resuscitaci poté pokračovaly několik desítek minut přivolané posádky. „Podařilo se nám u pětileté dívky obnovit vitální funkce,“ sdělila pribram.cz mluvčí záchranky Petra Effenbergerová s tím, že byla pacientka letecky transportována do Fakultní nemocnice v Motole.
Dívka po vytažení z vody nejevila známky života. Operátorka tísňové linky 155 zahájila telefonicky asistovanou neodkladnou resuscitaci.
V resuscitaci poté pokračovaly několik desítek minut přivolané posádky. „Podařilo se nám u pětileté dívky obnovit vitální funkce,“ sdělila pribram.cz mluvčí záchranky Petra Effenbergerová s tím, že byla pacientka letecky transportována do Fakultní nemocnice v Motole.
Policisté prověřují okolnosti události. „Vzhledem k věku nezletilé osoby nebude v současnosti policie sdělovat žádné informace. Mohu pouze potvrdit, že se případem zabýváme,“ doplnila policejní mluvčí Vendulka Marečková.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Další články
Podvodníci stále útočí. Příbramská policie řešila přes 200 případů za rok
Důvěřivost lidí podle policie často nezná mezí. Zatímco na ulici by většina lidí svou …
Rozkvétá, když zima ještě drží vládu: jedovatý lýkovec láká vůní a legendami
Květy lýkovce náleží mezi první květy nejen jara, ale prvních měsíců roku. Keř totiž …
POZNÁVÁME BRDY
Odešel neporazitelný Ranger: Ve věku 86 let zemřel legendární Chuck Norris
Svět ztratil jednu z největších ikon akčního filmu a bojových umění. Americký herec …
Další komentovaná vycházka k výročí první písemné zmínky o městě je už v neděli
Město Příbram zve všechny zájemce na třetí komentovanou vycházku letošního roku, která …
HISTORIE
Pohřešovaný muž z Bohutína byl nalezen bez známek života
Ve čtvrtek 19. března vyhlásila policie pátrání po 54letém muži z obce Bohutín. …
AKTUÁLNĚ
Fanouškovské hlasování v anketě Sportovec Příbramska: systém odhalil neplatné hlasy
Redakce pribram.cz v posledních dnech zaznamenává nestandardní hlasování v některých …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: O víkendu se můžete začít připravovat na Velikonoce, přijít fandit příbramským sportovcům nebo sledovat závody!
Předposlední březnový víkend nabídne opravdu pestrý program. Budete si moci přijít …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Brdská příroda volá o pomoc: stovky kilometrů tras čekají na dobrovolníky. Začíná se už v pátek
Dobrovolníci, rodiny s dětmi i milovníci přírody se opět mohou zapojit do tradiční …
PŘÍRODA
Nemocnice v Příbrami nasadila špičkovou UV technologii. Pomůže v boji proti infekcím
Oblastní nemocnice Příbram rozšiřuje své technologické vybavení o moderní UV-C …
Galavečer sportu v Příbrami: Kdo se stal nejlepším sportovcem roku 2025?
Ve čtvrtek 19. března večer se v příbramské divadle koná dlouho očekávaný Galavečer …
ON-LINE PŘENOS









