21. 1. svátek má Běla




Díky jarním prázdninám chřipka na Příbramsku polevila, zákaz návštěv v nemocnici trvá

7. února 2020   (16:15)
Díky jarním prázdninám chřipka na Příbramsku polevila, zákaz návštěv v nemocnici trvá
foto: pribram.cz

S nástupem dětí do škol lze očekávat vzestup nemocnosti



Ve Středočeském kraji pokračuje chřipková epidemie, pacientů s respiračním onemocněním ale proti předchozímu týdnu mírně ubylo. Trpí jím 1842 lidí ze 100.000, o 3,6 procenta méně než před týdnem, uvedla dnes ředitelka protiepidemického odboru středočeské hygienické stanice Lilian Rumlová.

Nejvyšší nemocnost lidí s infekcí dýchacích cest je na Benešovsku, proti minulému týdnu tam vzrostla o 34 procent. Naopak nejnižší je na Příbramsku, kde má ale pokles o 42 procent zřejmě souvislost s jarními prázdninami. Nejvíce nemocných je mezi dětmi do pěti let.

"V porovnání s předchozím kalendářním týdnem byl zaznamenán vzestup onemocnění s klinickým obrazem chřipky," uvedla Rumlová. Celková nemocnost v regionu je 252 případů na 100.000 obyvatel, což znamená nárůst o 2,4 procenta. Hygienici v kraji od začátku chřipkové sezony evidují sedm závažných případů, v jednom případě s úmrtím.

Rumlová připomněla, že platí zákaz nebo omezení návštěv ve většině lůžkových zdravotnických zařízení v kraji, některých zařízeních sociální péče. Zákaz návštěv na lůžkových odděleních dnes vyhlásila například Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov. Uzavřené jsou i některé školy.

Příbramská nemocnice zůstává pro návštěvy stále uzavřená. „Momentálně neuvažujeme o zrušení zákazu návštěv, během příštího týdne se může situace změnit,“ uvedl pro pribram.cz mluvčí příbramské nemocnice Martin Janota.
Ve Středočeském kraji pokračuje chřipková …
foto: pribram.cz

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Nemocenské a sociální pojištění se pro tento rok změnilo: vyšší limity u DPP i nové podmínky Nemocenské a sociální pojištění se pro tento rok změnilo: vyšší limity u DPP i nové podmínky Rok 2026 přinesl několik důležitých novinek v oblasti nemocenského a sociálního … Policie varuje před podvody na Facebooku. Útočníci zneužívají ukradené účty Policie varuje před podvody na Facebooku. Útočníci zneužívají ukradené účty Policie České republiky řeší na začátku roku 2026 zvýšený počet podvodů na sociálních … Příbramská ČOV (ne)má vítěze. Vyřazený uchazeč chystá námitku Příbramská ČOV (ne)má vítěze. Vyřazený uchazeč chystá námitku Rada města vybrala nabídku na rekonstrukci příbramské čistírny odpadních vod, … Politika Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů, krajský úřad zvažuje dotační titul na pořízení defibrilátorů Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů, krajský úřad zvažuje dotační titul na pořízení defibrilátorů Středočeským záchranářům loni přibylo výjezdů. Ošetřili téměř 144.000 pacientů, … Polární záře ve středních Čechách. Snímky ze Sedlčanska vás dostanou Polární záře ve středních Čechách. Snímky ze Sedlčanska vás dostanou Předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu se v pondělí večer potvrdily. Nad … Počasí Chřipka není jen rýmička. Ohrožuje hlavně chronicky nemocné, varují lékaři Chřipka není jen rýmička. Ohrožuje hlavně chronicky nemocné, varují lékaři Chřipka patří mezi vysoce infekční virová onemocnění dýchacích cest a každoročně … Pět důležitých důvodů, proč mít v zimě auto dokonale očištěné a perfektní výhled Pět důležitých důvodů, proč mít v zimě auto dokonale očištěné a perfektní výhled Zima dává řidičům zabrat. Sníh, námraza a špatná viditelnost jsou každodenní realitou. … Srdce Příbrami v Sydney: Adéla Křenková slaví bronz z MS Srdce Příbrami v Sydney: Adéla Křenková slaví bronz z MS České juniorky to dokázaly — potřetí v řadě vezou domů medaili z mistrovství světa. V … Sport Živá voda. Tradice, mýty nebo skutečnost? Živá voda. Tradice, mýty nebo skutečnost? Voda nabraná v noci z 18. na 19. ledna je podle starých tradic i některých moderních … Zajímavosti
Gastro agent: Pizzeria Sicilia Gastro agent: Pizzeria Sicilia Fast‑food má být rychlý, jednoduchý a cenově přijatelný. Ale i u rychlého občerstvení … Fast food
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz