28. 1. svátek má Otýlie




Díky dárcům z celého Česka má malá Victorka po brutálním útoku otce naději na lepší život

21. února 2025   (18:25)
Díky dárcům z celého Česka má malá Victorka po brutálním útoku otce naději na lepší život
foto: Victroka. / zdroj: rodina / se souhlasem

Příběh malé Victorky zasáhl celé Česko. Narodila se jako zdravé miminko, ale v pouhých šesti měsících ji vlastní otec brutálně napadl. Holčička přežila, avšak její jedinou šancí na lepší život je transplantace kmenových buněk a intenzivní rehabilitace. Léčba je však velmi nákladná.


Lucie je matkou tří holčiček. Otcem nejmladší Victorky byla napadána už v průběhu těhotenství, kdy zažila z jeho strany také stalking a výhrůžky. Toto násilí vyústilo až v zákaz přiblížení.

Maminka se snažila biologickému otci vyhýbat, ten ji ale sám po dvou měsících od narození jejich společné dcery kontaktoval s tím, že by chtěl dceru vidět. „Já jsem udělala nejhorší chybu svého života. Chtěla jsem mu dát šanci, abychom byli rodina. Tu chvilku si samozřejmě nikdy nepřestanu vyčítat,“ “ vysvětluje maminka v podcastu Agáty a Ornelly. Věřila, že její partner dceři neublíží, a postupně umožňovala otci kontakt s miminkem, a i chvíle o samotě.

Život rodiny se 25. března minulého roku obrátil vzhůru nohama. „Řekl (partner), všechno je v pořádku, spinká. Já mu věřila a šla jsem psát s prostřední dcerou úkoly. A po chvilce mě přivolalo strašné volání o pomoc. V kuchyni mám chůvičku, ozýval se hrozný nářek. V postýlce v ložnici jsem viděla malou, byla v bezvědomí. Nejdřív jsem si myslela, že se jí něco jen zdá. Protočila oči nahoru, já jsem ji vyndala z postýlky a začala kontrolovat, jestli dýchá. Volala jsem na dceru, ať přinese rychle telefon, volala jsem záchranku. Dcera byla úplně bezvládná, nohy a ruce jí visely dolů,“ popisuje nejhorší den svého života maminka Lucie.

Lékaři holčičce nedávali žádnou šanci. Uvedli ji do umělého spánku a do hlavičky jí zavedli dreny, které jí odváděly mozkomíšní mok s krví ven. Dokonce Lucii řekli, ať se s malou rozloučí, že pravděpodobně zemře.

Stal se však zázrak, Victorka se probudila. Bohužel s velmi vážnými následky. Prodělala těžké poškození mozku, poškození zraku CVI („Koukám, ale nevidím”, kdy viděný obraz nemůže přenést do mozku), trpí epileptickými záchvaty a má ochrnutou levou polovinu těla. Nikdo neví, jestli někdy bude sama chodit. Přesto je velká bojovnice a díky láskyplné péči maminky a lékařů už sama dýchá a přijímá jídlo.

Péče o Victorku je zatím velice náročná a zabírá mamince veškerý čas. Prostřednictvím dárcovské platformy Znesnáze21 rodině přispělo téměř 11 000 dárců. Vybrané peníze mají pomoci s úhradou léčby a terapií ve specializovaném centru Arcada, které má skvělé výsledky u pacientů s poškozením mozku. Pokryjí také další nezbytné výdaje spojené s péčí.

Sbírka byla ke dni 19. února ukončena. „Peníze nad rámec cílové částky budou dány na pomoc dalším dětem. Chceme poslat zázraky dál,“ říká maminka Victorky.

Je ale možné pomoci rodině prostřednictvím transparentního účtu s číslem 131-3213390237/0100. Transparentní účet poběží i nadále na Victorčinu pooperační léčbu a případné řešení bezbariérového bydlení. Pomoci můžete také sdílením na sociálních sítích.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: podcast Agáta a Ornella
rodina / se souhlasem
autor: Irena Kadlecová








Související


Další články

Topení pevnými palivy: když zima prověří zásoby i trpělivost Topení pevnými palivy: když zima prověří zásoby i trpělivost Zimní období každoročně ukazuje, jak dobře jsou domácnosti připravené na skutečně … PR V Příbrami se ve Zdabořské ulici srazily dva osobní vozy V Příbrami se ve Zdabořské ulici srazily dva osobní vozy Ve středu krátce před šestou hodinou večerní přijali policisté na tísňové lince 158 … AKTUALIZOVÁNO Sledujte dnes online jednání zastupitelstva. Zastupitelé rozhodnou i o dražbě domu za 20 milionů Sledujte dnes online jednání zastupitelstva. Zastupitelé rozhodnou i o dražbě domu za 20 milionů Zastupitelstvo města Příbram se dnes schází k prvnímu letošnímu jednání. V jednacím … ON-LINE PŘENOS Meteorologové varují před novou sněhovou pokrývkou. Ve čtvrtek může sněžení komplikovat dopravu Meteorologové varují před novou sněhovou pokrývkou. Ve čtvrtek může sněžení komplikovat dopravu Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před novou sněhovou pokrývkou, která se … Řidič osobního vozu u Petrovic skončil v příkopu Řidič osobního vozu u Petrovic skončil v příkopu Všechny složky integrovaného záchranného systému zasahovaly ve středu 28. ledna … Hornické muzeum zve děti na jarní prázdniny plné her, tvoření a objevování Hornické muzeum zve děti na jarní prázdniny plné her, tvoření a objevování Hornické muzeum Příbram připravilo během jarních prázdnin celodenní program pro děti … Silná námraza v Brdech láme větve. Vojenské lesy varují před vstupem do hřebenových partií Silná námraza v Brdech láme větve. Vojenské lesy varují před vstupem do hřebenových partií V nejvyšších partiích Brd panují v posledních dnech nebezpečné podmínky. V polohách … V Příbrami byly nalezeny použité injekční stříkačky. Strážníci je zajistili k odborné likvidaci V Příbrami byly nalezeny použité injekční stříkačky. Strážníci je zajistili k odborné likvidaci Strážníci Městské policie Příbram během své pravidelné hlídkové činnosti opět … Chřipková epidemie pokračuje. Ještě pár týdnů bude nemocných přibývat Chřipková epidemie pokračuje. Ještě pár týdnů bude nemocných přibývat Ve Středočeském kraji v uplynulém týdnu vzrostl počet lidí s respiračními onemocněními …
Pokračováním kamenných zastavení křížové cesty bude sochařské dílo Smíření a odpuštění Pokračováním kamenných zastavení křížové cesty bude sochařské dílo Smíření a odpuštění Na prosincovém zasedání Zastupitelstva města Dobříše bylo téměř jednomyslně schváleno …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz