20. 4. svátek má Marcela

Dítě stojící na parapetu ve třetím patře vyděsilo obyvatele sídliště

AKTUALIZOVÁNO
18. září 2018   (19:00)
Dítě stojící na parapetu ve třetím patře vyděsilo obyvatele sídliště

„Od soboty byla holčička v ohrožení již čtyřikrát,“ děsí se sousedé.


Holčička v batolecím věku vylezla otevřeným oknem na úzký parapet a stojíc zády k okenní tabuli shlížela ze třetího patra dolů na dvůr. Stačil neopatrný pohyb a děvčátko by se z výšky zřítilo na asfaltovou plochu parkoviště. Zděšení sousedé, kteří křikem upozornili matku a díky velkému štěstí tak dítěti zachránili život, informovali policii. „Chápeme, že se to může stát jednou, ale toto je už počtvrté,“ uvedli plni rozhořčení. „Doufáme, že se tím na popud policie bude zabývat sociálka,“ dodávají, kroutíce hlavou nad nezodpovědností matky.

„Hlídky vyjely k události, kdy bylo hlášeno dítě na parapetě.  Probíhá šetření okolností. V případě zjištění pochybení bude informován OSPOD,“ potvrdila nprap. Bc. Michaela Richterová, tisková mluvčí PČR.

AKTUÁLNĚ se k celé události písemně vyjádřila matka dítěte. Zveřejňujeme její komentář v plném znění a bez úprav: „Minulou Sobotu jsem přišla z práce a šla jsi lehnout. Na starosti malou měl její Otec který ležel na posteli a koukal do telefonu na hry. Usnula jsem a v životě by mě nenapadlo že malá přitáhne židli k oknu a vyleze do okna. Dnes se to opakovalo tím že jsem skládala prádlo v obývacím pokoji a malá si hrála. Když jsem slyšela řev venku koukala jsem z obývacího pokoje u okna a ihned běžela k malé a opatrně ji sundala. Jako Matka jsem v tomhle selhala, ale matky určitě pochopí že hlídat pořád dítě nejde. Doma by jste nic neudělali. Zpátky k našemu příběhu z pohledu denně posedavajícím sousedům, které nechodí do práce a popíjí pivo ve dvoře kde si hrají děti a jejich psi tam zanechávají moč a výkaly. Děti zde v létě běhají bosi. Přijela Státní Policie a ani nechtěli udělat dechovou zkoušku zda nejsme napitý. Vzali jsi jen OP a zeptali se na jméno dcery. Když jsme se rozloučili ani ne po 15.minutách na mne zvonila Policie ČR samozřejmě ti samý a chtěly po nás dechovou zkoušku a OP otce. Jde vidět že v dnešní době i u policie může pracovat kde jaký idiot. Situace se stala 2 krát nikoliv 4 krát. Děkuji za vyjádření.“

 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
foto: ilustr.

autor: topDalší články

Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Ani na Velký pátek nemají hasiči klid 19. dubna 2019   (17:49) AKTUÁLNĚ Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Pokračujeme v našem mini seriálu o významu Velikonoc. 19. dubna 2019   (16:19) K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory Právě nyní proběhl zásah hasičů na Březových Horách. 19. dubna 2019   (13:58) AKTUÁLNĚ Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Záchranářský vrtulník odlétl prázdný 19. dubna 2019   (12:28) AKTUÁLNĚ I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend Počet akcí je o tomto víkendu poměrně omezený. 19. dubna 2019   (09:41) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Přinášíme krátká videa vrtulníku a z vrtulníku pro dokreslení velikosti zasaženého území a komplikovanosti zásahu 19. dubna 2019   (06:59) VIDEO Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Obchodním domům to přikazuje zákon. 18. dubna 2019   (21:42) Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Velikonoce od loňska nabídnou hned 4 dny, kdy nemusíme do práce. 18. dubna 2019   (18:18) Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Příčinou požáru mohlo být i samovznícení 18. dubna 2019   (16:16) Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu 18. dubna 2019   (15:43) AKTUALIZOVÁNOKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz