10. 3. svátek má Viktorie




Distribuci elektronických dálničních známek provede pošta a Čepro

20. srpna 2020   (14:02)
Distribuci elektronických dálničních známek provede pošta a Čepro
foto: pribram.cz, ČTK

Elektronické dálniční známky by měly nahradit současné papírové kupony od příštího roku.


Stát podepsal smlouvu na distribuci elektronických dálničních známek s Českou poštou a Čeprem. Společné konsorcium státních podniků uspělo s cenově nejnižší nabídkou, proti tendru nebyly námitky. ČTK o tom informoval podnik Cendis, který má přípravu systému elektronických známek na starosti. Elektronické dálniční známky by měly nahradit současné papírové kupony od příštího roku.

Konsorcium by podle dřívějších informací mělo dostávat 2,3 procenta z ceny prodaných vinět. Dosud je odměna pro distributory 4,6 procenta. Do veřejné soutěže na fyzickou distribuce se přihlásili čtyři zájemci. Vedle vítězného konsorcia se do tendru společně přihlásili i společnosti CzechToll a SkyToll, které už spolupracují na novém mýtném systému. Dalšími uchazeči byli konsorcium Autoklub Bohemia Assistance a MTX a samostatně podnik GECO.
"Ve výběrovém řízení jsme nově u elektronických zastropovali výši odměny na 3,3 procenta, vítěz pak nabídl 2,3 procenta," uvedla na začátku srpna za Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) Lucie Bartáková. Celkové náklady na distribuci známek nyní nelze odhadnout, záležet bude na prodejích vinět a zájmu motoristů o nový systém. Loni motoristé nakoupili papírové dálniční známky za 5,5 miliardy korun.
Jednou z podmínek tendru bylo zajištění kamenných prodejen v obcích nad 10.000 obyvatel, celkem tedy více než 305 obchodních míst s minimální otevírací dobou od 05:00 do 23:00 v pracovní dny. Vítězné konsoricum plánuje prodávat známky na pobočkách pošty a vybraných čerpacích stanicích.

SFDI zakázku vyhlásil už jednou, tehdy s odhadovanou cenou okolo 477 milionů korun. Navazovala na později zrušenou zakázku k informačnímu systému k dálničním známkám, proto byla zrušena i tato soutěž.
Fyzická distribuce známek bude doplňovat prodej přes internetový obchod. Vývoj informačního systému s e-shopem má nyní na starosti státní podnik Cendis. IT systém bude stát 128 milionů korun. Přípravu informačního systému provázely v minulých měsících velké problémy. SFDI totiž původně zakázku na jeho vývoj zadal společnosti Asseco Central Europe za 401 milionů korun.
To však vyvolalo vlnu kritiky, kauza následně stála místo i ministra dopravy Vladimíra Kremlíka. Stát původní zakázku zrušil a vývoj IT systému svěřil Cendisu. Spolu se zrušenou zakázkou na informační systém skončil i tendr na fyzickou distribuci známek, která měla původně vyjít na 477 milionů korun.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
autor: Jakub Pečenka








Další články

Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Slyšíte ten podivný zvuk z výšin? To krajinou znovu táhnou jeřábi popelaví Začátek jara v naší krajině často neoznamují jen první květy nebo zpěv skřivanů. Možná … NEPŘEHLÉDNĚTE Pozor na podomní „řemeslníky“. Policie varuje hlavně seniory Pozor na podomní „řemeslníky“. Policie varuje hlavně seniory Policisté upozorňují na případy podomních „řemeslníků“, kteří se pohybují po městech a … Motorka spadla při nakládání. A pak si sama zavolala pomoc Motorka spadla při nakládání. A pak si sama zavolala pomoc Stačila chvilka nepozornosti při nakládání motocyklu a v Dobříši byl hned poplach. … ZAJÍMAVOSTI Hokejová horečka v Příbrami! HC Příbram míří do play-off a potřebuje podporu fanoušků Hokejová horečka v Příbrami! HC Příbram míří do play-off a potřebuje podporu fanoušků Velká chvíle pro příbramský hokej je tady. Tým HC Příbram si vybojoval postup do … SPORT /VIDEO/ V neděli virál, dnes bomba! Přinášíme nejlepší záběry legendárního Čmeláka /VIDEO/ V neděli virál, dnes bomba! Přinášíme nejlepší záběry legendárního Čmeláka V neděli jsme na našich sítích sdíleli amatérské video práškovacího letadla Z‑37 … FOTOGALERIE Nájem v Domě Natura trvá. Opozice mluví o nevyužitých budovách, radnice o komplikované rekonstrukci Nájem v Domě Natura trvá. Opozice mluví o nevyužitých budovách, radnice o komplikované rekonstrukci Odbor životního prostředí sídlí v pronajatých prostorách Domu Natura od roku 2023. … POLITIKA Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Nový nepřítel Itálie? Po ananasu přichází smažák na pizze. A Příbram se ptá: dorazí tahle bomba i k nám? Český internet má nový hit. Zatímco se svět ještě nevzpamatoval z nekonečné debaty o … FAST FOOD Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Nikdy jsme nebyli víc propojení. A nikdy víc sami Večer, kdy se nic neděje. Telefon leží na stole, obrazovka je tmavá a ticho v bytě … LIFESTYLE Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Dobrovolní hasiči ve Středočeském kraji lákají stále více dětí. Sborům ale chybějí vedoucí mládeže Zájem o členství dětí a mládeže u dobrovolných hasičů ve Středočeském kraji v poslední … NEPŘEHLÉDNĚTE
Neštěstí v Sedlci-Prčici: Když se pokus o rychlé zatápění změní v tragédii Neštěstí v Sedlci-Prčici: Když se pokus o rychlé zatápění změní v tragédii Nedělní dopoledne v Sedlci-Prčici na Příbramsku připomnělo, že největší nebezpečí …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz