Dni Země a obnově přírody se věnují akce na Příbramsku
21. dubna 2022 (06:19)
foto: ilustrační, Pixabay
Svátek modré planety připadá na 22. dubna, poprvé se za její ochranu postavily desítky milionů lidí v roce 1970.
Datum 22. dubna je více než padesát let spojeno s oslavou a ochranou naší planety. Poprvé se Dne Země v roce 1970 zúčastnily dvě desítky milionů lidí v USA, dnes je svátek rozšířen do celého světa. K aktivitám zasvěceným životnímu prostředí se může veřejnost připojit v následujících dnech také na Příbramsku.
Pro školy a veřejnost připravil Dům Natura v Příbrami poznávací program pod titulem „Na svatého Jiří vylézají hadi štíři“. Komentované prohlídky expozice obojživelníků a plazů České republiky a workshop zdobení perníčků doplní venkovní program, kde se seznámíte s ukázkami řemeslné výroby, např. kovářstvím a řezbářstvím. Norský přístup k práci se dřevem představí partneři projektu Revitalizace huti Barbora. Pro základní a mateřské školy je Dům Natura otevřen ve dnech 22. a 25. dubna od 8.30 do 14.30, širokou veřejnost přivítá v sobotu 23. dubna mezi 11.00 a 16.00. Na komentované prohlídky a workshop je nutná předchozí rezervace.
V rámci aktivit ke Dni Země v Dobříši, kterým se město v letošním roce věnuje od 18. do 24. dubna, se koná úklid veřejných prostranství a okolí města, na ochranu životního prostředí upozorňují i další akce. Tou nejvýznamnější bude oslava Dne Země na hřišti Boženy Němcové v pátek 22. dubna od 10.00 do 16.00, jejímž tématem je „Rozkvetlá Dobříš“.
O práci lesníků, životním cyklu lesa a jeho obnově po kůrovcové a větrné kalamitě se více dozvíte v sobotu 23. dubna, kdy se pod záštitou lesnicko-dřevařské společnosti Kaiser uskuteční Den pro obnovu rožmitálských lesů. Program obnáší také sázení stromků od semínka po sazenici, ukázku myslivosti a opékání špekáčků. Sraz je v 9.00 na začátku naučné stezky nad kasárny.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Související
•Po roční přestávce zaviněné pandemií vyjede opět cyklobus do Brd
•Po dvouleté pauze se běžci opět postaví na start silničního závodu z Rožmitálu do Březnice
•Mladší žákyně volejbalového oddílu TJ Baník Příbram uspěly v rámci finálového turnaje krajského přeboru
Další články
Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti představili společnou kandidátku Příbram ZDOLA
Uskupení Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti oznámilo vznik společné kandidátky pro …
VOLBY 2026
Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky
Dobříš se na konci srpna stane dějištěm jedné z nejatraktivnějších sportovních akcí …
DOBŘÍŠ
Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady
Na Orlické přehradě si současného sucha všimne každý. Hladina největší české přehradní …
AKTUÁLNĚ
Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost
Úmyslné znečištění požární nádrže v obci Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem ropnými …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince
Každé léto se na noční obloze odehrává úchvatná podívaná, kterou známe jako Perseidy. …
ZAJÍMAVOSTI
Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie
Kraj přispěje středočeským policistům na minikamery, na speciální komoru na …
AKTUÁLNĚ
Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek
ČSSZ vydala nové instrukce k tomu, jak budou důchodci dostávat valorizační oznámení …
AKTUÁLNĚ
První Příbramský Pride přinese pochod, debaty i hudbu
V sobotu 15. srpna se uskuteční vůbec první Příbramský Pride. Jednodenní komunitní …
Automat nás „uspává“? Nové studie ukazují, že manuál zapojuje mozek víc, než jsme si mysleli
Manuál je práce. Automat je pohodlí.
A podle nové studie z roku 2026 se ten rozdíl …
ZAJÍMAVOSTI
Vyrazte na borůvky. Doma si upečte voňavý koláč podle rodinného receptu
Sběr lesních plodů a borůvek prospívá nejen peněžence, ale také zdraví. A až se …
NEPŘEHLÉDNĚTE




