Do Česka před víkendem přichází zimní počasí, od neděle se ale oteplí
21. listopadu 2024 (16:00)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
Česko se včera dočkalo první sněhové nadílky. Sněžit a mrznout může i přes den.
Do Česka před víkendem přichází zimní počasí. Do soboty očekávají meteorologové sněhové přeháňky nebo sněžení, mrznout může i přes den. Od neděle se začne vyjasňovat a teploty se mohou dostat až k deseti stupňům Celsia. Vyplývá to z předpovědi na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Sněžilo už v noci na dnešek, během dne meteorologové čekají sněhové přeháňky místy hlavně na horách, později večer má začít sněžit na jihu Čech a na Moravě. V pátek má být sněžení ve východní polovině území místy i vydatné, napadnout může až deset centimetrů sněhu. V sobotu budou sněhové přeháňky zejména na horách a teploty přes den už by pod nulu klesnout neměly.
V neděli mohou vystoupat na pět až deset stupňů Celsia, na jihozápadě až 12 stupňů. Chladněji do pěti stupňů Celsia ale zůstane v severovýchodních Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Srážky už budou dešťové, může i mrholit, hlavně v severní polovině území.
V neděli mohou vystoupat na pět až deset stupňů Celsia, na jihozápadě až 12 stupňů. Chladněji do pěti stupňů Celsia ale zůstane v severovýchodních Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Srážky už budou dešťové, může i mrholit, hlavně v severní polovině území.
Na pondělí meteorologové slibují převážně jasné až polojasné nebe bez srážek a teplotami nadále až deset stupňů Celsia. V místech s nízkou oblačnosti ale mohou být jen dva stupně. Příliš se neochladí ani v dalších dnech, teplotní maxima by měla být do devíti stupňů Celsia. Místy se mohou objevit přeháňky, na horách sněhové.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Oldřich Kozák
Další články
Dětské obrázky ze Svaté Hory spojily Příbramsko s Itálií i blížící se olympiádou
Vánoční obrázky pro Ježíška letos dorazily na Svatou Horu nejen z Příbramska, ale také …
FOTOGALERIE
Po osmi letech se rekordman Tománek vrací na Jizerskou padesátku
Už tuto neděli 1. února se v Bedřichově uskuteční 59. ročník ČEZ Jizerské 50. Na …
Nová D4 jede naplno: 5,7 milionu aut a tisíce přestupků během prvního roku
Na nové dálnici D4 mezi Pískem a Příbramí řešilo město Písek v roce 2025 přes 20.000 …
Středočeské zimní areály mají nadále ideální podmínky pro lyžování
Zimní areály ve středních Čechách hlásí i přes mírné oteplení stále ideální podmínky, …
Ministerstvo zdravotnictví varuje před nebezpečným deodorantem Miraculum
Ministerstvo zdravotnictví ČR varuje spotřebitele před kosmetickým přípravkem …
Příbram má finanční jedničku. Rating „A“ ukazuje na zdravé hospodaření i nízké dluhy
Příbram patří mezi nejlépe hospodařící města své velikosti. Nezávislá společnost CRIF …
Politika
Les ožije v Podbrdském muzeu: Jarní prázdniny plné her a objevů
Jarní prázdniny nabídnou v Podbrdském muzeu v Rožmitále pod Třemšínem zábavný a …
Novým ředitelem Technických služeb Příbram se stane Jan Poskočil. Uspěl ve výběrovém řízení
Rada města na svém posledním zasedání schválila jmenování nového ředitele Technických …
Blesková zpráva
Tipy na víkend: Víkend plný umění – hudební večer, hravá dílna i komentovaná prohlídka výstavy
Tento víkend čeká na zájemce zážitková dílna pro děti či komentovaná prohlídka výstavy …
ČSSZ varuje před zavádějícími informacemi: žádné „průkazy důchodce“ nevydává
Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) upozorňuje seniory na sérii zavádějících …




