4. 6. svátek má Dalibor

Do deskové hry investoval několik milionů korun, dnes s ní vstupuje na světový trh

Nepřehlédněte
5. května 2020   (18:00)
Do deskové hry investoval několik milionů korun, dnes s ní vstupuje na světový trh

Desková hra vám umožní se na několik hodin stát hrdinou ve fantasy světě a bojovat s mocnými monstry a draky.


Tadeáš Spousta bydlí v Jincích na Příbramsku. Již dlouhou dobu ho baví počítačové fantasy hry a před pěti lety se rozhodl, že své oblíbené hry převede na naše stoly. Hra, na které začal před pěti lety pracovat zatím nabobtnala do obrovských rozměrů. Do hry investoval velké množství času a především peněz. Dnes od 18:00 hodin vstupuje jeho hra Euthia: Torment of Ressurection do světa. Záleží jen na hráčích a fanoušcích, jestli hra vůbec vyjde a jestli se autorům jejich úsilí a finanční investice vyplatí. Více o vývoji i o hře samotné se dozvíte na následujících řádcích.

Hra Euthie: Torment of Ressurection dnes spouští svoji kampaň na Kickstarteru. Můžete čtenářům přiblížit, co to je Kickstarter a k čemu slouží?
Kickstarter (KS) je americká platforma, která pomáhá tvůrcům realizovat jejich nápady skrze komunitní financování. Hlavní zaměření Kickstarteru je vlastně marketing daného nápadu či projektu. Platforma sama o sobě reálně tvůrcům s ničím nepomůže, ale protože na tuto stránku chodí denně miliony lidí a „nakupují“ zde různorodé novinky od holicích strojků, přes elektrické skútry, až po hry a hlavně deskové hry, tvůrci tak mají větší šanci, že je lidi podpoří. Jako odměna za tuto podporu je většinou finální produkt - v našem případě desková hra.
 
Proč hra začíná právě na Kickstarteru a nezvolili jste jinou distribuci? Budou mít podporovatelé kampaně nějakou výhodu?
Důvodů je mnoho, ale tím hlavním je, že jsme založili vydavatelství a chceme vyvíjet a vydávat vlastní hry. Protože ale nejsme známá firma, musíme se dostat do povědomí fanoušků deskových her a na to je projekt na Kickstarteru opravdu dobrá volba. Cílem je vybrat prostředky na výrobu her, to je taková první meta, což je minimálně $95 000. Druhá meta je aby se nám vrátily náklady na projekt, což je kolem $200 000, a ten nejdůležitější cíl je pro nás možnost dále pracovat na vydávání her a na to bychom potřebovali ještě o pár set tisíc dolarů více.

Pokud nás někdo podpoří na Kickstarteru, tak dostane tu nejlepší cenu, za kterou hru může pořídit – 95 dolarů v případě verze s plastovými figurkami. Ceny jsme srazili opravdu na minimum, i když i tak to pro někoho může být dost velká částka. Hra je obrovská. Jen základní edice hry má přes 6kg (smích).
 
Bude hra časem k dostání i v obchodech?
Určitě bude, jen do obchodů se dostane o něco později, než když si ji „objednají“ nadšenci na KS.
 

Hra je od českých tvůrců, ale název má v angličtině a start distribuce má přes zahraniční web. Bude hra dostupná i v českém jazyce?
První edici hry jsme vydávali v Čechách, kompletně v češtině, ale bohužel naše malá zemička takové obludárium jako je Euthie neuživí, takže zaměřujeme své snažení spíše do zahraničí, kde je kupní síla větší. I tak ale plánujeme vydat hru v češtině, ale musí nás podpořit alespoň 400 podporovatelů z Čech či Slovenska. Připravujeme návod na náš web kompletně v našem jazyce, aby lidé, kteří neznají platformu KS mohli přijít a podpořit nás.
 
Hra je od českých tvůrců, ale název má v …
Mnoho čtenářů zná klasické hry, jako jsou Dostihy a sázky, Monopoly a podobně. V čem se Euthie liší od těchto her?
Zjednodušeně lze říci, že ve všem. Popsal bych náš projekt jako mix asi 3 počítačových her v jednom, přizpůsobený na hraní na stole. Naší největší inspirací je Heroes of Might and Magic, Diablo a Baldur’s Gate. Ten rozdíl je v tom, co všechno ve hře člověk může zažít a dělat. Je to obrovský svět plný dobrodružství a vylepšování svého hrdiny.
Co je tedy hlavní náplní hry?
Ve zkratce je to hlavně o objevování světa, vylepšování svého hrdiny, jeho schopností a kouzel, kupování a vylepšování vybavení, zbrojí, zbraní atd. Velkou část hry zabírají setkání s monstry. Vždy, když se rozhodnete bojovat s monstrem, protihráč se chopí ovládání daného monstra, a snaží se vás pomocí temné magie skolit. Umírání je proto součástí hry a hra tím nekončí, naopak. Další částí je těžba surovin, setkávání se s elementálními silami a to nejlepší je plnění úkolů pro obyvatele Euthie. Ultimátní cíl hry je vždy stanoven dle daného scénáře, například poražení jednoho z draků nebo nalezení nějakého artefaktu.
 
Myslíte, že se hru dokáže naučit i začátečník, nebo je třeba mít už něco nahráno?
Hra sama o sobě má mnoho možností, ale naučit se ji může úplně kdokoliv, sami jsme byli překvapení, že ji hrají tátové se svými dětmi kolem 10 let, i když je hra určena spíše pro starší 14 let.
 
V čem si myslíte, že je hra unikátní a proč by měla na světových trzích uspět?
V dnešním světě je hodně nahlíženo na vzhled a tím si myslím, že Euthie dokáže zaujmout. Ale hlavním faktorem je dle mého názoru to, že ta hra je otestovaná, funkční a opravdu hráče baví hrát. Dostáváme na ní každý den úžasné ohlasy od lidí, kteří ji zkoušeli a od médií, která o hře natáčela nějaká videa. Dalším faktorem je to, že takových her, jako je tato, není na trhu mnoho a ani se nedivím. Vývoj té hry trval více jak 5 let (s úsměvem).
V čem si myslíte, že je hra unikátní a proč by …
Před několika lety jste se svým týmem vydali první verzi hry Euthia, do té doby jste se museli naučit mnoho nového. Kdybyste mohl v původní hře udělat jednu věc jinak, co by to bylo?
Ano, první edice Legendy země Euthie byla vlastně takový testovací produkt, zda to lidi bude bavit. Otázka na jednu věc, kterou bych udělal jinak, je šíleně těžká. My tu hru celou předělali, tam nezůstalo skoro nic stejné, ale rozhodně je to o možnostech pro vítězství. Ve staré edici bylo těch cest k vítězství málo, v nové je jich mnoho.
 
Vývoj hry na profesionální úrovni a veškeré promo musí být nejen časově ale i finančně dost náročný. Máte spočítáno, kolik času i peněz už jste do Euthie investoval?
Nevím, zda se už můžeme považovat za profíky, ale rád bych se tam brzy dostal (smích). Každopádně já i přes to, že podnikám a musím vydělávat na živobytí jinde, tak jsem do projektu nainvestoval více jak 15 000 hodin práce, je to strašné číslo. Partnerka Markéta na projektu dělá naplno už skoro 4 roky, takže na tom bude brzy velice podobně. Máme už pár let zaměstnaných několik lidí na dálku, na projektu celkem pracuje kolem 12 lidí. Je to velká hra a upřímně jsem to na začátku neodhadoval až takhle vysoko, ale už jsme do toho nainvestovali několik milionů korun. Jen samotná propagace projektu, natočená videa a mediální pokrytí vyšlo bez mála na milion.
 
Vývoj hry na profesionální úrovni a veškeré …
Od kdy do kdy kampaň na Kickstarteru poběží a kdy by se hra mohla fyzicky objevit u hráčů na stolech?
Kampaň začíná 5. května v 18:00 a od téhle chvíle nás budou všichni, komu se líbí náš projekt, moci podpořit a přeobjednat si novou hru. Celkem poběží tyhle předobjednávky 28 dní do 2. června 2020. Původní plány byly na Vánoce 2020, ale protože jsme ještě do hry toho hodně přidali a možná se v kampani ještě dost obsahu otevře, tak budeme potřebovat více času vše zpracovat. Odhadujeme, že kolem března či dubna 2021 by se hra měla dostat k prvním hráčům domů.
Jste před začátkem kampaně nervozní?
Nervózní už moc nejsem, dali jsme do toho všechno co šlo a teď se prostě uvidí. V průběhu to bylo mnohem horší, když jsme třeba museli na poslední chvíli změnit kreativce na video nebo když se objevil COVID-19. Jsme ve velice zvláštní situaci, ale všichni věříme, že to dáme. Tak za chvíli se uvidí (smích).

