Do České republiky přichází vedra, zítra se ještě oteplí
23. června 2016 (13:20)
Do České republiky konečně přichází opravdové léto. Meteorologové varují veřejnost před velmi vysokými teplotami. Ty mohou dnes dosahovat až 34 stupňů Celsia, zítra mohou maxima ještě o 2 stupně vyrůst. Varování platí pro všechny kraje s výjimkou Karlovarského a Vysočiny. Vysoký stupeň nebezpečí platí i v pátek od 11 do 21 hodin. Vysoké teploty nepoleví ani v sobotu. Od západu Čech se ale odpoledne počítá s přibýváním oblačnosti a bouřkami, které mohou být i velmi silné.
Osvěžit se můžete například ve venkovním bazénu v Příbrami. Ten je dnes otevřen již od 11 hodin a zavírat bude v 19. Teplota vody je 23 stupňů.
Osvěžit se můžete například ve venkovním bazénu v Příbrami. Ten je dnes otevřen již od 11 hodin a zavírat bude v 19. Teplota vody je 23 stupňů.
Lidé by měli omezit tělesnou zátěž
Meteorologové varují před přehřátím a dehydratací. Lidé by v poledních a odpoledních hodinách měli omezit tělesnou zátěž a neměli by chodit na přímé slunce. Měli by víc pít, hlavně neslazené nealkoholické nápoje bez kofeinu, ledově vychlazené nápoje nejsou vhodné. Kvůli úbytku ozonu v atmosféře by se lidé měli chránit slunečními brýlemi, nosit pokrývku hlavy a používat opalovací prostředky s vysokým ochranným faktorem.Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: MJ, ČTK
Další články
Dům, který si nehraje na dokonalost. A možná právě proto zaujme
Na dnešním realitním trhu často vídáme domy po rozsáhlých rekonstrukcích. Nové …
PR
Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny letí vzhůru
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,49 Kč do 42,90 Kč …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Fesťáczek, tradiční pouťové oslavy a automobilové rally!
Poslední červencový víkend nabídne celou řadu kulturních i sportovních událostí! Děti …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Bohutínské pouťové oslavy nabídnou program od pátku do neděle. Součástí bude i pečení na Řimbabě
Bohutínské pouťové oslavy letos proběhnou od pátku 24. července do neděle 26. …
KULTURA
REPETE FEST oživí zámek v Rožmitále. Nabídne hudbu, divadlo i podporu obnovy památky
V pátek 24. až do neděle 26. července se zámek v Rožmitále pod Třemšínem promění v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Cyklisté na Příbramsku pod lupou zákona: Pravidla platí pro každého, pokuty za prohřešky se mohou vyšplhat na tisíce korun
Letní sezóna na silnicích Příbramska přináší tradiční napětí mezi řidiči a cyklisty. …
DOPRAVA
Prázdninový hit: úzkokolejka, kterou děti milují. Vlak jede každý den
Jindřichohradecká úzkokolejka se po 3,5 letech pauzy vrátila na koleje a nabízí přesně …
TIP NA VÝLET
Okresní soud reaguje na článek o hrající fontáně. Technologie je podle něj nefunkční a obnova by stála statisíce
Po zveřejnění článku o hrající fontáně na náměstí Arnošta z Pardubic, která je už …
ANKETA
Soutěž: Vyhrajte dvakrát dvě VIP vstupenky na zahájení Silmet Rally Příbram
Silmet Rally Příbram se jede už o nadcházejícím víkendu. A díky generálnímu partnerovi …
SOUTĚŽ
Každý déšť spláchne plast do řek. Jednoduchá síť na kanálu tomu dokáže zabránit
Mikroplasty už nejsou hrozba budoucnosti. Jsou v pitné vodě, v dešti, v lidské krvi i …
ZAJÍMAVOSTI





