18. 2. svátek má Gizela




Do autobusů MHD opět pouze předními dveřmi, bezplatné cestování se ruší

18. dubna 2020   (10:59)
Do autobusů MHD opět pouze předními dveřmi, bezplatné cestování se ruší
foto: pribram.cz

Po dobu trvání nouzového stavu bude MHD Příbram jezdit dle upravených jízdních řádů, po zrušení tohoto stavu pak až do odvolání dle prázdninových jízdních řádů.


V pondělí 16. března se uzavřely přední dveře všech autobusů MHD a cestující tak mohli nastupovat pouze druhými a třetími dveřmi s tím, že cestovali bezplatně. Po více než měsíci se tato úprava ruší.

Celých pět týdnů trvala výjimka, kdy cestující městské hromadné dopravy nesměli k nástupu do autobusů používat přední dveře a nemuseli platit jízdné. Stejná výjimka po celou dobu platila také u Pražské integrované dopravy. S platností od pondělí 20. dubna hejtmanka Středočeského kraje ruší toto mimořádné opatření a stejným způsobem postupuje město u příbramské MHD.
„S platností od 20. dubna budou cestující k nastupování do autobusů městské hromadné dopravy opět využívat pouze předních dveří. V autobusech MHD, které budou prozatím jezdit dle aktuálně upravených jízdních řádů, se tedy bude opět platit jízdné,“ uvádí místostarosta Martin Buršík s tím, že preferována bude bezhotovostní úhrada jízdného.
Po dobu trvání nouzového stavu bude MHD Příbram jezdit dle upravených jízdních řádů, po zrušení tohoto stavu pak až do odvolání dle prázdninových jízdních řádů.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky Co jedí naše děti? Kontroly odhalily nedostatky i přesolené polévky Středočeští hygienici v roce 2025 pokračovali v důsledném dozoru nad stravováním dětí. … NEPŘEHLÉDNĚTE Vyšlo nové Podbrdsko! Co v něm najdete, prozrazuje PhDr. Smolová Vyšlo nové Podbrdsko! Co v něm najdete, prozrazuje PhDr. Smolová Milovníci regionální historie se mohou radovat — právě vyšlo nové číslo sborníku … AKTUÁLNĚ Příčinu požáru v Příbrami prověří speciální útvar. Záchranáři ošetřili otce se synem Příčinu požáru v Příbrami prověří speciální útvar. Záchranáři ošetřili otce se synem Hasiči i záchranáři zasahovali ráno ve středu 18. února na Sevastopolském náměstí v … AKTUALIZOVÁNO Memoriál Ing. Zdeňka Vojíře pomáhá dětem. Házenkáři hráli opět pro dobrou věc Memoriál Ing. Zdeňka Vojíře pomáhá dětem. Házenkáři hráli opět pro dobrou věc Sportovní hala v Příbrami hostila v sobotu 14. února už 9. ročník Memoriálu Ing. … FOTOGALERIE Pozor na falešné e-maily o vrácení daně. Útočníci se vydávají za ČSSZ Pozor na falešné e-maily o vrácení daně. Útočníci se vydávají za ČSSZ E-mail o přeplatku na dani a příslib rychlé výplaty peněz může znít lákavě. Česká … NEPŘEHLÉDNĚTE Zdravé obědy v ohrožení? Babiš mění tón, Šťastný chce vyhlášku smést ze stolu – Příbram má v jednání své zastoupení Zdravé obědy v ohrožení? Babiš mění tón, Šťastný chce vyhlášku smést ze stolu – Příbram má v jednání své zastoupení Zuřivý boj o novou stravovací vyhlášku nekončí. Po schůzce, kterou svolal premiér … ANKETA Dobříš investuje miliony do sportu: lepší areály pro všechny generace Dobříš investuje miliony do sportu: lepší areály pro všechny generace Dobříš se v roce 2026 zaměřuje na rozvoj a modernizaci svých sportovních areálů. Město … DOBŘÍŠ Dlouhá zimní idyla se změnila v lesnickou noční můru Dlouhá zimní idyla se změnila v lesnickou noční můru Sněhové přeháňky v noci na úterý znovu výrazně zatížily už tak oslabené lesní porosty … FOTOGALERIE Skrytá hrozba ve vaší koupelně: Varování před nebezpečnými barvami Schwarzkopf Skrytá hrozba ve vaší koupelně: Varování před nebezpečnými barvami Schwarzkopf Ministerstvo zdravotnictví ČR označilo jako nebezpečné dvě barvy na vlasy značky … NEPŘEHLÉDNĚTE
Při nehodě u Milína se srazily dva osobáky Při nehodě u Milína se srazily dva osobáky V úterý 17. února v půl třetí odpoledne zasahovali hasiči, záchranáři a policie u … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz