Developer Kostjak prodal budovu bývalé patologie, pozemek pro stavbu domu v ulici Čs. armády a vystoupil z SPD
NEPŘEHLÉDNĚTE
17. ledna 2024 (13:58)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka / Jurij Kostjak na fotografii u rozestavěné budovy patologie v roce 2021
Kostjak v minulosti zrekonstruoval byty v Březnické ulici, opravil a uvedl do provozu bývalý Hotel u Města Příbrami, který se později přejmenoval na Jurkos.
Developer Jurij Kostjak kvůli zdravotnímu stavu prodal rozestavěnou budovu bývalé patologie u příbramské nemocnice, na nového vlastníka převedl pozemek včetně projektu bytového domu v ulici Čs. armády a vystoupil z SPD. Kostjak v minulosti zrekonstruoval byty v Březnické ulici, opravil a uvedl do provozu bývalý Hotel u Města Příbrami, který se později přejmenoval na Jurkos.
Kostjak plánoval v bývalé budově rozestavěné patologie vybudovat asi padesát bytů pro zdravotníky. „Před několika dny jsem nejen od tohoto záměru ustoupil, budovu jsem prodal příbramské nemocnici. Ačkoliv jsem měl více zájemců, myslím si, že právě nemocnice tento objekt využije nejlépe k jejímu případnému rozšíření. Cítím se vyčerpaný a řeším své zdravotní problémy,“ řekl pribram.cz.
Dalším projektem, který již má nyní nového majitele, je stavba bytového domu na parkovišti u obchodního domu Mere. Kostjak zde plánoval vybudovat dvacet stometrových bytů a v posledním nadzemním podlaží dva mnohem větší. Každý byt měl disponovat balkonem, ty horní měly mít velkou terasu. „Jestli nový majitel bude pokračovat v tomto záměru, nevím. Pozemek i projekt jsou jeho, je to na něm,“ uvedl.
foto: Jurij Kostjak / se souhlasem. Vizualizace projektu bytového domu v ulici Čs. armády
Kostjak, který v minulých komunálních volbách kandidoval za SPD, tento týden stranu opustil. „Nechci již být politicky angažovaný,“ uvedl bez dalších podrobností.
Developer na sklonku loňského roku koupil společnost Kosta Příbram, která se zabývá pozemním stavitelstvím. Momentálně také staví parkoviště u automyčky nad obchodním domem Mere. „Tento projekt dokončím, bude zde vybudováno 22 parkovacích míst, ty následně pronajmu,“ dodal.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Elektronický občanský průkaz začne fungovat 20. ledna
•V ČR loni ukončilo podnikání nejvíce živnostníků od roku 1993
•Mazda Příbram je tu stále pro vás. Jméno se změnilo, služby zůstávají
Další články
Počet výjezdů dál roste. Středočeský kraj bude obnovovat vozový park nákupem nových sanitek
Středočeští krajští radní odsouhlasili nákup 40 sanitek pro záchrannou službu v letech …
ZDRAVOTNICTVÍ
Ředitelka ZŠ, Příbram VII, 28. října 1 Renata Nováková: „Naší prioritou je bezpečné a zdravé prostředí pro děti“
Jak vypadá škola, která staví na uměleckém zaměření a zároveň klade důraz na výkon i …
ROZHOVOR
Bobři v Brdech pokračují v díle. Vytvořili krajinu plnou tůní a života
Brdské bobry si už každý bude navždy spojovat s tím, jak přehradili Klabavu pod …
POZNÁVÁME BRDY
Pietní akt u Slivice připomene poslední bitvu druhé světové války v Evropě
U Památníku Vítězství na Slivici se v neděli 10. května uskuteční pietní akt věnovaný …
HISTORIE
Výjimečná příležitost: Reprezentativní obchodní prostor 200 m² přímo na náměstí v Příbrami
V samotném centru Příbrami se nově nabízí k pronájmu atraktivní prostor o velikosti …
PR
Užitková vozidla na D4 přecházejí na ekologické biopalivo. Emise klesnou až o 75 procent
Údržba nové dálnice D4 míří k výrazně ekologičtějšímu provozu. Společnost Via Salis …
DOPRAVA
Tipy na víkend: Vyzkoušejte si práci architekta, přivítejte jaro nebo zajděte na koncert!
Tento víkend bude v Galerii Františka Drtikola připraven zajímavý program pro malé i …
AKTUÁLNĚ
Rožmitálská Družina zámku Růže láká na šerm i vystoupení pro královnu Johanku
Šermířské skupiny zažívají v Česku rostoucí zájem – nejen jako forma historické …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Hotel Belveder čekají změny. Novým ředitelem se stává Tomáš Bezouška
Hotel Belveder, jedna z tradičních ubytovacích kapacit v Příbrami, prochází v …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Jen pět procent lidí má šanci potkat ideálního partnera, ukazuje studie
Naše volba partnera není náhoda. O tom, kdo nás přitáhne a koho vůbec pustíme blíž, …
LIFESTYLE