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text: pribram.cz; foto: archiv autora - Tadeáš Spousta

autor: Jakub PečenkaNepřehlédněte

Chcete, aby váš blízký umřel doma? Ať jde na týden do nemocnice Chcete, aby váš blízký umřel doma? Ať jde na týden do nemocnice V červenci 2018 začala fungovat dávka dlouhodobého ošetřovného. Po téměř dvou letech se prokazuje potřeba změn zejména u onkologicky nemocných, jejichž blízcí na dávku mnohdy vůbec nedosáhnou. Každý by měl mít právo volit místo svého umírání a využít podpory, kterou umožňuje stát - bez zbytečných překážek. Podpořte pozitivní změnu, komunikujte s poslanci. 1. června 2020   (08:52) Nepřehlédněte Přibylo lidí s úzkostí nebo sebevražednými myšlenkami. Na Příbramsku ukončili život dva lidé Přibylo lidí s úzkostí nebo sebevražednými myšlenkami. Na Příbramsku ukončili život dva lidé Během čtrnácti dnů spáchali sebevraždu skokem z hráze Orlické přehrady dva lidé. 26. května 2020   (21:43) Nepřehlédněte Příbramská studentka bojuje o finále Miss České republiky Příbramská studentka bojuje o finále Miss České republiky Barboru kromě dalších kol soutěže letos čeká i maturita a přijímací zkoušky na vysokou školu. 26. května 2020   (06:29) Nepřehlédněte Od úterý se otevřou všechny přechody s Německem a Rakouskem. Na Slovensko od středy na 48 hodin bez testů Od úterý se otevřou všechny přechody s Německem a Rakouskem. Na Slovensko od středy na 48 hodin bez testů Od úterý se otevřou všechny silniční a železniční přechody na hranicích s Rakouskem a Německem. Od středy budou moci Češi a Slováci mezi zeměmi cestovat bez nutnosti negativních testů na onemocnění covid-19 a bez karantény, pokud se vrátí zpět do své země do 48 hodin. 25. května 2020   (18:53) Nepřehlédněte Firmám do 50 zaměstnanců by stát mohl odpustit sociální odvody za červen až srpen Firmám do 50 zaměstnanců by stát mohl odpustit sociální odvody za červen až srpen Sociální pojištění a příspěvek na politiku zaměstnanosti, které platí zaměstnavatel, činí 24,8 procenta pracovníkova výdělku. 25. května 2020   (18:21) Nepřehlédněte


Další články

Ministr obrany v Jincích: Dělostřelci se mohou těšit na nové zbraně Ministr obrany v Jincích: Dělostřelci se mohou těšit na nové zbraně Ve středních Čechách hrozí odpoledne silné bouřky Ve středních Čechách hrozí odpoledne silné bouřky Ceny pohonných hmot ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu mírně vzrostly Ceny pohonných hmot ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu mírně vzrostly Co se změní pro žáky druhého stupně? Odpovídají ředitelé příbramských škol Co se změní pro žáky druhého stupně? Odpovídají ředitelé příbramských škol Od pondělí 8. června se alespoň na část týdne mohou do základních škol vrátit již všichni žáci druhého stupně. Účast na vzdělávání ve školách je dobrovolná a nadále se počítá i s distanční formou výuky. 4. června 2020   (07:34) Na svatého Medarda meteorologové čekají deštivé počasí Na svatého Medarda meteorologové čekají deštivé počasí České jahody letos podraží na 120 až 150 korun za kilogram České jahody letos podraží na 120 až 150 korun za kilogram Ovoce letos zasáhlo šest až sedm vln mrazů. 3. června 2020   (17:58) Hasiči vyjížděli k požáru bytu, dovnitř se museli dostat násilím Hasiči vyjížděli k požáru bytu, dovnitř se museli dostat násilím Městští strážníci pomohli vyprostit dítě z uzamčeného auta Městští strážníci pomohli vyprostit dítě z uzamčeného auta Přes 83 procent Čechů ocenilo během krize informace z médií Přes 83 procent Čechů ocenilo během krize informace z médií Nejvyhledávanější byly zprávy v televizi, kde svůj aktuální přehled získávalo 67 procent respondentů, následovaly zpravodajské weby a tisk. 3. června 2020   (13:49)
Havárie skútru uzavřela silnici u Tochovic Havárie skútru uzavřela silnici u Tochovic Dopravní nehoda byla původně ohlášena jako střet skútru s autem, což se nakonec nepotvrdilo. 3. června 2020   (12:25) Čapkův památník otevřel expozici Loupežníkova Lásky hra osudná Čapkův památník otevřel expozici Loupežníkova Lásky hra osudná Expozice autorky Terezy Petřek Todorové představuje archivní fotografie, ohlasy na nejzajímavější inscenace obou děl před domácím i zahraničním publikem a připomíná i jejich zpracování ve světě hudby a filmu. 3. června 2020   (10:40) Fotbalisté Slavie zvítězili nad Příbramí 1:0 Fotbalisté Slavie zvítězili nad Příbramí 1:0 Příbram poprvé pod trenérem Pavlem Horváthem prohrála a na předposlední Opavu ztrácí bod. 3. června 2020   (07:48) Bowie, Depp, Clooney a válka: Objektiv fotografa Antonína Kratochvíla zaznamenává slávu i hrůzy Bowie, Depp, Clooney a válka: Objektiv fotografa Antonína Kratochvíla zaznamenává slávu i hrůzy Fotografoval herecké a hudební ikony, aby pak zběhl tam, odkud se naopak utíká. Světoznámý český fotograf, o kterém ve čtvrtek 4. června uvede dokument příbramské kino, má za sebou podobných profesních a životních otoček více než dost. 3. června 2020   (06:58) Projekt Na hřišti to žije! poběží celé léto Projekt Na hřišti to žije! poběží celé léto S obnovením provozu mateřinek souvisí povinnost hradit „školkovné“ S obnovením provozu mateřinek souvisí povinnost hradit „školkovné“ Po dobu necelých dvou měsíců byly příbramské mateřské školy a dětské skupiny uzavřeny. 2. června 2020   (16:21) Hejtmanka kvůli trestnímu oznámení čelí na sociálních sítích kritice, někteří požadují rezignaci Hejtmanka kvůli trestnímu oznámení čelí na sociálních sítích kritice, někteří požadují rezignaci U Obořiště vylétl s fordem mimo silnici, přerazil strom a skončil na střeše U Obořiště vylétl s fordem mimo silnici, přerazil strom a skončil na střeše Více než tři čtvrtiny Čechů podporují zákaz klecového chovu slepic Více než tři čtvrtiny Čechů podporují zákaz klecového chovu slepic Na půjčky podnikatelům si vezme kraj úvěr 2,75 miliardy korun Na půjčky podnikatelům si vezme kraj úvěr 2,75 miliardy korun Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo v pondělí 1. června 2020 přijetí bankovního úvěru na financování návratných finančních výpomocí pro živnostníky, o něž mohou žádat v souvislosti s pandemií COVID-19. Úvěr si kraj vezme od Komerční banky, a. s., která se stala vítězem poptávkového řízení, v němž bylo osloveno deset bankovních ústavů. 2. června 2020   (07:57) ČOI si došlápla na příbramské obchody, kontrolovala prodej alkoholu mladistvým ČOI si došlápla na příbramské obchody, kontrolovala prodej alkoholu mladistvým Řidička hyundaie vyjela mimo silnici, porazila lampu a zastavila o strom Řidička hyundaie vyjela mimo silnici, porazila lampu a zastavila o strom Žena byla převezena k ošetření do nemocnice. 1. června 2020   (20:42) Na koupalištích nebude povinnost nosit roušky, kina a divadla zruší kapacitní omezení Na koupalištích nebude povinnost nosit roušky, kina a divadla zruší kapacitní omezení Jermanová vidí záchranářku jako oběť dění v zákulisí Jermanová vidí záchranářku jako oběť dění v zákulisí Brožová s vyjádřením hejtmanky nesouhlasí. 1. června 2020   (16:09) K ochranným pomůckám se mohl každý dostat, tvrdí vedení záchranky K ochranným pomůckám se mohl každý dostat, tvrdí vedení záchranky Na dnešním jednání krajského zastupitelstva to za záchranku řekl Martin Houdek, zodpovědný za krizové vedení. 1. června 2020   (13:20) SOUTĚŽ o 3x kredit na mytí zdarma v hodnotě 1000 Kč na nově otevřené automyčce RACEWASH SOUTĚŽ o 3x kredit na mytí zdarma v hodnotě 1000 Kč na nově otevřené automyčce RACEWASH Chcete, aby váš blízký umřel doma? Ať jde na týden do nemocnice Chcete, aby váš blízký umřel doma? Ať jde na týden do nemocnice V červenci 2018 začala fungovat dávka dlouhodobého ošetřovného. Po téměř dvou letech se prokazuje potřeba změn zejména u onkologicky nemocných, jejichž blízcí na dávku mnohdy vůbec nedosáhnou. Každý by měl mít právo volit místo svého umírání a využít podpory, kterou umožňuje stát - bez zbytečných překážek. Podpořte pozitivní změnu, komunikujte s poslanci. 1. června 2020   (08:52) Nepřehlédněte Výstava Loupežníkova Lásky hra osudná v Památníku Karla Čapka na Strži přiblíží vztah bratří Čapků k ženám a lásce Výstava Loupežníkova Lásky hra osudná v Památníku Karla Čapka na Strži přiblíží vztah bratří Čapků k ženám a lásce Výstava začne 2. června a potrvá až do 12. září. 1. června 2020   (08:24) Děti dnes oslaví svůj svátek Děti dnes oslaví svůj svátek Hejtmanka hledala se zástupci podnikatelů cesty k oživení regionu Hejtmanka hledala se zástupci podnikatelů cesty k oživení regionu Cílem jednání bylo zjištění reálných dopadů krize na podnikatele a hledání možných forem podpory. 31. května 2020   (16:08) Češi ve velkém nakupují stany, spacáky a trvanlivé kempingové jídlo Češi ve velkém nakupují stany, spacáky a trvanlivé kempingové jídlo Prodejci evidují vyšší zájem také o kempingový nábytek, vařiče či treckingové hole. 31. května 2020   (13:36) Karel Čapek: Kdo radí šoférovi, dokazuje tím, že sedí v autě poprvé Karel Čapek: Kdo radí šoférovi, dokazuje tím, že sedí v autě poprvé Nezodpovědní chovatelé podporují existenci množíren Nezodpovědní chovatelé podporují existenci množíren Příbram porazila Olomouc 2:1. V tabulce se odrazila z posledního místa Příbram porazila Olomouc 2:1. V tabulce se odrazila z posledního místa Na prázdném Andrově stadionu se dlouho hrál především atletický fotbal bez šancí. 30. května 2020   (18:46) Testem z matematiky a francouzštiny začne v pondělí ráno státní část maturitních zkoušek Testem z matematiky a francouzštiny začne v pondělí ráno státní část maturitních zkoušek Zkoušky se letos budou konat za zvýšených hygienických opatření k ochraně proti koronaviru. 30. května 2020   (15:24) Za krádež aviváží může skončit až na tři roky ve vězení Za krádež aviváží může skončit až na tři roky ve vězení Třiačtyřicetiletý muž se bude zpovídat z přečinu krádeže. 30. května 2020   (12:02) S příchodem astronomického léta se oteplí, bude až 27 stupňů S příchodem astronomického léta se oteplí, bude až 27 stupňů Čapkův památník v červenci zpřístupní spisovatelovu garáž Čapkův památník v červenci zpřístupní spisovatelovu garáž Součástí budou i panely s informacemi pro návštěvníky. 30. května 2020   (07:01) Babiš: Postup hejtmanky Jermanové byl zbytečný. Trestní oznámení nepřinese žádný užitek Babiš: Postup hejtmanky Jermanové byl zbytečný. Trestní oznámení nepřinese žádný užitek Případem se zabývají kriminalisté z odboru extremismu a terorismu. 29. května 2020   (19:09) Rozsáhlý výpadek Vodafonu způsobily technické chyby Rozsáhlý výpadek Vodafonu způsobily technické chyby Vodafone jako kompenzaci výpadku nebude během dneška odečítat svým zákazníkům data z mobilních tarifů. Opatření se týká jak firemních, tak nefiremních zákazníků, tarifů i předplacených karet. 29. května 2020   (14:59) Víte, po kom se jmenují příbramské ulice? Město nainstaluje dodatkové tabule Víte, po kom se jmenují příbramské ulice? Město nainstaluje dodatkové tabule U některých názvů je to zcela jasné, některé by si zasloužili více pozornosti. Ta se jim nyní dostane díky projektu Poznejte ulice Příbrami. 29. května 2020   (14:37)


Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz