Developer: Nový dům na Rynečku nabídne dvacet stometrových bytů a dva mnohem větší
NEPŘEHLÉDNĚTE
25. ledna 2023 (06:10)
Dalších 5 fotografií v galerii
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Právě budovaná stavba by měla být podle harmonogramu dokončena v druhé polovině roku 2024.
Na parkovišti u obchodního domu Mere v Příbrami na Rynečku bude vybudován bytový dům. Stavba byla již zahájena, budoucí majitelé se nastěhují pravděpodobně v druhé polovině roku 2024. Informace pribram.cz poskytl developer Jurij Kostjak, který měl původně v plánu byty postavit v bývalé prodejně Albert, nakonec nemovitost pronajal a rozhodl se využít prostorné parkoviště.
V březnu 2022 dostal projekt od stavebního úřadu zelenou a nic nebrání v zahájení výstavby. „V pravé části parkoviště vzniká nová, velkopodlažní budova. Bude zde dvacet stometrových bytů a v posledním nadzemním podlaží dva mnohem větší,“ řekl pribram.cz Kostjak. „Každý byt bude disponovat balkonem, ty horní budou mít velkou terasu,“ odtajnil s tím, že nový dům také počítá s byty pro handicapované osoby.
V přízemí bude vybudováno parkoviště jak pro vlastníky bytových jednotek, tak i pro zákazníky obchodu Mere. „Pro budoucí majitele vzniknou také příčná a podélná parkovací místa hned za budovou u stávající automyčky až po železniční přejezd na Rynečku,“ dodal.
foto: Vizualizace nového bytového domu na Rynečku. Foto: Jurij Kostjak / se souhlasem
Kostjak v minulosti zrekonstruoval například bytové domy v Březnické ulici, na Rynečku a původní hotel U města Příbrami, který v současnosti nese název Hotel Jurkos. V současné době buduje nové byty v rozestavěné budově nedaleko infekčního oddělení příbramské nemocnice, ve které se měla původně nacházet patologie. V roce 1992 byla tato stavba z finančních důvodů pozastavena a o šest let později vyhořela. Na objektu se podepsal i nemilosrdný zub času. Do současného žalostného stavu se však stavba dostala i vlivem dlouhotrvajících majetkových peripetií.
V roce 2005 přešlo pět devítin této nevyužité stavby do vlastnictví Příbrami. Město zde již tehdy uvažovalo o zřízení hospice, zůstalo však jen u plánů. Zbývající část objektu byla v rukou státu. Ten svůj podíl nabízel za bezmála tři miliony korun, což radnice s ohledem na dezolátní stav objektu zamítla. Ani následnou nabídku, získat podíl za 2,2 milionu korun, město neakceptovalo.
Před osmi lety se budova dostala do rukou jednomu výhradnímu vlastníkovi a této zakleté stavbě opět svitla naděje. Příbramský majitel si nechal vypracovat studii na dům s hospicovými lůžky a dalšími sociálními službami, po kterých je ve městě poptávka.
V roce 2021 došlo k podpisu kupní smlouvy na nového majitele Jurije Kostjaka, který plánuje budovu bývalé patologie přestavět na byty. „Chtěl bych zde vybudovat asi padesát bytů pro zdravotníky příbramské nemocnice.
V prvním nadzemním podlaží chce postavit nebytové prostory, budovu pak o jedno patro zvýšit. „V minulém roce jsme začali prostory vyklízet od nahromaděného odpadu, abychom zabránili shlukování bezdomovců, dodal s tím, že celá stavba by měla být zrealizována do jara 2025.
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Pobočka fastfoodu Burger King v Příbrami otevře na podzim
•Ústavní soud odmítl stížnost Ravaku zpochybňující reorganizaci Oleo Chemical
•Elfetex otevírá novou pobočku v Příbrami
Další články
Řidič při policejní akci nadýchal půl promile. Policie rozdávala nealko piva
Policisté společně s pracovníkem BESIP uspořádali v úterý 14. července v Bohutíně …
DOPRAVA
Na náměstí 17. listopadu je nové mlžítko. Město reagovalo na přání občanů, část veřejnosti má ale obavy
Na náměstí 17. listopadu je nově zprovozněné mlžítko, které má v horkých dnech pomáhat …
AKTUÁLNĚ
Traktor se 17 tunami obilí zablokoval silnici, hasiči museli náklad přečerpat
Dopravní nehoda zemědělské soupravy komplikovala v úterý odpoledne provoz na místní …
AKTUALIZOVÁNO
Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady
Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 43 …
AKTUÁLNĚ
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce
Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic měla v létě každou celou hodinu spouštět …
AKTUÁLNĚ
Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo
Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým …
Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr
Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které v úterý 14. července zasáhnou …
AKTUALIZOVÁNO
Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí
Orlická přehrada se dostala výrazně pod dlouhodobý normál. Hladina je aktuálně osm …
FOTOGALERIE
Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka
Milovníci Brd mají jedinečnou příležitost poznat už zítra krajinu očima odborníků. …
PŘÍRODA
Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení
Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního …
SPORT









