Do Březnice přijel Cirkus Umíšto
24. srpna 2018 (06:30)
Díky projektu „Zajištění služeb péče o děti v době školních prázdnin na Březnicku“ proběhlo několik turnusů příměstského tábora s různorodou tématikou. Rodiče tak mohli „odložit“ své děti a věnovat se práci bez starostí o ně.
Hlavním organizátorem v tomto případě bylo Rodinné centrum Pampeliška Březnice spolu s divadlem ToTem a Kulturním Gangem Březnice. Lektoři vytvořili pro děti pestrý program nazvaný „Cirkus Umíšto“.
Hlavním organizátorem v tomto případě bylo Rodinné centrum Pampeliška Březnice spolu s divadlem ToTem a Kulturním Gangem Březnice. Lektoři vytvořili pro děti pestrý program nazvaný „Cirkus Umíšto“.
foto: pribram.cz
V průběhu týdne se děti staly cirkusáky a s velkým odhodláním trénovaly, aby své dovednosti na závěr tábora předvedly veřejnosti. Bylo úžasné sledovat nasazení žonglérů, ohebnost artistů–parkouristů nebo vtipné představení ve zvířecích maskách. Vše se táborníkům podařilo sladit a vytvořili jednotný celek, který předvedl skutečný cirkus. Děti si užily pět dní plných legrace, tvoření, hraní a pohybové aktivity.
„Všechny aktivity probíhaly venku, na čerstvém vzduchu a troufám si říci, že v dnešní době, kdy jsou děti zvyklé být na mobilech či počítačích a povalovat se a lenošit doma, byl už samotný pobyt venku od 8 do 16 hodin vítanou změnou,“ říká jedna z lektorek Dáša Nesvedová.
„Všechny aktivity probíhaly venku, na čerstvém vzduchu a troufám si říci, že v dnešní době, kdy jsou děti zvyklé být na mobilech či počítačích a povalovat se a lenošit doma, byl už samotný pobyt venku od 8 do 16 hodin vítanou změnou,“ říká jedna z lektorek Dáša Nesvedová.
foto: pribram.cz
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk
Další články
Na Příbramsku znovu sněží, vyšší polohy jsou zasněžené po celý den
Odpolední teploty se dnes ve Středočeském kraji a v Praze pohybovaly většinou mezi 3 …
Mezinárodní soutěž už po šestnácté: zapojit se mohou i mladí milovníci lesa
Mezinárodní vědomostní soutěž YPEF (Young People in European Forests – Mladí lidé v …
Lucie Pudilová je zpět! Ve Stuttgartu ji čeká jeden z nejtěžších soubojů kariéry
Po osmiměsíční pauze způsobené zraněním se Lucie Pudilová vrací do OKTAGONU. Česká …
Nový traktor v Rožmitále nahradil dva starší stroje, které byly v provozu desítky let
Město Rožmitál pod Třemšínem pokračuje v modernizaci svých provozů. Technické služby …
V ulici Politických vězňů se střetl osobák s popeláři
V pondělí před 9. hodinou ranní se stala dopravní nehoda v Příbrami v ulici …
FOTO
Na Příbramsku hrozí ledovka až do poledne
Meteorologové varují, že přes naše území postupuje tlaková níže k severu. V noci …
Vláda chce omezit slevy v obchodech. Řetězce varují: Zdražíme. A zákazníci to pocítí jako první
Současná vládní koalice zvažuje úpravu pravidel pro slevové akce v supermarketech. …
Nepřehlédněte
Ledňáčci v posilovnách: novoroční nadšení, které často končí ještě v lednu
Začátek roku má v posilovnách jedno společné. Plná parkoviště, obsazené stroje a …
Nejen Brdy pod závojem jinovatky: Zima letos ukazuje svou pravou tvář
Zima se letos vrátila v podobě, na kterou jsme v posledních letech téměř zapomněli. …
FOTOGALERIE
Internet je čím dál agresivnější. Blíží se konec anonymních účtů?
Sociální sítě zažívají v posledních letech prudký nárůst agresivity, radikalizace a …
Nepřehlédněte






