9. 4. svátek má Dušan




Divadlo bude patřit dětem již zítra

23. května 2015   (07:46)
Divadlo bude patřit dětem již zítra
foto: pribram.cz

Vstupné na akci je 60 Kč na celý den.



Den plný dětí a klaunů, smíchu, balónků, dobrého jídla a dobré muziky si mohou prožít všichni, kteří vyrazí v neděli 24. května do příbramského divadla Antonína Dvořáka. Bohatý program připravují pro děti nejen zaměstnanci divadla, ale například i městští strážníci, hasiči, vojáci a mnozí další. Akce se uskuteční nejen v prostorách divadla, ale i venku.

V 9:15 hodin tuto celodenní akci slavnostně zahájí Příbramské mažoretky, od 10 hodin se mohou děti těšit na představení na Velké scéně divadla Čtyřlístek v pohádce, opakovat se bude ještě ve 14 hodin. Od 11. hodiny se budou v kině promítat Pohádky z hor. Pro větší děti začíná v 11 hodin na Malé scéně představení Tajemný hrad v Karpatech, toto představení herci odehrají ještě jednou v 15 hodin. V kině také děti mohou zhlédnout od 14 hodin Kamarády z televize a od 16 hodin Tučňáky z Madagaskaru.

V Estrádním sále budou vévodit tance a slavné melodie. Kromě Příbramských mažoretek se divákům představí i aerobic Milín, Blatenské mažoretky či tanečníci ze společenských tanců Tanečního klubu Klubíčko Blatná. Ve foyer divadla bude autodráha, stan solné jeskyně a samozřejmě také budou probíhat různé soutěže pro děti.

Bohatý program nebude jenom přímo v divadle nebo v jeho bezprostřední blízkosti, ale i na louce před gymnáziem i v prostoru za divadlem. Připravena je pohádková louka, ukázky výcviku služebních psů z kynologické stanice Milín, modely letadel a aut, lukostřelba, výstava traktorů, BESIP, trenažér motocyklu, auta a automobilový otočný simulátor. Klub vojenské historie Příbram přiveze své džípy a techniku, 13. dělostřelecká brigáda Jince provede statické ukázky dělostřelecké techniky. „Zájemci uvidí také maskování zranění, takže se nelekejte, až na akci potkáte rozesmáté dítě s otevřenou zlomeninou ruky,“ upozorňuje se smíchem na připravované ukázky Českého červeného kříže ředitel divadla Petr Bednář.

Těšit se můžete na aquazorbing, trampolíny a na koně a poníky.

Zajímavé budou ale i další atrakce. Pořadatelé si pro návštěvníky připravili například simulátor automobilové nehody, na němž si můžete vyzkoušet například simulaci nárazu a otočení auta o 360 stupňů. „Máme pro vás také opilecké brýle, abyste si vyzkoušeli, jaké to je, když se v opilosti pokusíte například kopnout do míče,“ láká i na tuto atrakci zástupkyně ředitele divadla Anička Čiperová.

V prostoru za divadlem budou úřadovat Spálené sušenky, jejíž africké rytmy budou jistě zajímavé a v mnoha ohledech inspirující. „Možná tam i potkáte pravěké lidi, kteří si budou vyvařovat v kotlích před svými chýšemi,“ přidává další podrobnosti ředitel divadla a dodává, že svůj program chystá pro návštěvníky i Gymnázium pod Svatou Horou a hokejový klub HC Příbram.

Je již skoro samozřejmostí, že pro mladé slečny budou v pohotovosti zkrášlovací salony. V salonku u Velké scény to bude třpytkové tetování a vplétání copánků. V přednáškovém sálu bude probíhat líčení s kosmetikou Mary Kay, zdobení nehtů a malování na obličej. „Děti si mohou nechat namalovat obrázek na obličej. A pozor, překvapení, malovat budou strážníci městské policie,“ prozrazuje dále Anna Čiperová.

Program celého dne je opravdu velice bohatý, z nabídky si vybere jistě každý. Jako každý rok bude kolem divadla jezdit i vláček, budou připraveny pouťové atrakce, oblíbené lanovky, klauni i slavná kouzelnice Elvíra. „Obecničtí ochotníci mají pro nebojácné připraveno také strašidelné Peklo pod točnou, nechte se překvapit,“ láká i na tuto atrakci ředitel divadla Petr Bednář a uvádí, že na uspořádání celodenní akce „Divadlo patří dětem“ se bude podílet na 170 tanečníků a zhruba 280 dobrovolníků, kteří zajistí vše potřebné.

Nedělní akce Divadlo patří dětem je přístupná za jednotné vstupné pro děti i dospělé, které činí 60 korun na celý den, v pohotovosti bude celkem šest pokladen.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Město Příbram
autor: red








Další články

Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Baník venku vyhrál 6:3, doma vedl 2:1. Přesto končí. Rozhodla jediná špatná třetina Hokejisté HC Baník Příbram vstoupili do rozhodujícího utkání přesně tak, jak … SPORT Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim Za benzin Natural 95 zaplatíte do čtvrtka v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 43,90 Kč … AKTUÁLNĚ Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog Během letošních velikonočních svátků a prodlouženého víkendu prováděli policisté ve … DOPRAVA Páteční šok: Déšť se místy změní ve sněžení Páteční šok: Déšť se místy změní ve sněžení Páteční dopoledne přinese nečekaný obrat. Zatímco den začne pod zataženou až oblačnou … AKTUÁLNĚ V křižovatce na výjezdu z Příbrami se srazily osobáky, záchranáři tam jeli kvůli dítěti V křižovatce na výjezdu z Příbrami se srazily osobáky, záchranáři tam jeli kvůli dítěti Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 9. dubna před 10. hodinou na silnici v křižovatce … AKTUÁLNĚ Do Příbrami dorazila móda z jihu Evropy. Otevřel se nový butik ALTA Do Příbrami dorazila móda z jihu Evropy. Otevřel se nový butik ALTA Jaro letos v Příbrami nepřineslo jen teplejší počasí, ale i nový módní vítr. Na konci … PR Příbram ovládne v sobotu 11. ročník České Route 66 Příbram ovládne v sobotu 11. ročník České Route 66 Návštěvníci této oblíbené události uvidí na čtyři stovky vystavených plechovek a … NEPŘEHLÉDNĚTE Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Nedostatek parkovacích míst v Příbram je problém, který jako místní obyvatel vnímám … NÁZOR Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram mají za sebou mimořádně dramatické utkání. V domácím … SPORT
TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu V neděli 12. dubna ožije příbramská Svatá Hora netradičním dobrodružstvím. Dorazí sem … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz