Do Dobříše zavítali trhovci. Přivezli květiny, bylinky i zeleninu
25. dubna 2021 (07:05)
Dalších 10 fotografií v galerii
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Na hygienická pravidla dohlíželi strážníci městské policie, kteří však nemuseli nikoho napomínat.
Dobříšský trh letos poprvé ožil. Na náměstí Komenského se vzhledem k uvolnění vládních opatření vrátilo prvních pár desítek trhovců i zákazníků. Prodejci nabízeli sazenice čerstvých bylinek nebo květiny do truhlíků. Na některých stáncích se objevila také kořenová zelenina či brambory. Na své si přišli také milovníci lahodných sýrů a uzenin.
Trhovci obvykle začínají na dobříšském náměstí prodávat už v březnu. Letos si kvůli vládním restrikcím museli na start prodeje o zhruba měsíc déle počkat. Naštěstí byla podle obchodníků letos chladnější zima, takže omezený stánkový prodej trhovce se sazenicemi tolik nezasáhl. Někteří tvrdili, že zahájení sezony bylo doslova za minutu dvanáct.
Trhy se konají za přísných hygienických podmínek, mezi které patří například povinné nošení ochrany dýchacích cest. Lidé i stánkaři musí dodržovat povinné rozestupy. Nedílnou výbavou je také dezinfekce. Trhy byly zakázány od konce ledna, omezeny byly i loni. Pro všechny prodejce bylo období, kdy se trhy nemohly konat velmi složité, pro některé z nich je to jediné místo, kde mohou své výrobky nabízet.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Vlak Lemkin, vzdělávací projekt Centra studií genocid Terezín, zahájil svou šestou trasu v Příbrami. V této podobě ho můžete vidět naposledy
Projekt Vlak Lemkin putuje po České republice už dva roky. Jméno nese po Rafaelu …
FOTO
Policie testuje dálkové zastavení vozidla: Nový systém umožní vypnout motor na dálku
Policie ČR ve spolupráci s českými výzkumníky testuje technologii, která by mohla …
Podzimní výlovy lákají veřejnost. Rybáři nabízejí i čerstvé ryby a dobroty
Podzim je obdobím, kdy rybáři sklízí plody své celoroční práce. Ryby z pokračujících …
Letiště bude dostupnější: Za 894 milionů a do dvou let
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) vybralo zhotovitele přestavby klíčové mimoúrovňové …
Profesionální hasiči mají novou generaci termokamer od Nadace ČEZ
V pondělí 20. října předali zástupci Nadace ČEZ příbramským profesionálním hasičům …
FOTO
Příbram Bobcats bojovali o víkendu i na mezinárodní úrovni!
O víkendu se v Praze konala největší evropská klubová soutěž, ve které poměřili síly …
Bezpečnost pod tlakem. Příbram mění taktiku v ulicích a posiluje hlídky
Nepřizpůsobivé osoby, skupiny mladistvých, uživatelé drog. Městská policie v Příbrami …
Od středy začne pršet, ale teploty vystoupají až k 18 stupňům
Podle týdenní předpovědi se od úterý nebe zatáhne a od středy bude i víc pršet. …
Svatováclavský dub na Svaté Hoře čeká odborné ošetření. Patří k nejstarším stromům v republice
Na přístupové cestě ke Svaté Hoře roste strom, který pamatuje víc než většina budov v …















