18. 1. svátek má Vladislav
Díky novému fondu na podporu turistického ruchu vzniknou parkovací místa pro karavany v kempu Trhovky i v Tetíně

12. listopadu 2019   (08:49)
Díky novému fondu na podporu turistického ruchu vzniknou parkovací místa  pro karavany v kempu Trhovky i v Tetíně

Středočeští radní už přidělení dotací v celkové výši 4 480 095 korun schválili a zároveň je doporučili schválit i zastupitelstvu kraje.


„Čtyři středočeské obce jsou úspěšnými v čerpání finanční podpory kraje z nově založeného Středočeského Fondu rozvoje doprovodné infrastruktury, který má sloužit k podpoře cestovního ruchu v oblasti karavaningu a rekreační plavby,“ informuje radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO 2011). Středočeští radní už přidělení dotací v celkové výši 4 480 095 korun schválili a zároveň je doporučili schválit i zastupitelstvu kraje.

V novém fondu mohly obce žádat o dotace v rámci dvou tematických zadání, a to od 9. do 16. října letošního roku. Alokováno pro tyto oblasti podpory bylo celkem 10 milionů korun. „Všechny zaslané žádosti byly překontrolovány a ty, které neodpovídaly pravidlům Programu 2019 nebo nebyly i přes výzvu v řádném termínu doplněny, byly z dotačního řízení vyřazeny. Následně byly žádosti předloženy hodnotící komisi a pořadí žadatelů bylo stanoveno podle průměrného bodového hodnocení od nejvyššího k nejnižšímu,“ připomněl techniku vyhodnocování žádostí radní M. Draxler.

V rámci tematického programu „Stanoviště pro obytná auta a karavany“, který zahrnuje vybudování nového místa pro karavany/obytná auta nebo vybavení již existujícího místa pro karavany/obytná auta, by měla získat obec Milešov ve výši 1 480 095 Kč na vybudování kempovacích míst pro karavany a obytná auta v kempu Trhovky. Další úspěšnou obcí je Tetín, která by rozhodnutím zastupitelů měla získat 2 miliony korun na vybudování stanoviště pro karavany a obytná auta ve své obci. Projekty musí být dokončeny nejpozději do 31. 12. 2020.

V případě tematického zadání „Vývaziště“ získají finanční dotaci kraje obec Káraný a Lázně Toušeň, každá po půl milionu korun. I v tomto případě musí být projekty uskutečněny do 31. 12. 2020.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


autor: topDalší články

Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Policisté silnici obousměrně uzavřeli. 17. ledna 2020   (19:46) Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Kvůli mrznoucímu dešti bude v sobotu ledovka 17. ledna 2020   (17:21) Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (17:20) Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 Martin Macík je táta a poskočil do TOP 5 V Praze se závodníkovi narodila dcerka Mia. Do další dakarské etapy tak Martin Macík vyrážel nabitý novou energií 17. ledna 2020   (11:07) Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Čelní střet dvou vozidel uzavřel silnici mezi Dlouhou Lhotou a Obořištěm Nehoda si vyžádala zranění jedné osoby 17. ledna 2020   (08:47) Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Nová podoba kašny zvedla mnohé občany Petrovic ze židlí. Vítězná moderní varianta se jim nelíbí Zastupitelé obdrželi dokument podepsaný 173 občany, kteří s moderní kašnou nesouhlasí. O nové podobě kašny by se mělo znovu rozhodnout v březnu 17. ledna 2020   (06:07) Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Ve středočeské části CHKO Brdy loni ubylo přestupků Policisté kontrolují CHKO pomocí terénních vozidel, čtyřkolek a v roce 2017 se do monitoringu zapojily i policejní drony. 16. ledna 2020   (19:26) Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Česká pošta varuje před podvodnou soutěží o mobilní telefon Před fiktivní soutěží o mobilní telefon iPhone 11 varuje Česká pošta. Na sociálních sítích se začaly objevovat klamavé zprávy. Podvodná hra se projevuje také formou úhrady poštovného ve výši 51 korun. 16. ledna 2020   (17:06) Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Vozidlo na čerpání betonu zasáhlo o elektrické vedení, hasiči povolali energetiky Energetici před dalšími pracemi odpojí v místě elektřinu 16. ledna 2020   (14:01)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz