3. 6. svátek má Tamara




Dnes bylo i přes 16 stupňů, rekordy přepisovaly maxima z posledních let

18. února 2023   (19:53)
Dnes bylo i přes 16 stupňů, rekordy přepisovaly maxima z posledních let
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Také neděle má být teplá, ČHMÚ předpovídá nejvyšší odpolední teploty mezi sedmi a 11 stupni Celsia, na jižní Moravě až 13 stupňů.


Teplotní rekordy dnes zaznamenala zhruba čtvrtina dlouhodobě měřících stanic v Česku, přepisovaly maxima z posledních let. Nové nejvyšší teploty pro 18. únor teploměr ukázal zejména na Moravě, ale i v pražském Klementinu. Bylo i přes 16 stupňů Celsia. ČTK to řekl Tomáš Mejstřík z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Nový rekord má po dnešku zhruba 40 stanic z asi 160, kde se teploty zaznamenávají alespoň 30 let. Nejvyšší hodnotu 16,1 stupně Celsia ukázal teploměr v Dyjákovicích na Znojemsku, dosavadní maximum 12,4 stupně zde bylo z loňska. Také na dalších místech nové nejvyšší hodnoty často vystřídaly rekordy z loňského roku, roku 2020 nebo 2019, poukázal Mejstřík.
"V Čechách rekordů moc nebylo," řekl meteorolog. Dosud nejvíc ale ukázal teploměr například i v Ústí nad Labem, kde bylo 14,3 stupně Celsia, nebo v Teplicích s 13,5 stupně. Rovných 14 stupňů naměřili v Klementinu, kde sledují počasí nepřetržitě téměř dvě a půl století. Dosavadní maximum 12 stupňů Celsia zde pocházelo shodně z let 1813 a 1950.
Také neděle má být teplá, ČHMÚ předpovídá nejvyšší odpolední teploty mezi sedmi a 11 stupni Celsia, na jižní Moravě až 13 stupňů. Meteorologové vydali pro některé oblasti varování před vzestupem hladin vodních toků po tání sněhu, zejména v jižní a západní části Česka má taky silně foukat s nárazy větru až 70 kilometrů v hodině.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK/ČHMÚ
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Čapí rodinky pod dohledem kamer: V Milíně i v Rožmitále lidé sledují malé čápy Návrat čápů každoročně přitahuje pozornost lidí napříč regionem. Zatímco v Milíně už … NEPŘEHLÉDNĚTE Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Srážka dvou aut u Dubence: Zraněnou řidičku museli hasiči z vozu vyprostit Dvě osobní auta se v úterý odpoledne srazila na silnici 18 u obce Dubenec na … AKTUALIZOVÁNO Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Hlubošská olympiáda, tradice, která vede děti ke sportu Mateřská škola Hluboš letos uspořádala již 18. ročník Hlubošské olympiády, tradiční … ŠKOLSTVÍ Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu Na středočeských silnicích v květnu zemřelo sedm lidí, na Příbramsku zemřel řidič po pádu auta z mostu Na středočeských silnicích zemřelo v květnu při dopravních nehodách sedm lidí, o dva … DOPRAVA Příbramské divadlo uvede premiéru Zamilovaného Shakespeara. Příběhu lásky, který inspiroval Romea a Julii Příbramské divadlo uvede premiéru Zamilovaného Shakespeara. Příběhu lásky, který inspiroval Romea a Julii Jak mohla vzniknout největší milostná hra všech dob? Odpověď nabízí romantická komedie … KULTURA Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony Nové kolumbárium a velké opravy. Hřbitov na Hvězdičce čeká přestavba za miliony Město Příbram zahajuje první etapu rozsáhlých úprav městského hřbitova na Hvězdičce. … POLITIKA Převaláci už jsou v Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport Převaláci už jsou v Kazachstánu. Proběhl další unikátní transport Další krok v návratu koní Převalského do volné přírody se uskutečnil v neděli 31. … AKTUALIZOVÁNO Příbramský Oxygen ovládl Evropu. Juniorky získaly zlato, kadetky přidaly stříbro Příbramský Oxygen ovládl Evropu. Juniorky získaly zlato, kadetky přidaly stříbro Obrovský úspěch slaví příbramský klub Oxygen. Jeho závodnice se vrátily z mistrovství … SPORT Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu. Máte sestru? Podle vědců máte obrovskou výhodu. Možná jste si mysleli, že vás vychovali hlavně rodiče. Věda ale ukazuje, že skutečný … LIFESTYLE
Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková Nový rybník zažil triatlonovou bitvu. Republikové zlato si odvezli Mittner a Hrušková Areál Nový rybník v Příbrami hostil o víkendu jeden z vrcholů domácí triatlonové … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz