10. 8. svátek má Vavřinec

Dnes začínají volby, místnosti se otevřou ve 14 hodin

10. října 2014   (06:30)
Dnes začínají volby, místnosti se otevřou ve 14 hodin
foto: pribram.cz

Možnost k hlasování bude i během zítřka.



Celkem 12 politických stran a uskupení se od dnešních 14 hodin utká o přízeň voličů. Vítězství obhajuje strana ČSSD, která má v současném zastupitelstvu 11 křesel. Oslovit voliče se snaží i některá nová uskupení jako například hnutí ANO nebo sdružení nezávislých kandidátů Šance pro Příbram.

Volební místnosti budou otevřeny dnes od 14 do 22 hodin a dále pak zítra od 8 do 14 hodin. Již během zítřejšího večera by měly být známy přibližné výsledky.

Jak správně volit?

Příbramáci letos kromě nového zastupitelstva volí i nového senátora pro Příbramsko. Volby probíhají současně. Zatímco u senátorských voleb má volič možnost zvolit pouze jednoho kandidáta, situace u komunálních voleb je značně složitější.
Volič disponuje tolika hlasy, kolik se volí mandátů (v Příbrami 25). Nejjednodušší možností je zakřížkovaní celé kandidátky, čímž dává všech 25 hlasů dané straně.

Druhou možností je výběr jedné kandidátky a výběr kandidátů i z jiných politických subjektů. O hlasy se tak podělí jak strana, kterou volič zakřížkoval, tak i kandidáti, které vybral z jiných kandidátek. Pokud tedy volič zvolí jednu ze stran a následně zvolí 5 kandidátů z jiných uskupení, první strana získá 20 hlasů (25 – 5)

Poslední z možností je výběr mezi kandidáty všech subjektů. V tomto případě volič nekřížkuje určitou stranu, ale vybírá si kandidáty ze všech kandidátek. Dohromady je možné takto označit opět 25 jmen.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Procházka lesem může skončit nebezpečným nálezem. Policie radí: Na munici nesahejte! Procházka lesem může skončit nebezpečným nálezem. Policie radí: Na munici nesahejte! Je čas prázdnin a dovolených a tak se v přírodě pohybuje více lidí než jindy. S tím … NEPŘEHLÉDNĚTE Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči Středočeský kraj rozdělí 7,4 mil. Kč na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči Na domácí paliativní a ošetřovatelskou péči poskytne Středočeský kraj 15 organizacím … AKTUÁLNĚ Další vlna veder před námi. Po krátkém ochlazení znovu tropy Další vlna veder před námi. Po krátkém ochlazení znovu tropy Tento týden přinese převážně slunečné, teplé a suché počasí. Po krátkém ochlazení v … AKTUÁLNĚ Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti představili společnou kandidátku Příbram ZDOLA Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti představili společnou kandidátku Příbram ZDOLA Uskupení Piráti, Zelení a nezávislí kandidáti oznámilo vznik společné kandidátky pro … VOLBY 2026 Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky Dobříš bude patřit BMX! Skatepark ovládne česká špička, pojede se o tituly mistrů republiky Dobříš se na konci srpna stane dějištěm jedné z nejatraktivnějších sportovních akcí … DOBŘÍŠ Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady Voda mizí před očima. Orlík odhaluje rozsah sucha, vysychají řeky, potoky, studny i mokřady Na Orlické přehradě si současného sucha všimne každý. Hladina největší české přehradní … AKTUÁLNĚ Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost Kdo nám to tu bere domov? V Nepomuku zvítězila čistá, odporná bezohlednost Úmyslné znečištění požární nádrže v obci Nepomuk u Rožmitálu pod Třemšínem ropnými … BLESKOVÁ ZPRÁVA Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Perseidy 2026: největší hvězdná show roku, známá jako Slzy svatého Vavřince Každé léto se na noční obloze odehrává úchvatná podívaná, kterou známe jako Perseidy. … ZAJÍMAVOSTI Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie Kamery na těle, virtuální realita i nové vybavení. Kraj investuje miliony do středočeské policie Kraj přispěje středočeským policistům na minikamery, na speciální komoru na … AKTUÁLNĚ
Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek Důchody 2027: komu přijde dopis, kolik stát přidá a proč se řeší dvojnásobek ČSSZ vydala nové instrukce k tomu, jak budou důchodci dostávat valorizační oznámení … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz