6. 12. svátek má Mikuláš

Díky novému fondu na podporu turistického ruchu vzniknou parkovací místa pro karavany v kempu Trhovky i v Tetíně

12. listopadu 2019   (08:49)
Díky novému fondu na podporu turistického ruchu vzniknou parkovací místa  pro karavany v kempu Trhovky i v Tetíně

Středočeští radní už přidělení dotací v celkové výši 4 480 095 korun schválili a zároveň je doporučili schválit i zastupitelstvu kraje.


„Čtyři středočeské obce jsou úspěšnými v čerpání finanční podpory kraje z nově založeného Středočeského Fondu rozvoje doprovodné infrastruktury, který má sloužit k podpoře cestovního ruchu v oblasti karavaningu a rekreační plavby,“ informuje radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO 2011). Středočeští radní už přidělení dotací v celkové výši 4 480 095 korun schválili a zároveň je doporučili schválit i zastupitelstvu kraje.

V novém fondu mohly obce žádat o dotace v rámci dvou tematických zadání, a to od 9. do 16. října letošního roku. Alokováno pro tyto oblasti podpory bylo celkem 10 milionů korun. „Všechny zaslané žádosti byly překontrolovány a ty, které neodpovídaly pravidlům Programu 2019 nebo nebyly i přes výzvu v řádném termínu doplněny, byly z dotačního řízení vyřazeny. Následně byly žádosti předloženy hodnotící komisi a pořadí žadatelů bylo stanoveno podle průměrného bodového hodnocení od nejvyššího k nejnižšímu,“ připomněl techniku vyhodnocování žádostí radní M. Draxler.

V rámci tematického programu „Stanoviště pro obytná auta a karavany“, který zahrnuje vybudování nového místa pro karavany/obytná auta nebo vybavení již existujícího místa pro karavany/obytná auta, by měla získat obec Milešov ve výši 1 480 095 Kč na vybudování kempovacích míst pro karavany a obytná auta v kempu Trhovky. Další úspěšnou obcí je Tetín, která by rozhodnutím zastupitelů měla získat 2 miliony korun na vybudování stanoviště pro karavany a obytná auta ve své obci. Projekty musí být dokončeny nejpozději do 31. 12. 2020.

V případě tematického zadání „Vývaziště“ získají finanční dotaci kraje obec Káraný a Lázně Toušeň, každá po půl milionu korun. I v tomto případě musí být projekty uskutečněny do 31. 12. 2020.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: topDalší články

Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Lucifer má připravené pekelné křeslo, pod knihou hříchů se prohýbá stojan Čtyřicet čertů čeká na hříšníky. Možná přijede i pekelné koňské spřežení. 6. prosince 2019   (12:51) Policie zavítala do samotného pekla Policie zavítala do samotného pekla Co nebo kdo je to „Mišguláš“? Na tuto otázku zná odpověď pětice příbramských čertů. 6. prosince 2019   (10:33) Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Gangloffova šindelka se vrací do Rožmitálu Podbrdské muzeum získalo originál unikátního stroje vyrobeného před 120 lety v Rožmitále. Stane se součástí stálé expozice věnované lesmistru a vynálezci Karlu Gangloffovi. 6. prosince 2019   (08:57) Advent v Příbrami: V Pražské pohoda, ve velkých obchodních zónách začíná stres Advent v Příbrami: V Pražské pohoda, ve velkých obchodních zónách začíná stres Pražská ulice se před Vánoci stává útočištěm pro ty, kteří se snaží vyhnout předvánočnímu šílenství 6. prosince 2019   (06:22) Miniaturní replice Karlova mostu svitla naděje. Petice na záchranu se dostala k památkářům Miniaturní replice Karlova mostu svitla naděje. Petice na záchranu se dostala k památkářům Ministerstvo kultury se začalo zabývat návrhem na prohlášení mostu za kulturní památku 5. prosince 2019   (19:46) Macíkův Karel i Brabcova Anežka už plují na Rallye Dakar Macíkův Karel i Brabcova Anežka už plují na Rallye Dakar Členové týmu Big Shock Racing doufají, že jejich stroje doplují do cíle v pořádku. A těší se, že si své svěřence v Džiddě vyzvednou už 2. ledna 5. prosince 2019   (17:28) Požár rodinného domu v Solenicích způsobil škodu za tři miliony Požár rodinného domu v Solenicích způsobil škodu za tři miliony Z hořícího domu se dostaly tři osoby, dvě byly nadýchané toxickým kouřem, jedna z nich i popálená. Zdravotnická záchranná služba je převezla do nemocnice. 5. prosince 2019   (15:19) V Příbrami bude pokáceno 88 stromů. Jsou suché či nebezpečné V Příbrami bude pokáceno 88 stromů. Jsou suché či nebezpečné Pokáceny budou i tři lípy srdčité. Jedna z nich stojí nad dětským hřištěm na Komenského náměstí. Jedná se o velmi proschlý strom s prasklinou na hlavní kosterní větvi a hrozí její pád 5. prosince 2019   (14:07) Mikuláš naděluje, čerti straší zlobivé děti. Kde se vzala lidová tradice? Mikuláš naděluje, čerti straší zlobivé děti. Kde se vzala lidová tradice? Čertovský svátek patří mezi naše velmi udržované tradice. K někomu chodí Mikuláš na návštěvu, jinde nechává mikulášskou nadílku za dveřmi. 5. prosince 2019   (11:07) Policie obvinila řidiče kvůli tragické nehodě sanitky v Čenkově Policie obvinila řidiče kvůli tragické nehodě sanitky v Čenkově Při nehodě zemřel převážený šestaosmdesátiletý pacient, další člověk byl zraněn. 5. prosince 2019   (09:06)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz