Do Česka přijdou i trvalejší srážky, teploty budou dál převážně nad 20 stupni
16. května 2024 (07:53)
Do Česka od jihozápadu přijdou srážky, v pátek může být déšť i trvalejší, od neděle už meteorologové očekávají jen přeháňky. V pátek by tak měla pominout výstraha před zvýšeným rizikem vzniku a šířením požárů vyhlášená kvůli suchému počasí. Nejvyšší teploty se budou dál pohybovat převážně nad 20 stupni Celsia. Vyplývá to z předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Obloha bude ode dneška do soboty oblačná nebo zatažená. Déšť nebo přeháňky meteorologové pro dnešek předpovídají zejména v jihozápadní polovině České republiky, trvaleji pršet může v pátek také hlavně na jihozápadě. V sobotu už by měly být srážky méně časté a od neděle předpověď hlásí už jen ojedinělé přeháňky. Od pátku se mohou objevit i bouřky. Oblačnost se roztrhá, nebe by mělo být od neděle už polojasné.
Nejvyšší teploty se dnes budou šplhat k 23 stupňům Celsia, pod dvacítkou by se měly držet jen v pátek a od soboty se vrátí nad ní. Chladněji bude dnes a v pátek v jihozápadní polovině území, kde by teploty neměly překročit 17 stupňů. Vítr dnes může foukat v nárazech rychlostí až 70 kilometrů v hodině, od pátečního večera bude slábnout.
Podobný ráz počasí vydrží také od úterý v příštím týdnu. Podle výhledu ČHMÚ bude oblačno až polojasno, místy přeháňky nebo bouřky. Přechodně až zataženo a místy déšť. Teploty budou stoupat k 24 stupňům Celsia.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Komentované procházky v Brdech zvou za ptáky na Kolvín a na vojenské cvičiště Bahna
•Na Příbramsku bude ve čtvrtek hodně foukat, dál hrozí šíření požárů
•Rodinná farma na Příbramsku umožňuje přímý kontakt se zvířaty
Další články
SK Spartak Příbram slaví historický postup do divize. Po 70 letech je zpátky mezi elitou krajského fotbalu
Fotbalová Příbram má důvod k velkým oslavám. SK Spartak Příbram po dlouhých 70 letech …
SPORT
Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice
Středočeský kraj vyhlásí výběrové řízení na nového šéfa příbramské nemocnice. Nahradí …
ZDRAVOTNICTVÍ
Trendy bizár jídla: když jídlo přestává být jen jídlo
V posledních letech je čím dál víc vidět jeden výrazný posun: jídlo už dávno není jen …
LIFESTYLE
Meteorologové varují: Situace se dynamicky vyvíjí, energie je na Z a JZ Čech více než včera
Po sobotním bouřlivém počasí, které se prohnalo částečně i naším regionem, můžeme …
AKTUALIZOVÁNO
Zničené náhrobky, pobořená zeď. Poslední židovská památka v Příbrami volá o pomoc
Židovský hřbitov v Příbrami je jednou z nejtišších, ale zároveň nejvýmluvnějších …
HISTORIE
Příbram si dnes připomíná 134 let od březohorské důlní katastrofy. Tragédie, která změnila české hornictví
V neděli 31. května uplynulo 134 let od největší tragédie v dějinách českého rudného …
HISTORIE
Nový seznamovací trend „SHREKKING“ šokuje. Lidé randí s „horšími partnery“ schválně
Sociální sítě opět zaplavuje nový vztahový trend, který budí emoce i ostrou kritiku. …
LIFESTYLE
Příbram má bronz z Balkánu! Jan Štěpánek vybojoval medaili na IMMAF
Jan Štěpánek z Pankration Gymu Příbram vybojoval na mezinárodním turnaji Balkan Open …
SPORT
Ředitel ZŠ Březové Hory Mgr. Josef Strejc MBA: Škola má být místem, kde se děti cítí bezpečně a učí se s chutí
ZŠ Březové Hory je jednou z mála škol v Příbrami, která staví výuku na slovním …
ROZHOVOR
Studenti z Dubna si zahráli na policisty. Vyzkoušeli si zbraně, zásahy i zastavování aut
Třicet studentů oboru Bezpečnostně právní činnost ze SOŠ Dubno si vyzkoušelo, jak …
FOTO





