Dnes začíná jarní kampaň Ukliďme svět, lidé se mohou zapojit v celém Česku
25. března 2023 (09:17)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Dobrovolníci každoročně uklidí tuny odpadu, zapojit se do očisty přírody i veřejných prostranství mohou kdykoliv během roku.
Dnes startuje jarní kampaň s názvem Ukliďme svět, během které se tisíce dobrovolníků z celé České republiky pustí do úklidu přírody či ulic. Organizuje ji Český svaz ochránců přírody (ČSOP). Podle svazu může akce motivovat lidi k tomu, aby byli více zodpovědní při nakládání s odpadem. Dobrovolníci každoročně uklidí tuny odpadu, zapojit se do očisty přírody i veřejných prostranství mohou kdykoliv během roku.
Úklidovou akci ve svém okolí mohou zájemci najít na webu kampaně, jenž nabízí mapu plánovaných úklidů. Na jaro je momentálně v ČR nahlášeno 274 úklidových akcí, řekla koordinátorka kampaně Veronika Andrlová z ČSOP. Lidé mohou na webu zároveň přihlásit vlastní úklidovou akci či si přečíst rady a tipy ke správnému úklidu. Webové stránky také poskytují pravidla fotografických soutěží, do kterých se lidé během akce mohou zapojit.
Dobrovolnická úklidová akce Ukliďme svět se u nás koná od roku 1993 jako součást světové kampaně Clean Up the World. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a pohozené odpadky.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Zmrzlí velikáni Vladimíra Holana jsou vítězi fotosoutěže Zimní Brdy 2023
•Obloha naservíruje podívanou. Kolem Země proletí větší asteroid
•O víkendu se začne ochlazovat, noční mrazy mohou poškodit rozkvetlé ovocné stromy
Další články
Hygienici varují před antiperspirantem Rexona. Obsahuje zakázanou látku
Hlavní hygienička České republiky upozorňuje spotřebitele na nevyhovující kosmetický …
Hledaný muž byl nalezen mrtvý ve Voznici
Policisté hledali muže, který odešel z domova, kde nechal dopis na rozloučenou. …
AKTUÁLNĚ
Učíme děti pro svět zítřka: virtuální realita se stává součástí výuky v Chrašticích
Virtuální realita už dávno není jen doménou her. Na Základní škole a mateřské škole …
Brdský běžecký pohár 2026: Přes 30 závodů a 300 kilometrů
Harmonogram BBP pro rok 2026 nabízí řadu závodů nejen pro dospělé běžce, ale také v …
COOP zradil slepice i zákazníky a dál obchoduje s utrpením, říká organizace OBRAZ - Obránci zvířat
Organizace OBRAZ - Obránci zvířat bude v pátek 23. ledna v Příbrami protestovat před …
Hasiči z výsuvného žebříku museli otevřít násilím byt
Ve středu 21. ledna před 18. hodinu byli hasiči povoláni k technické pomoci do …
Příbramská rodačka a bývalá moderátorka Rádia Kiss bojuje s těžkou nemocí. V Milíně se chystá benefiční akce
Bára Tlučhořová, rodačka z Příbrami a dlouholetá moderátorka ranního vysílání Rádia …
Přepravní kontroloři mají k dispozici přenosné kamery
V rámci modernizace postupů přepravní kontroly Integrované dopravy Středočeského kraje …
Pohádky do kapsy se vracejí do příbramského divadla
Na Velkou scénu příbramského divadla se vrací oblíbené dětské představení Pohádky do …
Policie ve Středočeském kraji posílila kontroly. Zaměřila se na chodce, cyklisty i technický stav vozidel
Středočeští policisté se ve dnech 15. až 17. ledna zapojili do speciální …




