25. 5. svátek má Viola




DIAMO zahájilo pohovory, v Příbrami propustí 49 lidí

4. června 2024   (20:23)
DIAMO zahájilo pohovory, v Příbrami propustí 49 lidí
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Od 1. září bude fungovat nový odštěpný závod Příbram, který vznikne sloučením závodů PKÚ Chlumec, SUL Příbram a GEAM Dolní Rožínka.


Státní podnik DIAMO zahájil propouštěcí pohovory, do konce srpna přijde o práci 383 lidí, z nichž 49 z Příbrami. Z organizačních důvodů propustí podnik 341 pracovníků nejen v dělnických profesích, ale i v administrativě. Ukončení pracovního poměru se týká také dalších 42 zaměstnanců, kterým končí pracovní poměr z jiných důvodů, sdělila dnes mluvčí podniku Lenka Rychtaříková.

DIAMO je státní organizací, která se specializuje na zahlazování následků hornické činnosti po těžbě uranu, rud a části uhelného hornictví v České republice. Zaměřuje se i na ochranu ložisek a využití strategických surovin a další využití těžebních odpadů. Podnik má sedm odštěpných závodů ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku, Příbrami, Dolní Rožínce na Žďársku, Ostravě, Karviné a Chlumci na Ústecku, kde na konci dubna pracovalo podle Rychtaříkové 3334 lidí.
Propouštění je součástí reorganizace, kterou DIAMO zahájilo v letošním roce s cílem snížit náklady a zvýšit efektivitu provozu. "Činnosti závodů se s postupem sanací a rekultivací významně přibližují, což nás přivedlo k rozhodnutí sloučit některé činnosti, a tedy i odštěpné závody, zracionalizovat agendy a více sladit postupy při zahlazování následků hornické činnosti či našich rozvojových aktivitách," uvedl k důvodům reorganizace ředitel Státního podniku DIAMO Ludvík Kašpar.
Státní podnik zruší do konce srpna pět samostatných závodů. Od 1. září tak bude podle Kašpara fungovat nový odštěpný závod Příbram, který vznikne sloučením závodů PKÚ Chlumec, SUL Příbram a GEAM Dolní Rožínka. Ke stejnému datu budou sloučeny závody ODRA Ostrava a DARKOV Karviná do nového odštěpného závodu Karviná. Uvedené změny budou mít podle ředitele dopad i na počty zaměstnanců, propouštění se ale dotkne i závodu ve Stráži pod Ralskem.

Závod na Těžbu a úpravu uranu ve Stráži zaměstnával na konci dubna 1037 lidí, byl tak největším odštěpným závodem. V rámci reorganizace tam plánuje DIAMO propustit 104 lidí, to je desetina. Z toho 16 je podle mluvčí technickohospodářských pracovníků a 88 lidí z dělnických profesí.
Podle ředitelky liberecké krajské pobočky úřadu práce Kateřiny Sadílkové je úřad připraven propouštěným pracovníkům pomoci přímo v závodě při hledání nového uplatnění. "Velká poptávka je po řidičích nebo pracovnících ve strojírenství, čili z tohoto pohledu je velká šance, že lidé z DIAMA uplatnění najdou. Sbíráme informace o jejich dovednostech a profesním zaměření, čemu se chtějí dále věnovat, poskytujeme jim poradenství a budeme nabízet jak rekvalifikace, tak kurzy prostřednictví e-shopu www.jsemvkurzu.cz," dodala. První konzultace by měly být v červnu.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Každoročně si 25. května lidé po celém světě připomínají Mezinárodní den pohřešovaných … ZAJÍMAVOSTI Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Ve Středočeském kraji v neděli 24. května padly teplotní rekordy na 13 z 16 stanic s … NEPŘEHLÉDNĚTE Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Rok 2026 přináší významné výročí jednoho z nejmilovanějších českých filmů. Komedie Na … ZAJÍMAVOSTI Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá Příbramští dopravní policisté pátrají po chodci, který se stal účastníkem dopravní … AKTUÁLNĚ Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady Historická budova Zámeček-Ernestinum má za sebou další výraznou proměnu. Obřadní síň, … Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Vážná nehoda cyklistky u Krásné Hory: Ženu s těžkým zraněním transportoval do nemocnice vrtulník Na silnici u Krásné Hory nad Vltavou došlo v neděli v podvečer k vážné dopravní nehodě … AKTUÁLNĚ Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Lucie Pudilová vyzvala šampionku Szabovou! Příbramská bojovnice míří na titulový zápas na Štvanici Příbramská rodačka Lucie Pudilová si řekla o zápas, který může změnit její … SPORT Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Toxický kolega v práci? Jak si nastavit hranice a nenechat si zničit psychiku Stačí jeden problematický člověk a atmosféra na pracovišti se může rychle změnit v … LIFESTYLE Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem … ROZHOVOR
Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu Areál Podzemního zásobníku plynu Háje v Jesenici u Příbrami se stal dějištěm jednoho z … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz