18. 3. svátek má Eduard




Divadelní spolek Půlnoc zahájí svou dvacátou sezónu o víkendu v Čenkově

16. dubna 2015   (17:21)
Divadelní spolek Půlnoc zahájí svou dvacátou sezónu o víkendu v Čenkově
foto: Divadelní společnost Půlnoc

Spolek aktuálně nacvičuje Lakomce pod vedením herce příbramského divadla Roberta Tylečka.



Letos je tomu dvacet let, co se poprvé na "prknech, jenž znamenají svět" zjevil "úkaz" v podobě divadelního spolku Půlnoc. Soubor proto pro tento rok připravil několik akcí, které připomenou jeho trvání po dobu dvou desítek let.

Asi nejvýznamnější událostí bude premiéra Moliérova Lakomce v režii herce příbramského divadla Roberta Tylečka, kterou Půlnoc připravuje na 6. června na Malé scéně Divadla A. Dvořáka v Příbrami. V této inscenaci se divákům představí především nové tváře a talenty spolku, které režisér i principál našli převážně v řadách studentů Gymnázia pod Svatou Horou.

Oslavy dvacetiletého výročí, ale začnou už v polovině dubna dvojvystoupením v hospodě Za vodou v Čenkově, kde spolek uvede černou komedii Smrt mi sluší, tentokrát v novém obsazení, pohádku O perníchajdě a také koncert skupiny příbramské rockové formace AnnAnna´s, se kterou se v tomto roce domluvil na spolupráci při chystaném představení Na viděnou !!!

Komedii Smrt mi sluší uvede spolek v sobotu 18. dubna večer a představí ji v novém obsazení, kdy dostaly šanci nové tváře souboru, pro které to tak bude vlastně premiéra, i když tento titul má Půlnoc v repertoáru od roku 2012. „Chceme dát příležitost novým členům, takže nám nedělalo problém hru přeobsadit. Sám se na nové obsazení docela těším a jsem zvědavý, jak se se svými party jednotliví členové Půlnoci popasovali,“ říká principál spolku Ondřej Dufek, ten v minulé verzi hrál jednu z titulních rolí a nyní se spokojí s pozicí zvukaře. Děj inscenace pojednává o tom, že do bytu místního politika a kariéristy Samuela Platejze vleze jednoho dne Smrt s tím, že ho má odvést na věčnost. V tu chvíli ale začne hra o to, kdy k samotnému odchodu dojde, protože Platejzovi se do hrobu ještě nechce. Situaci začne navíc komplikovat nešikovný sebevrah Ignác, který je Smrtčin další klient a právě se zamiloval do Platejzovy ženy Vlasty. Po skončení představení bude následovat koncert skupiny AnnAnna´s.

Na nedělní odpoledne pak Půlnoc připravila pohádkovou komedii O Perníchajdě. Jde vlastně o známý příběh Jeníčka a Mařenky, kteří musí utéct dědkovi a bábě z Perníchové chaloupky. „Základem je příběh o slavném útěku Jeníčka a Mařenky ze zajetí u dědka a báby z Perníkové chaloupky, i když nám se podařilo zjistit, že některé události se odehrály trochu jinak, než jak praví známá lidová báchorka. Navíc naši kolegové a kamarádi z čenkovského souboru Divadlo za vodou mají na repertoáru podobnou pohádku Kouzlo na draka, tak doufám, že i naše Perníchajda se bude v Čenkově líbit,“ uvádí autorka scénáře Klára Novákovás tím, že vstupenka v hodnotě 50 korun platí na všechny tři vystoupení zároveň, tedy na obě představení i na koncert.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Divadelní společnost Půlnoc
autor: Divadelní společnost Půlnoc








Další články

Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova Terasa u Belvederu se dočkala. Místo s dlouhou tradicí čeká konečně obnova Terasa u Belvederu patří k ikonickým místům příbramského kulturního domu. Po letech, … FOTOGALERIE Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc Opilý řidič havaroval u Milína. Auto samo zavolalo o pomoc V úterý 17. března krátce před půl sedmou večer přijali záchranáři oznámení o nehodě … AKTUÁLNĚ Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Pozor na zvěř na silnicích. V těchto měsících hrozí střety častěji Řidiči by měli být v jarních měsících na silnicích obzvlášť opatrní. Právě nyní totiž … DOPRAVA Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky Peče celá věznice! Na Bytízu soutěžili vězni v pečení žemlovky V příbramské věznici Bytíz to v posledních dnech vonělo jako v cukrárně. Ve školském … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Příbram čeká volejbalový večer roku. Kocouři vstupují do předkola play-off proti Ostravě Základní část sezony je u konce a přichází chvíle, na kterou čekali hráči i fanoušci. … SPORT Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo varuje: Tisícům seniorů brzy přestanou platit občanky bez omezení Ministerstvo vnitra informuje o končící platnosti občanských průkazů. To se týká lidí … NEPŘEHLÉDNĚTE Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami míří festival Jeden svět. Nabídne filmy o AI, Gaze i lidských příbězích Do Příbrami se vrací filmový festival Jeden svět, který přináší dokumentární snímky o … NEPŘEHLÉDNĚTE Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Když se někdo nudí, trpí koše a lampy. Příbram přišla o 270 tisíc Vandalismus v Příbrami se projevuje od poničených košů a laviček až po ohnuté stožáry … FOTOGALERIE V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny V Občově hořela autodílna, hasiči byli na místě dva dny Několik hasičských jednotek zasahuje v Občově u požáru autodílny. AKTUALIZOVÁNO
Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Známe 16 postupujích v anketě. Který klub je na Příbramsku nejoblíbenější? Velká čtenářská anketa na portálu pribram.cz, která hledá nejoblíbenější fotbalový … SPORT
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz