Dnes opět padaly teplotní rekordy
10. září 2023 (17:48)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Třicetistupňové teploty očekávají meteorologové i v nadcházejících dvou dnech. Ve středu se zatáhne a ochladí se, v pátek by ale už mělo být opět jasno.
V Česku dnes opět padaly teplotní rekordy. Zaznamenalo je 31 ze zhruba 160 stanic, které fungují alespoň 30 let. Nejtepleji bylo v Doksanech na Litoměřicku, odpoledne tam naměřili 31,4 stupně Celsia. Pro tuto stanici to ale rekord nebyl. Alespoň na 30 stupňů se teplota dostala na 13 stanicích, řekl Pavel Borovička z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
"Nejteplejšími oblastmi v Česku dnes bylo stejně jako v sobotu Polabí a tentokrát také údolí Berounky," uvedl Borovička. Přes tropických 30 stupňů se teplota dostala například na dvou plzeňských stanicích, Bolevci a Mikulce. Plzeň-Bolevec zapsala 31 stupňů, což byl nový rekord, Plzeň-Mikulka 30,8 stupně.
Rekord pro 10. září padl v Teplicích. Na tamní stanici, která měří už 127 let, se teplota dostala na 30,4 stupně Celsia. V Žatci má nové maximum jen o desetinu nižší hodnotu. Teplo bylo podobně jako v sobotu i na horách. Lysá hora naměřila 22,7 stupně Celsia, Labská bouda 21,3 stupně. V obou případech to byly rovněž rekordní hodnoty pro dnešní den.
Třicetistupňové teploty očekávají meteorologové i v nadcházejících dvou dnech. Ve středu se zatáhne a ochladí se, v pátek by ale už mělo být opět jasno. O příštím víkendu se podle předpovědi nejvyšší teploty dostanou na 27 stupňů Celsia.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Projekt KČT Stezky z lásky se uchytil, opravit cesty chtějí desítky dobrovolníků
•V Brdech můžete vidět naháče. Jeho květ je považován za nejdelší mezi evropskými druhy
•Šest tisíc dobrovolníků vysázelo na Brdském stromsázení na dva a půl tisíce stromů a proměnili údolí v ovocný sad
Další články
Bez nich bychom nepřežili
V sobotu 18. července 2026 od 10 do 16 hodin nahlédnete v Ochranné stanici fauny v …
PŘÍRODA
Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem
Příjemná hudba, letní drinky, posezení u vody a pohodová atmosféra. To vše nabídne …
KULTURA
Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,50 Kč do 41,50 Kč …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel
Předposlední červencový víkend nabídne opravdu bohatý kulturní program. V Příbrami si …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky
Betonová plastika Rovnováha, známá spíš pod přezdívkou Červ dobyvatel, se dnes …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize
Zaregistrovali jste jak šly dolů ceny mléka a mléčných výrobků? Evropský trh s mlékem …
AKTUÁLNĚ
Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi?
Příbramští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní …
AKTUALIZOVÁNO
Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic
Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. …
Lom Alkazar: Od těžby vápence k oblíbenému výletnímu místu s tajemnou minulostí
Bývalý vápencový lom Alkazar mezi Berounem a Srbskem patří k nejzajímavějším místům v …
TIP NA VÝLET
Příbram v tropech: Kašna jako pódium, mladá žena jako hlavní hvězda. Nuda pláž? Zatím ne, ale poptávka roste
Léto v Příbrami letos ukazuje, že má fantazii i odvahu.
Teploty, které se šplhají k …
BLESKOVÁ ZPRÁVA




