15. 6. svátek má Vít

Diskuze o obchvatu zaplnila jednací sál

21. února 2018   (11:16)
Diskuze o obchvatu zaplnila jednací sál

Včera v podvečerních hodinách se konala veřejná diskuze o Jihovýchodním obchvatu. Připomínky, stížnosti a také některé obavy z realizace projektu byly předneseny, ne vždy však následovala adekvátní zpětná vazba z řad přítomných odborníků.



Jsem s průběhem diskuze spokojen, ačkoli se týkala problému, který některé občany tíží, řekl bych skoro životně, přesto byla kultivovaná a věcná,“ hodnotí setkání starosta Ing. Jindřich Vařeka. „Souhlasím, že ne všechny otázky byly zodpovězeny,“ dodává.

Jednací sál na náměstí T.G. Masaryka byl zaplněn nejen do poslední židle, ale bez nadsázky do posledního místečka. Zdá se, že téma Jihovýchodního obchvatu veřejnost opravdu zajímá a leckdy i tlačí.

Po krátkém uvítání a zhlédnutí prezentace JVO, kterou připravil projektant Ing. Miroslav Hanžl, byl dán prostor předsedům osadních výborů. Zatímco František Stoklasa z Březových Hor se na úvod snažil zdůraznit, že obchvat pomůže celému městu a rozmělní hustotu dopravy, následný řečník Tomáš Plechatý (Zdaboř) vystoupil s jasným nesouhlasem:
„Aktuálně předkládaný projekt považujeme za neefektivní, neřeší dopravní situaci ve městě, naopak zhoršuje situaci zasažených oblastí, a to nepřiměřeně k získanému efektu.“
Hlavní obavou je nedokončení celého obchvatu a realizace pouze druhé části, jejíž efektivita, ekonomická návratnost a dopravní zatíženost, stejně jako dalších dílčích částí projektu bude vyhodnocena pravděpodobně až v květnu, či červnu, jak uvedl v odpovědi na otázku Ing. Vrabec.

Ing. Holý vlastník některých pozemků zdabořské části vystoupil s nespokojeností ohledně nerespektování územního plánu a znovu přednesl svůj ekonomicky výhodný návrh na protihluková opatření. „Rád zprostředkuji vaše setkání s projektanty,“ reagoval starosta. Dále pan Holý uvádí: „Je nám záhadou, jak se může dle vaší hlukové studie šířit hluk do stejné vzdálenosti od komunikace v místě, kde je tato komunikace 6 m v zářezu jako v místě, kde je 4 m vysoko. Bojím se, že tato studie nebyla provedena správně.“

Případná nerealizace I. části obchvatu by měla ve výsledném efektu velký dopad na Brod. Jelikož by stavba II. části končila kruhovým objezdem a o pár metrů dál, by zřizovatel již dopad projektu neřešil, museli by ho řešit samotní obyvatelé. „Už se nejedná o zahrádky, ale chatovou oblast a mnoho lidí zde bydlí trvale, nutně potřebujeme na Brodě protihlukovou stěnu. Vždyť hluk u nás je nejspíš překročen již teď,“ ozval se pan Váňa. „Naše stavba končí kruhovou křižovatkou, místo o kterém mluvíte (komunikace směr Milín) je mimo 2. část obchvatu a je součástí jiné stavby,“ reagoval projektant Miroslav Hanžl.
„Slibovali jste nám i snížení rychlosti již před Brodem.“ Posléze se k tématu vrací pan Pechar, řidič autobusu: „O snížení rychlosti jsme žádali již za stávajících podmínek, přišla zamítavá odpověď. Žijí zde starší lidé a opravdu nemohou komunikaci bez problémů přejít. Pokud mám s autobusem z Brodu vyjet, pak je to díky provozu a rychlosti jedoucích vozů o život.“ Slovo si vzal starosta Ing. Vařeka, kterého nenechává situace brodských úplně chladným a již před chvílí se v diskuzi angažoval ohledně řešení případné protihlukové stěny. Nyní slibuje, že se pokusí zasadit o snížení rychlosti v tomto nebezpečném úseku. Zástupce Brodu pan Štěpánek označil JVO za projekt pro tuto část Příbrami doslova likvidační.

Realizace III. části přinese velký problém zase obyvatelům Nové Hospody, která bude jednoznačně nejzatíženější, neboť komunikace povede v bezprostřední blízkosti obydlí.

Zástupci osadních výborů několikrát děkovali za možnost se veřejně vyjádřit. Doufáme, že jejich věcné připomínky nepřijdou nazmar a budou vyslyšeny dokud je čas.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale společnost Proč má dnešní generace tolik „pozdních paniců“? Věda ukazuje, že problém není sex, ale společnost Je to trend, o kterém se dlouho šeptalo — a teď ho potvrzují i velké sociologické … LIFESTYLE Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena Na Příbramsku shořel traktor za miliony, silnice 18 je kvůli odtahu opět uzavřena Rozsáhlý požár traktoru v plném rozsahu zcela zablokoval v pondělí odpoledne provoz na … AKTUÁLNĚ /FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále! /FOTO/ Příbram Bobcats ovládli i rakouskou ligu a jsou v semifinále! Flag fotbalisté Příbram Bobcats zažívají další výjimečný rok. Po třech českých … SPORT Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Budoucnost myslivosti pod lupou. Seminář představí nové technologie i ochranu zvěře Myslivost dnes zdaleka neznamená jen péči o zvěř a tradice předávané z generace na … NEPŘEHLÉDNĚTE Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Po deseti letech zpět — a rovnou ve velkém. Hornické slavnosti strhly Příbram i přes páteční déšť Příbram má za sebou jeden z nejvýraznějších víkendů posledních let. Hornické slavnosti … FOTOGALERIE Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí Březnické gulášování na starém kluzišti: Vůně, skvělá zábava a dvanáct soutěžních týmů přilákaly stovky lidí Šestý ročník oblíbeného Březnického gulášování proměnil uplynulou sobotu staré … FOTOGALERIE Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group Pravomocné rozsudky k pádu domu v Hailově ulici: odpovědnost nese zhotovitel, nikoli LDM Group Pravomocné rozsudky Okresního soudu v Příbrami a Krajského soudu v Praze potvrdily, že … Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa Hřiměždice znovu ovládne adrenalin. Highjump letos přiveze evropskou špičku i rekordmana světa Lom v Hřiměždicích se letos 7. a 8. srpna znovu promění v centrum adrenalinu a … NEPŘEHLÉDNĚTE Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest Bez černý, voňavá léčivka našich zahrad a cest Na přelomu května a června rozkvétá podél cest, na okrajích lesů i v zahradách jeden z … AKTUÁLNĚ
Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost. Eutanazie není problém. Problém je naše zbabělost. Eutanazie není ten strašák, za který ji vydáváme. Strašákem je naše vlastní zbabělost: … ZDRAVOTNICTVÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz