19. 8. svátek má Ludvík

Divadla dnes rozsvítí vstříc lepším zítřkům

12. října 2020   (15:15)
Divadla dnes rozsvítí vstříc lepším zítřkům
foto: pribram.cz

Divadlo Antonína Dvořáka Příbram se zapojuje do výzvy rozsvítíme Maják české kultury. Dává tak najevo solidaritu kultuře a jejím divákům.


V pondělí 12. října v 19.30 se po celé České republice rozsvítí Majáky české kultury – světelné sloupy v místech, kde by v tu chvíli, nebýt koronavirové pandemie, normálně probíhaly koncerty, divadelní představení, projekce filmů i vernisáže výstav.

Za akcí stojí iniciativa #kulturunezastavíš, která během jarního uzavření kulturních institucí připravila desítky venkovních akcí na pomezí cirkusu, divadla a koncertů. Iniciátoři akce zároveň vyzývají všechna kina, divadla, kluby, či výstavní síně, aby se k Majákům pro kulturu připojily a ukázaly tak, kde všude za normálních okolností baví své diváky. K akci se připojilo i příbramské Divadlo Antonína Dvořáka.
Kultura diváky nenechá ztroskotat a díky jejich podpoře ani sama neztroskotá. Jsme v tom všichni společně a zase se sejdeme. Všechno zvládneme, musíme jen zatnout zuby, chtít a věřit. S respektem k vládním opatřením a vidině lepší budoucnosti dnes rozsvítí své světlo a naději i Divadlo Antonína Dvořáka Příbram.
Technici z příbramského divadla nezahálí a přesouvají reflektory na střechu. Divadlo tuto skutečnost bere jako symbol sounáležitosti kulturních institucí a subjektů. Kužel světla, jako maják, rozetne oblohu dnes v 19:30 hod.

„Svítíme na znamení, že kulturu nenecháme ztroskotat. A kultura by ztroskotala, pokud bychom neměli vás, diváky. A vaší přízně si moc vážíme,“ dodává Asociace profesionálních divadel.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová








Další články

Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice Alkohol dětem? V Německu končí. U nás je to pořád kulturní tradice Německo ruší výjimku, která dovolovala čtrnácti- a patnáctiletým pít pivo nebo víno v … NEPŘEHLÉDNĚTE Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy Výstraha: Česko čekají silné bouřky! Dorazí vítr, přívalový déšť i kroupy Česko se musí připravit na další výraznou bouřkovou situaci. Meteorologové vydali … AKTUALIZOVÁNO Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji Léto, otevřená okna a hlasité večery. Rušení nočního klidu řeší policisté na Příbramsku čím dál častěji Teplé letní večery přímo vybízejí k posezení s přáteli, grilování nebo oslavám pod … NEPŘEHLÉDNĚTE Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů Noční požár ubytovny v Příbrami: Plameny v přízemí vyhnaly lidi z postelí, tři lidé skončili v péči záchranářů V Příbrami pod Čertovým pahorkem v noci na včerejšek opět hořelo v jedné z tamních … Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody Orlická přehrada se blíží minimální hladině, jeřáb už vytahuje lodě z vody Vodní nádrže ve správě Povodí Vltavy zlepšují při letošním hydrologickém suchu průtoky … AKTUÁLNĚ Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče Hazard v době velkého sucha: Pálení stavebního odpadu v Orlově zalarmovalo hasiče V areálu výstavby rodinných domů v Orlově u Příbrami se dnes odpoledne vymklo kontrole … AKTUÁLNĚ Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Voda ke koupání se zhoršuje. Problémy hlásí Živohošť, Županovice i Nový rybník Léto vrcholí a s ním i období dovolených a koupání. Mnozí lidé míří za vodními … AKTUALIZOVÁNO Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Léto v Příbrami bez výpadku dárců. Termíny se plní až do září Letní měsíce bývají pro transfuzní oddělení náročné. Lidé odjíždějí na dovolené a … AKTUÁLNĚ Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Pískfest nabídne 21 představení, čtyři doprovodné akce a divadelní průvod. Příbram čeká třetí ročník festivalu pouličního divadla Od 4. do 6. září 2026 přivítá Příbram třetí ročník Pískfestu — jediného festivalu … KULTURA
Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší Žně ve Středočeské kraji končí, výnosy obilí jsou z hektaru o 1,5 tuny nižší Žně ve Středočeském kraji jsou téměř u konce, zbývá sklidit zhruba 495 hektarů … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz