27. 8. svátek má Otakar




Diamo zaměstná 40 lidí na veřejně prospěšných pracích, část i v Příbrami

8. listopadu 2014   (08:36)
Diamo zaměstná 40 lidí na veřejně prospěšných pracích, část i v Příbrami
foto: sxc

Diamo dnes zaměstnává zhruba 2.700 lidí.



Státní podnik Diamo zaměstná 40 lidí na veřejně prospěšných pracích. Budou pracovat nejen ve Stráži pod Ralskem, kde má firma sídlo, ale také v Příbrami, Ostravě nebo Dolní Rožínce. Podnik, který zajišťuje produkci uranu pro jadernou energetiku a útlum uranového, rudného a části uhelného hornictví v Česku, se na tom dohodl s Úřadem práce ČR. ČTK o tom dnes informovala mluvčí úřadu Kateřina Beránková.

Diamo nyní na těžbě a sanaci zaměstnává více než 2700 lidí. Firma plánuje, že nezaměstnané využije na pomocné práce. "Věříme, že se nám společně podaří obsadit všech 40 pracovních míst. V případě, že se dočasně přijatí zaměstnanci osvědčí, je možné diskutovat o možnosti jejich přijetí do stálého pracovního poměru," uvedl ředitel státního podniku Diamo Tomáš Rychtařík.

Na základě konkrétních požadavků firmy vybere úřad práce vhodné uchazeče o zaměstnání a zároveň poskytne příspěvek na vytvořená pracovní místa. Podobně už spolupracuje třeba s Lesy ČR nebo Českou biskupskou konferencí. "Diamo se stává další společností, která jde příkladem ostatním zaměstnavatelům," řekla ČTK Kateřina Sadílková, pověřená řízením ÚP ČR. Veřejně prospěšné práce patří podle ní k nejvyužívanějším nástrojům aktivní politiky zaměstnanosti. Daří se díky nim zaměstnat i jinak obtížně umístitelné uchazeče.

Veřejně prospěšné práce vytváří úřad práce jako krátkodobé pracovní příležitosti a přispívá na ně po určitou dobu. Na konci září bylo v Česku na veřejných pracích zaměstnáno s podporou úřadu práce 20.259 lidí. Na Českolipsku našlo díky podpoře práci už zhruba 400 nezaměstnaných. "Využívají je hlavně města a obce při drobné údržbě a úklidu, máme ale například i asistenty ve školách, nezaměstnaní pracují i v různých církevních či sportovních organizacích," řekla dnes ČTK Marcela Ottová z Úřadu práce Česká Lípa.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: ivc snm








Další články

Mohou mít tisíce na bydlení, péči i energie. Polovina seniorů si o ně vůbec neřekne Mohou mít tisíce na bydlení, péči i energie. Polovina seniorů si o ně vůbec neřekne Po zaplacení nájmu, energií a léků zůstává některým seniorům jen pár tisíc. Přitom … NEPŘEHLÉDNĚTE Od víkendu začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní řády MHD Od víkendu začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní řády MHD S koncem letních prázdnin začínají v Praze a Středočeském kraji platit běžné jízdní … AKTUÁLNĚ Bojíte se výtahu? Pak žijete déle. Studie ukazuje překvapivý efekt schodů Bojíte se výtahu? Pak žijete déle. Studie ukazuje překvapivý efekt schodů Pravidelná chůze po schodech výrazně snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění i … LIFESTYLE Restaurace musí mít registraci. Veterinárná správa varuje před výrobou masných výrobků „na doma“ Restaurace musí mít registraci. Veterinárná správa varuje před výrobou masných výrobků „na doma“ Státní veterinární správa (SVS) upozorňuje provozovatele restaurací, že pokud ve své … NEPŘEHLÉDNĚTE Sršeň asijská už je v kraji a představuje riziko pro včelstva a hmyz Sršeň asijská už je v kraji a představuje riziko pro včelstva a hmyz V Liběchově na Mělnicku se v červenci a počátkem srpna opakovaně objevil jeden jedinec … AKTUÁLNĚ Najednou vidíte věci, které byste při laparoskopii neviděli, říká příbramský chirurg o robotickém systému da Vinci Najednou vidíte věci, které byste při laparoskopii neviděli, říká příbramský chirurg o robotickém systému da Vinci Robotická chirurgie přináší chirurgům možnosti, které klasická laparoskopie nenabízí – … ROZHOVOR V pátek ráno se zatmění Měsíce dotkne i Česka. Nejlepší podívaná přijde za svítání V pátek ráno se zatmění Měsíce dotkne i Česka. Nejlepší podívaná přijde za svítání Noční obloha nabídne v pátek 28. srpna zajímavou podívanou. Měsíc se dostane do stínu … ZAJÍMAVOSTI První krok k zastavení stárnutí? Enzym omladil lidské tkáně o desítky let První krok k zastavení stárnutí? Enzym omladil lidské tkáně o desítky let Stárnutí lidských tkání se dlouho považovalo za jednosměrný proces. Co se jednou … ZAJÍMAVOSTI Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Týden nízkoprahových klubů: Bedna a Sejf otevřou téma radikalizace, odolnosti i toho, co pro mladé znamená Evropa Nízkoprahové kluby po celé republice se v září otevřou veřejnosti. Letos se zaměří na … SOCIÁLNÍ ZABEZPEČENÍ
Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Policie obvinila tři lidi z výroby pervitinu v jižních Čechách a v malé obci na Příbramsku Jindřichohradečtí kriminalisté rozkryli skupinu, která vyráběla a prodávala drogy, … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz