Do čtvrteční jízdy Prahou se ze středních Čech zapojí minimálně 250 traktorů
5. března 2024 (10:17)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
O tom, kudy protestující do Prahy pojedou, zatím není přesně rozhodnuto.
Do čtvrteční protestní jízdy zemědělců Prahou se ze středních Čech zapojí minimálně 250 traktorů. Někteří protestující z regionu se do metropole dopraví individuálně, jiní zřejmě pojedou společně. Jednotlivé okresy o tom budou ještě jednat, řekla dnes ředitelka středočeské agrární komory Petra Novotná. Podle ní se nepočítá s protestními jízdami po regionu jako 22. února, farmáři by měli zamířit rovnou do Prahy.
"Okolo 7:00 by se to mělo všechno sjet v Praze a bude se dělat okružní cesta nahoře na Letné," uvedla Novotná. U úřadu vlády bude podle ní zaparkovaný větší traktor s valníkem, který při mítinku poslouží jako pódium.
O tom, kudy protestující do Prahy pojedou, zatím není přesně rozhodnuto. Někdo si dnes chce trasu ještě zkušebně projet osobním autem, aby si vyzkoušel, kudy povede nejlepší cesta. "Ještě tu trasu nemáme podrobně zmapovanou. Jednotlivé okresy se teď budou domlouvat mezi sebou, jakým stylem se do Prahy pojede. Některé okresy razí myšlenku dopravte se tam a sejdeme se na Letné, jiné chtějí, aby se jelo hromadně," dodala Novotná. Podle ní je možné, že například zemědělci z Příbrami se připojí k Jihočechům a protestující z Rakovníka zase ke kolegům z Karlovarského kraje.
Představitelé Agrární komory, Zemědělského svazu a dalších zemědělských organizací oznámili, že ve čtvrtek projedou Prahou zřejmě stovky traktorů a další techniky. Poté se uskuteční demonstrace u Úřadu vlády. Slíbenou pomoc od vlády zástupci svazů považují za nedostatečnou. Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) řekl, že je ochoten se zemědělci dál jednat, ale ne pod ultimáty. Opatření, která oznámil v pátek, jsou podle něj maximem v rámci možností státního rozpočtu a nemůže ani pod tlakem protestů slíbit další ústupky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Začíná poslední část výstavby parkovacího domu
•Revitalizace Milínské začne nejdřív v polovině příštího roku
•Z převráceného auta u Narysova museli hasiči řidiče vyprostit, byl opilý
Další články
Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí
Březnické staré kluziště se proměnilo v pestrobarevnou křižovatku světových kultur. …
FOTOGALERIE
Čekají nás chladné noci i déšť. Oteplovat se začne ke konci týdne
Počasí v Česku bude v nadcházejících dnech velmi proměnlivé. Po klidnějším začátku …
AKTUÁLNĚ
Zápas, který měl přijít dvakrát. Teď už neuhne nikdo. Szabová vs. Pudilová o královnu OKTAGONU
Na Štvanici se chystá zápas, který má přesah i mimo sport.
Souboj o královnu …
SPORT
Koupili jste si letenku? Ještě to neznamená, že poletíte. Overbooking je zpět
Stojíte u gatu, v ruce letenka, v hlavě dovolená — a najednou vám oznámí, že do …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Víno je starší než civilizace. A naše tolerance k alkoholu je neobvykle vysoká
Víno je starší než písmo, chutná jinak ve vesmíru a obsahuje stovky aromat, které by …
ZAJÍMAVOSTI
Ve vodních nádrží Orlík a Slapy je kvalita vody ke koupání výborná
Středočeská přírodní koupaliště mají většinou výbornou kvalitu vody. Jedinou výjimkou …
AKTUÁLNĚ
Taxík Maxík: dostupná doprava pro seniory a držitele ZTP v Příbrami
Taxík Maxík funguje v Příbrami od roku 2023 a od té doby pomáhá seniorům a držitelům …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nové řemeslo, nová šance: Ve Věznici Příbram úspěšně završili vzdělávání i program proti recidivě
Ve Věznici Příbram skončily v uplynulých týdnech dvě významné aktivity zaměřené na …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Lékařský dům v Příbrami: město převzalo projekt. Teď musí ukázat, že dostupná péče je pro něj priorita
Po roce debat o budoucnosti budovy bývalé II. polikliniky se Příbram rozhodla jít …
POLITIKA
Záchranná akce se šťastným koncem: Hasiči ruku v ruce s ochránci přírody vyprostili z pasti malou vydru
Profesionální hasiči ze Sedlčan spěchali na pomoc záchranné stanici do obce Příčovy. V …
AKTUÁLNĚ




