Dnes trhovci rozbalí stánky v Březnici a Dobříši
24. dubna 2021 (06:52)
foto: Martijn Hendrikx, Pixabay
Farmářské trhy nabídnou (nejen) regionální produkty, v sortimentu se objeví potraviny, květiny nebo sadba.
Pořádat farmářské trhy je dovoleno necelé dva týdny. Minulou sobotu se uskutečnil první letošní trh na Dvořákově nábřeží v Příbrami. Dnes se trhovci vrátí do Dobříše a Březnice.
Dobříšský regionální trh na náměstí Komenského potrvá od 8.00 do 12.00. Přestože je možné prodávat pouze omezený sortiment, a stánky tedy vystaví pouze potraviny, květiny a sadbu, bude z čeho vybírat. Skladba prodejců slibuje nabídku uzených ryb, koření, sýrů, drůbeže, zeleniny, uzenin či psích pochutin. K dostání by měly být také např. marmelády, perníky a lokše. Zahrádkáři mohou vybírat květinové cibulky, keře a ovocné stromy. „Prosíme všechny návštěvníky, aby měli v prostoru trhu nasazené respirátory, nekonzumovali nápoje a potraviny a dodržovali dvoumetrové rozestupy,“ upozorňuje web města Dobříše na další platná vládní nařízení.
Dnes se koná i Podbrdský farmářský trh v Březnici. Prodejní přehlídku regionálních produktů najdou návštěvníci od 10.00 do 14.00 ve venkovním areálu restaurace Na Statku. Podbrdský farmářský trh bude hostit také Rožmitál pod Třemšínem. V sobotu 15. května se stánky zaplní venkovní prostor Podbrdského muzea. Akce začíná v 10.00 a vzhledem k současné situaci nepočítá s doprovodným programem – ukázkami řemesel, hudbou a divadlem pro děti.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně!
Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří …
PŘÍRODA
Památník chystá výstavu o ženách, které ovlivnily Dvořákovu tvorbu
Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě chystá výstavu o osudech žen, které …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Cesta k Třem Trubkám pod dohledem: Lesníci budou kácet suché stromy
Jistě si návštěvníci CHKO Brdy všimli, že kolem třítrubeckého zámečku je už řadu týdnů …
AKTUÁLNĚ
Město navrhuje odepsat přes 769 tisíc po Volejbalovém oddílu Příbram. Exekuce nic nevymohla
Zastupitelé města Příbrami budou na dubnovém jednání rozhodovat o odpisu pohledávky ve …
POLITIKA
Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění
Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou …
AKTUALIZOVÁNO
Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů
Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní …
DOPRAVA
„Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala
MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním …
SPORT
Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m²
Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří …
KULTURA
Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry
Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším …
AKTUALIZOVÁNO
Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile
Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo …
DOPRAVA




