Do Česka se v úterý pozdě odpoledne vrátí silný vítr
13. března 2023 (13:41)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Česko čekají dva teplé dny a silný vítr, v polovině týdne se citelně ochladí.
V úterý pozdě odpoledne až do půlnoci má v Česku znovu silně foukat, v nárazech až rychlostí kolem 70 kilometrů v hodině. Výstraha meteorologů platí pro celou Českou republiku s výjimkou Moravskoslezského kraje a východu Moravy. ČTK to dnes sdělil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Varování před větrem dnes v noci prodloužil do úterních 07:00. Česko čekají dva teplé dny a silný vítr, v polovině týdne se citelně ochladí.
"Výstrahu před silným větrem pro sever a severovýchod území prodlužujeme až do úterního rána. Zároveň vyhlašujeme výstrahu před silným větrem pro úterní večer a první polovinu noci na středu pro Čechy a západ Moravy a Slezska," uvedli meteorologové. Vítr by se měl v úterý utišit mezi 07:00 a 16:00.
Nyní platné varování před silným větrem se týká především Slezska a severu Moravy, konkrétně celého Moravskoslezského kraje a okresů Jeseník a Šumperk v Olomouckém kraji. V Čechách by mělo silně foukat na Frýdlantsku. Vítr s nárazy až kolem 65 kilometrů v hodině měl podle dosavadní výstrahy ustávat kolem 04:00, nové varování platí o tři hodiny déle.
"V úterý večer a v první polovině noci na středu vítr při přechodu studené fronty opět krátkodobě zesílí a bude doprovázen nárazy kolem 20 m/s (70 km/h)," varovali meteorologové. Týká se to velké většiny Česka, výstraha neplatí v Moravskoslezském kraji, ve Zlínském s výjimkou Kroměřížska a na jihovýchodě Moravy v okolí Hodonína, Kyjova a Veselí nad Moravou.
Velmi větrná byla v Česku páteční noc a sobota. Hasiči v krajích museli vyjíždět k desítkám případů zlomených větví a popadaných stromů. Bez proudu byly kvůli poruchám na vedení tisíce odběratelů. Vítr provázený sněžením působil problémy i na železnici a na silnicích.
Česko čekají dva teplé dny a silný vítr, v polovině týdne se citelně ochladí
Česko čekají dva teplé dny s teplotami kolem 15 stupňů Celsia. Dál bude silně foukat. Na horách očekávají meteorologové vichr s rychlostí až 90 kilometrů v hodině. V polovině týdne vítr postupně ustane a citelně se ochladí. Noční teploty opět spadnou pod bod mrazu. Vyplývá to z týdenní předpovědi, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Dnešek bude oblačný až zatažený, postupně se obloha promění na polojasnou. Hlavně na severu a severovýchodě bude foukat vítr v nárazech rychlostí až 70 kilometrů v hodině, což odpovídá síle vichru. Na horách bude vichr ještě silnější.
Česko čekají dva teplé dny s teplotami kolem 15 stupňů Celsia. Dál bude silně foukat. Na horách očekávají meteorologové vichr s rychlostí až 90 kilometrů v hodině. V polovině týdne vítr postupně ustane a citelně se ochladí. Noční teploty opět spadnou pod bod mrazu. Vyplývá to z týdenní předpovědi, kterou dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Dnešek bude oblačný až zatažený, postupně se obloha promění na polojasnou. Hlavně na severu a severovýchodě bude foukat vítr v nárazech rychlostí až 70 kilometrů v hodině, což odpovídá síle vichru. Na horách bude vichr ještě silnější.
Teplé a větrné počasí ve středu vystřídá ochlazení. Noční teploty klesnou na minus jeden stupeň, přes den bude tři až sedm stupňů Celsia. Ve čtvrtek spadnou noční teploty k minus pěti stupňům. Přes den se pak vyšplhají na pět až devět stupňů Celsia.
Pátek přinese oteplení. Noční mrazíky už hrozit nebudou. Přes den se teploty vrátí až k 15 stupňům Celsia. Podobná předpověď platí i pro víkend. Oblačná až polojasná obloha místy přinese déšť.
Pátek přinese oteplení. Noční mrazíky už hrozit nebudou. Přes den se teploty vrátí až k 15 stupňům Celsia. Podobná předpověď platí i pro víkend. Oblačná až polojasná obloha místy přinese déšť.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK / ČHMU
autor: Tomáš Pečenka
Související
•V polovině týdne se ochladí, o víkendu bude až 15 stupňů
•Střední Čechy bičuje silný nárazový vítr. Plné ruce práce mají především hasiči
•Brdská výprava za sovami měla úspěch, Vojenská lesy přidávaly čtyři termíny
Další články
Chlapce na Příbramsku zabila elektřina, vylezl na stožár vysokého napětí
V obci Chotilsko ve čtvrtek večer zemřel nezletilý chlapec po zásahu elektrickým …
AKTUÁLNĚ
Tam, kde vznikala Rusalka. Vysoká u Příbramě okouzlila Antonína Dvořáka a okouzlí i vás
Vysoká u Příbramě láká nejen milovníky hudby, ale i návštěvníky, kteří chtějí poznat …
TIP NA VÝLET
Pozor za volantem! Podél silnic pracuje i těžká technika. Kvůli sovám někde sekání musí počkat
Řidiči na Příbramsku i v dalších částech Středočeského kraje si v těchto dnech mohou …
DOPRAVA
Ceny pohonných hmot v Příbrami spadly o koruny
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,90 Kč do 41,50 Kč …
DOPRAVA
V pátek ještě zmokneme. Pak se počasí otočí a víkend přinese slunce i letní teploty
Počasí v posledních dnech připomíná houpačku. Slunečné a teplé dny se střídají s …
AKTUÁLNĚ
Vysokochlumecká pouť 2026 nabídne tři dny tradic, hudby i zábavy pro všechny generace
První červnový víkend ožije Vysoký Chlumec tradiční poutí, která i letos propojí …
KULTURA
Příbramsko říká větrným elektrárnám jasné NE. Referenda i rozhodnutí obcí mluví jednoznačně
Příbramsko se postupně uzavírá větrným elektrárnám. Většina obcí už výstavbu odmítla v …
AKTUÁLNĚ
Letní víkendová linka z Příbrami do Brd startuje v sobotu
Víkendová linka bude turistům a cyklistům k dispozici i v letošním roce. Spoj začne …
AKTUÁLNĚ
Triatlonové drama v Příbrami pokračovalo ve štafetách
Po sobotním mistrovství České republiky ve sprint triatlonu pokračoval nabitý …
SPORT
Odsouzení z příbramské věznice pomáhají v Zotavovně Pracov. Spolupráci představili během Dne dětí
Dlouhodobá spolupráce mezi Věznicí Příbram a ZZMS Zotavovnou Pracov získala o …
NEPŘEHLÉDNĚTE




