9. 4. svátek má Dušan




Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami vydává knihu o své historii

2. února 2020   (18:10)
Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami vydává knihu o své historii

Publikace má název Zpráva o Divadle Příbram a vyšla nákladem 2000 výtisků



Divadlo Antonína Dvořáka v Příbrami vydává knihu o své historii. Publikace, kterou sestavila Tereza Pruchová z okresního archivu, se věnuje období mezi lety 1959 a 1989. Výhledově by na ni měl navázat druhý díl popisující další roky až do současnosti, řekl ředitel divadla Petr Bednář.

"Je to projekt, který trvá už několik let. Chtěli jsme zmapovat dějiny příbramského divadla rok po roce," uvedl Bednář. Historii spolu s dobovými fotografiemi divadlo nejdříve zveřejňovalo na svých webových stránkách, nakonec se rozhodlo shrnout je do knihy.

Publikace má název Zpráva o Divadle Příbram a vyšla nákladem 2000 výtisků, slavnostní křest je plánován na 27. února. "Budeme to prodávat za dumpingovou cenu 60 korun," dodal ředitel.

Příbramské divadlo loni oslavilo 60. narozeniny. Komplex kulturního domu, v němž jsou spolu se dvěma divadelními scénami také estrádní sál a kino, byl dokončen 12. září 1959. První sezonu divadlo zahájilo představením Poprask na laguně Carla Goldoniho, i když tehdy se hrálo ještě v sokolovně. Nový kulturní dům byl slavnostně otevřen až o dva měsíce později, 8. listopadu 1959. Při této příležitosti uvedlo divadlo slavnostní premiéru hry Františka Pavlíčka Labyrint srdce.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo Nedostatek parkovacích míst v Příbram je problém, který jako místní obyvatel vnímám … NÁZOR Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2 Volejbalisté VK Trox Příbram mají za sebou mimořádně dramatické utkání. V domácím … SPORT TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu V neděli 12. dubna ožije příbramská Svatá Hora netradičním dobrodružstvím. Dorazí sem … AKTUÁLNĚ Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty. Česká televize odvysílá díl už 9. dubna Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty. Česká televize odvysílá díl už 9. dubna Zámek Březnice se objeví v dalším dílu dokumentárního cyklu Skryté skvosty, který … HISTORIE V sobotu bude Kulturní dům v Příbrami opět hostit jednu z největších českých burz minerálů V sobotu bude Kulturní dům v Příbrami opět hostit jednu z největších českých burz minerálů Burza pro návštěvníky začíná v 8.30 ráno a končí ve 14 hodin. Vystavovat zde bude 90 … KOMERČNÍ SDĚLENÍ Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny Ranní mrazy udeřily: úroda je v ohrožení, pěstitelé mají před sebou kritické dny Velikonoční oteplení nás příjemně naladilo na jaro, ale návrat k realitě byl nečekaně … AKTUÁLNĚ Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat? Policisté i tento týden budou sledovat rychlostní limity. Kde se s nimi můžete potkat? Policisté na Příbramsku v dubnu zesílí dohled nad bezpečností silničního provozu. … DOPRAVA Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Krutost ukrytá za zdmi tvrze. Pičín zve na přednášku o Kateřině Bechyňové Ve čtvrtek 9. dubna od 17 hodin se v sále restaurace v Pičíně uskuteční beseda s … HISTORIE Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Páté Bohutínské pstruhobraní se blíží. Rybářský závod nabídne soutěž, ryby i zábavu pro děti Místní organizace Českého rybářského svazu Bohutín společně s obcí Bohutín připravuje … NEPŘEHLÉDNĚTE
V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V Chrástu hoří skládka, hasiči berou vodu z Březnice V úterý dopoledne se sjelo několik hasičských jednotek do Chrástu u Březnice. Hoří tam … VIDEO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz