26. 8. svátek má Luděk




Dnes se koná potravinová sbírka. Jídlo dostanou samoživitelky, senioři i lidé bez domova

21. listopadu 2020   (07:57)
Dnes se koná potravinová sbírka. Jídlo dostanou samoživitelky, senioři i lidé bez domova
foto: pribram.cz, ČTK

Nejvíce potřebné jsou konzervy, dětské výživy, trvanlivé mléko nebo rýže a luštěniny.


Od dnešních 08:00 mohou lidé ve vybraných prodejnách obchodních řetězců po celé zemi zakoupit trvanlivé potraviny a drogistické zboží a darovat je potřebným při Potravinové sbírce. Pomoc je určená zvláště samoživitelům, znevýhodněným seniorům a dalším ve finanční nouzi. Podle ředitelky České federace potravinových bank Veroniky Láchové lidí v nouzi přibylo. Kvůli pandemii koronaviru bude sbírka s omezeními.

Letos se do sbírky zapojily stovky kamenných obchodů řetězců Albert, Billa, dm drogerie, Globus, Penny, Kaufland, Lidl, Rossmann a Tesco, v nichž mohou lidé zakoupené zboží darovat dnes od 08:00 do 18:00.
Nejvíce potřebné jsou podle informací na webu zvláště konzervy, dětské výživy, trvanlivé mléko nebo rýže a luštěniny. V on-line sbírce může veřejnost věnovat balíček s vybranými potravinami. Na Rohlik.cz jsou v nabídce balíčky za 150, 300 nebo 500 korun, na e-shopu firmy Tesco zaplatí lidé za tzv. základní balíček pomoci 100 korun, tzv. velký balíček pomoci vyjde na 300 korun stejně jako balíčky, jejichž obsah je uzpůsobený na míru samoživitelům nebo znevýhodněným seniorům.
Předávání nákupů bude podle ředitelky České federace potravinových bank bezkontaktní, aby se zamezilo šíření covidu-19. Dárci nechají zakoupené zboží na vyhrazeném místě a o zbytek se postarají dobrovolníci v zelených zástěrách s vyobrazeným logem sbírky. Ti budou v každé prodejně z důvodu nařízení hygieniků nanejvýš dva. Dobrovolníci budou vybaveni ochrannými pomůckami a sběrná místa se budou dezinfikovat.

Pomoc potravinových bank v současnosti poptává více lidí než v minulosti, sdělila Láchová. Mezi novými žadateli jsou zvláště ti, kteří přišli kvůli koronaviru o práci nebo mají minimální příjmy. Banky letos dostanou zhruba 95 milionů korun, z toho 20 milionů jim bude zasláno na základě pátečního rozhodnutí vlády. Za peníze z rozpočtové rezervy banky nakoupí jídlo pro chudé lidi.
Potravinovou sbírku organizuje Česká federace potravinových bank a potravinové banky ve spolupráci se Svazem obchodu a cestovního ruchu, Asociací společenské odpovědnosti a neziskovými organizacemi Charita ČR, Armáda spásy, Naděje a Slezská diakonie. Sbírka se od roku 2019 pořádá po celé republice dvakrát ročně, letos na jaře se však kvůli první vlně pandemie covid-19 nekonala.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Mohou mít tisíce na bydlení, péči i energie. Polovina seniorů si o ně vůbec neřekne Mohou mít tisíce na bydlení, péči i energie. Polovina seniorů si o ně vůbec neřekne Po zaplacení nájmu, energií a léků zůstává některým seniorům jen pár tisíc. Přitom … NEPŘEHLÉDNĚTE Od víkendu začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní řády MHD Od víkendu začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní řády MHD S koncem letních prázdnin začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní … AKTUÁLNĚ Bojíte se výtahu? Pak žijete déle. Studie ukazuje překvapivý efekt schodů Bojíte se výtahu? Pak žijete déle. Studie ukazuje překvapivý efekt schodů Pravidelná chůze po schodech výrazně snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění i … LIFESTYLE Restaurace musí mít registraci. Veterinárná správa varuje před výrobou masných výrobků „na doma“ Restaurace musí mít registraci. Veterinárná správa varuje před výrobou masných výrobků „na doma“ Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje provozovatele restaurací, že pokud ve své … NEPŘEHLÉDNĚTE Sršeň asijská už je v kraji a představuje riziko pro včelstva a hmyz Sršeň asijská už je v kraji a představuje riziko pro včelstva a hmyz V Liběchově na Mělnicku se v červenci a počátkem srpna opakovaně objevil jeden jedinec … AKTUÁLNĚ Najednou vidíte věci, které byste při laparoskopii neviděli, říká příbramský chirurg o robotickém systému da Vinci Najednou vidíte věci, které byste při laparoskopii neviděli, říká příbramský chirurg o robotickém systému da Vinci Robotická chirurgie přináší chirurgům možnosti, které klasická laparoskopie nenabízí – … ROZHOVOR V pátek ráno se zatmění Měsíce dotkne i Česka. Nejlepší podívaná přijde za svítání V pátek ráno se zatmění Měsíce dotkne i Česka. Nejlepší podívaná přijde za svítání Noční obloha nabídne v pátek 28. srpna zajímavou podívanou. Měsíc se dostane do stínu … ZAJÍMAVOSTI První krok k zastavení stárnutí? Enzym omladil lidské tkáně o desítky let První krok k zastavení stárnutí? Enzym omladil lidské tkáně o desítky let Stárnutí lidských tkání se dlouho považovalo za jednosměrný proces. Co se jednou … ZAJÍMAVOSTI Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Nízkoprahové kluby po celé republice se v září otevřou veřejnosti. Letos se zaměří na … SOCIÁLNÍ ZABEZPEČENÍ
Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Jindřichohradečtí kriminalisté rozkryli skupinu, která vyráběla a prodávala drogy, … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz