28. 4. svátek má Vlastislav




Dnes v noci se mění čas, vyspíme se o hodinu déle

26. října 2019   (08:57)
Dnes v noci se mění čas, vyspíme se o hodinu déle

V noci na neděli se změní čas, ve tři hodiny v noci se posunou hodinky zpět na 02:00 a noc se tak o hodinu prodlouží.



Ke změně času z letního na zimní dochází vždy poslední říjnovou neděli, což je právě v noci na zítřek. Ve tři hodiny ráno se ručičky hodin posunou o hodinu dozadu. Většina mobilních telefonů, počítačů a jiných chytrých zařízení se přenastaví automaticky, ručně bude potřeba přenastavit čas na elektrických spotřebičích či v autě. Kdo bude touto dobou cestovat dálkovým vlakem či autobusem, stráví na cestě o hodinu více času.

Zatímco účelem letního času má být úspora elektrické energie, která by byla jinak potřeba pro večerní osvětlení, zavedení zimního času mělo přispět k příznivějšímu rozložení zátěže a tím k nerušené dodávce elektrického proudu.

Standardní středoevropský čas, pro který se vžilo označení zimní, bude platit následujících pět měsíců, a to do 29. března příštího roku. Povinné střídání času má v celé Evropské unii skončit v roce 2021. Členské státy by měly svůj postup koordinovat, aby se předešlo případnému narušení fungování jednotného trhu. Zatím se ale evropské státy neshodly, který čas chtějí zavést celoročně. V České republice se více lidí přiklání k ponechání pouze zimního času. Ten podle studií zlepšuje kvalitu spánku a je zdravější pro lidské srdce. Letní čas po celý rok by naopak měl negativní dopad na lidský biorytmus.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: top








Další články

Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery Policie vtrhla do příbramské nemocnice. Detektivové NCOZ odnášejí dokumenty i kamery V příbramské nemocnici dnes dopoledne zasahují detektivové Národní centrály proti … BLESKOVÁ ZPRÁVA Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje Příbram válcuje kraj: Mladý sprinter letí mezi elitu, Bobcats slaví bronz a legenda znovu boduje Velká sportovní noc, silné emoce a výsledky, které v Příbrami rozhodně nenechají … SPORT Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat? Hormonální zdraví ovlivňuje víc, než si myslíme. Jaké signály nepodceňovat? Únava, změny nálady, pokles výkonnosti nebo problémy s váhou – i za těmito obtížemi … ZDRAVOTNICTVÍ Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví Kde letos vzplanou čarodějnice? Velký přehled akcí na Příbramsku i proč se slaví Příbramsko se i letos chystá na jednu z nejoblíbenějších jarních tradic – pálení … AKTUÁLNĚ Proč děláme věci, které víme, že nám škodí Proč děláme věci, které víme, že nám škodí Věděl jsi, že právě teď možná děláš něco, co vlastně dělat nechceš? Ne proto, že bys … LIFESTYLE Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž Železná žena z malého sboru šokovala kraj: Hasička z Voltuše zamíří na mistrovství republiky na Žižkovskou věž Adrenalin, pot a výkony na hraně lidských sil. V Kolíně se o uplynulém víkendu … SPORT Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna Na Svaté Hoře končí farář Miloš Szabo. Po jeho nástupu po odchodu redemptoristů přichází další změna Svatou Horu čeká další významná personální změna. Farář P. Miloš Szabo, který přišel v … AKTUÁLNĚ První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek První máj na hřišti? Adventure Golf Milín startuje sezónu už tento pátek První máj nemusí být jen o polibku pod třešní. Co takhle si ho užít na hřišti? … SOUTĚŽ Sportovní miliony v ohni debat: ostré výroky, kritika fotbalu a otázka, co s hokejem Sportovní miliony v ohni debat: ostré výroky, kritika fotbalu a otázka, co s hokejem Zastupitelstvo města Příbrami projednalo návrh na rozdělení programových dotací pro … POLITIKA
Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima Příbram zažila ekologický ‚festival práce‘. 498 dětí, 40 Bobcatů a sad, který roste před očima Svatohorský sad se v pátek proměnil v jedno z nejživějších míst v Příbrami. Konal se …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz