23. 6. svátek má Zdeňka

Dny evropského dědictví oslaví Hornické muzeum speciálním programem a vstupem za korunu

11. září 2022   (09:50)
Dny evropského dědictví oslaví Hornické muzeum speciálním programem a vstupem za korunu
foto: Vladimír Holan, Hornické muzeum Příbram

Za snížené vstupné budou všechny areály a pobočky příbramského muzea otevřeny v neděli 18. září.


Při příležitosti Dní evropského dědictví zpřístupní Hornické muzeum všechny své areály a pobočky za jednokorunové vstupné. Akce platí v neděli 18. září, kdy je připraven také doprovodný a speciální večerní program. Otevírací doba muzea je od 9.00 do 17.00, poslední prohlídky začínají v 16.00.

„Milovníci regionální historie a pěších výletů se mohou těšit na dvanáctikilometrovou komentovanou vycházku po okolí Příbrami – po stopách tuláka Račanského se vydáte s historičkou Lenkou Blažkovou,“ zmiňuje Hornické muzeum Příbram jednu z doprovodných akcí. Vycházkový okruh spojuje místa, kterými se v letech 1868 až 1923 dobrodruh Antonín Račanský procházel. Sraz je v 10.30 na autobusovém nádraží v Příbrami, příp. v 11.00 u kapličky ve Lhotě u Příbramě, kde výlet začíná. Dále se pokračuje přes Drahlín, Obecnici, Oseč a Podlesí zpět do Příbrami.
V areálu Ševčinského dolu zabaví děti hry a další aktivity. Večerní hodiny přinesou netradiční prohlídku muzea s návštěvou vybraných expozic a podzemních tras. „Společně s průvodcem návštěvníci vystoupají na ochoz šachetní budovy Ševčinského dolu s krásným výhledem na široké okolí. Hornickým vláčkem se poté vydají k dolu Vojtěch, kde následně projdou vodní štolou, nenáročnou pěší trasou podzemím končící na dole Anna,“ popisuje putovní prohlídku muzeum. V areálu dolu Anna se pak svezou důlním vláčkem Prokopskou štolou a prohlédnou si parní těžní stroj z roku 1914. Od Ševčinského dolu se vychází v 19.00, předpokládaný konec prohlídky je ve 21.00. Pro omezenou kapacitu je nutné si vstup rezervovat na tel. čísle 318 626 307.
V areálu Ševčinského dolu zabaví děti hry a …
foto: Miroslav Zelenka, Hornické muzeum Příbram
V Muzeu zlata Nový Knín si zájemci vyzkouší rýžování zlata a v expozici budou hledat odpovědi na zadané otázky. Ve výtvarné dílně se pokusí o vyobrazení permoníků. K dispozici budou průvodcovské brožurky městem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Související


Další články

Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Václav Chaloupek zavítal do regionu natáčet další díly z cyklu Ostrovy naděje Vzácná orchidej bradáček srdčitý se stal jedním z důvodů, proč k nám do regionu opět … PŘÍRODA Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Odešla Bára Tlučhořová. Příbramská rodačka a moderátorka rádia Kiss Nejen Příbram zasáhla bolestná zpráva. Ve věku 37 let zemřela Bára Tlučhořová, rodačka … AKTUÁLNĚ Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody Příbram sčítá následky bouřek a postupně odstraňuje vzniklé škody Silně bouřky, které se po oba víkendové dny prohnaly Příbramskem a přímo i městem, … AKTUÁLNĚ Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo vstupuje do nové etapy. Do vedení přichází Tomáš Bezouška a chystá moderní klubový program Music Club Peklo v Příbrami čeká výrazná změna. Do vedení klubu přichází Tomáš … NEPŘEHLÉDNĚTE Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Mělo by Česko přijmout euro? Výrok prezidenta Pavla stále budí emoce Měla by Česká republika v budoucnu přijmout euro? Téma, které pravidelně vyvolává … ANKETA /FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník /FOTO, VIDEO/ Vážná nehoda u Rosovic. Na místě šest zraněných, přiletěl i vrtulník V pondělí krátce po poledni se u Rosovic ve směru na Sychrov na silnici 11417 stala … AKTUALIZOVÁNO Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing Tři vítězství na cizí půdě. Boxeři Rasken Gymu zazářili na galavečeru Bene Patron Boxing V pátek 20. června se uskutečnil venkovní galavečer Bene Patron Boxing pod záštitou … SPORT U Milína vyletěl řidič s více než dvěma promile do pole, po kotrmelcích skončil na boku U Milína vyletěl řidič s více než dvěma promile do pole, po kotrmelcích skončil na boku Na silnici 604H nedaleko Milína na Příbramsku došlo v neděli večer k vážné havárii. … AKTUALIZOVÁNO
Odjela sama do Afriky. Příběhy, které v Ugandě prožila, jí navždy změnily život Odjela sama do Afriky. Příběhy, které v Ugandě prožila, jí navždy změnily život Studentka zdravotnického záchranářství Viktorie Ženíšková strávila dva měsíce na stáži … ROZHOVOR
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz