Do 18. února dál jen 100 lidí na hromadných akcích
9. února 2022 (11:08)
Po zrušení covidových certifikátů bude do 18. února dál platit pro účastníky hromadných akcí limit nejvýše 1000 sedících diváků. Ostatních hromadných akcí včetně volnočasových pro děti se může účastnit maximálně 100 účastníků. Pro období od 19. do 28. února se maximální počet zvýší na 500. V případě sedících bude možné počet nad 1000 diváků navýšit o 50 procent zbývající kapacity. Vyplývá to z návrhu, který dnes projedná vláda.
"Napříště již nebude vyžadováno u účastníků prokazování takzvané bezinfekčnosti, omezení bude spočívat v zásadě pouze v limitaci jejich přípustného počtu, a to pro dny 10. až 18. února ve stejné výši jako doposud," píše se v materiálu
Od 19. února bude možné navýšit počet účastníků i na více než tisícovku. "Pokud budou všichni diváci usazení, limit bude 1000 diváků s tím, že přesahuje-li kapacita prostoru 1000 sedících diváků, lze z počtu míst nad 1000 obsadit až 50 procent maximální kapacity k sezení," uvádí dokument
Podmínky pro sedící diváky se týkají například uměleckých představení, sportovních utkání, kongresů a vzdělávacích akcí. Ostatními hromadnými akcemi jsou spolkové, kulturní, sportovní, tradiční a další podobné akce nebo slavnosti.
Rozvolnění protiepidemických pravidel vláda oznámila po šestatřicetihodinovém jednání Sněmovny o pandemickém zákoně minulou středu večer. Ve stejný den ohlásil své rozhodnutí NSS, podle premiéra Petra Fialy (ODS) ale vláda nerozhodla pod jeho tlakem, jen urychlila už naplánovaná a s odborníky prodiskutovaná opatření.
Například šéf epidemiologické skupiny poradního orgánu ministerstva zdravotnictví, Národního institutu pro zvládání pandemie, Rastislav Maďar ČTK po oznámení změn řekl, že jeho skupiny se na názor vláda před zrušením kontrol certifikátů neptala. Jako předčasné ho kritizují i další odborníci.
Dál bude platit povinnost nosit respirátory ve vnitřních prostorách. K pátku 18. února skončí plošné testování ve školách a firmách.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně!
Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří …
PŘÍRODA
Památník chystá výstavu o ženách, které ovlivnily Dvořákovu tvorbu
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě chystá výstavu o osudech žen, které …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Cesta k Třem Trubkám pod dohledem: Lesníci budou kácet suché stromy
Jistě si návštěvníci CHKO Brdy všimli, že kolem třítrubeckého zámečku je už řadu týdnů …
AKTUÁLNĚ
Město navrhuje odepsat přes 769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla
Zastupitelé města Příbrami budou na dubnovém jednání rozhodovat o odpisu pohledávky ve …
POLITIKA
Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění
Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou …
AKTUALIZOVÁNO
Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů
Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní …
DOPRAVA
„Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala
MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním …
SPORT
Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m²
Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří …
KULTURA
Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry
Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším …
AKTUALIZOVÁNO
Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile
Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo …
DOPRAVA





