7. 7. svátek má Bohuslava




Deváťáci ze Sedlčan se na čas stanou zámeckými průvodci

17. května 2022   (20:20)
Deváťáci ze Sedlčan se na čas stanou zámeckými průvodci
foto: Národní muzeum

Do tzv. řetězového provádění na zámku Vrchotovy Janovice se od 17. do 21. května zapojí žáci ZŠ Propojení.


Žáci sedlčanské základní školy Propojení se na několik dní přesunou ze školních tříd do historických interiérů. Novou roli průvodců si od 17. do 21. května vyzkouší na zámku Vrchotovy Janovice. „Řetězové provádění naše škola provozuje už přes dvacet let. Akce je dobrovolná a určená pro žáky devátých tříd,“ říká učitelka ze ZŠ Propojení a zakladatelka projektu Vladimíra Křenková.

Mladých průvodců bývá většinou 20 až 25. „Spí na zámku a první den příjezdu se učí jednotlivé texty,“ popisuje pedagožka. Během prohlídky expozice Národního muzea o životě v 19. století, posledních majitelích zámku – rodině Nádherných – a jejich významných hostech si žáci předávají slovo, hrají na hudební nástroje a předvádějí dobové kostýmy. Večerní čas věnují dílnám s učiteli, které dokreslují život a historii novogotické památky. Poslední večer pak sami absolvují zážitkovou prohlídku po stopách Sidonie Nádherné, jež výrazně zasáhla do podoby zámeckého parku.
Řetězové prohlídky se konají každý den od 9.00 do 17.00 s hodinovou polední pauzou. „Jezdí na ně školy i školky z celého regionu,“ dodává Vladimíra Křenková.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Česko znovu vysychá, vítr a slunce zvyšují riziko požárů Dlouhodobé sucho pokračuje a podle meteorologů se situace v nejbližší době … AKTUÁLNĚ Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy Mapa odhaluje, kde hrozí největší riziko. Nová Klíšťapka ukáže výskyt nakažených klíšťat i nebezpečí boreliózy S letními prázdninami tráví lidé více času v přírodě, a právě teď vrcholí i aktivita … AKTUÁLNĚ Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálí vás oči po koupání? Není to chlor, ale reakce s močí a potem Pálení očí po koupání není známkou „přechlorovaného“ bazénu. Ve skutečnosti jde o … ZAJÍMAVOSTI Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici Nehoda před Příbramí komplikuje dopravu. Jedna osoba skončila v nemocnici Dopravu na hlavním tahu od Rožmitálu směrem na Příbram v úterý dopoledne zkomplikovala … AKTUÁLNĚ Středočeští dopravci testovali elektrický kloubový autobus MAN Středočeští dopravci testovali elektrický kloubový autobus MAN Je možné, že cestující v regionu se potkají s novým kloubovým autobusem. Integrovaná … DOPRAVA Borůvková sezóna je tady! Vydejte se do lesa a prozraďte, jak máte nejraději borůvky Borůvková sezóna je tady! Vydejte se do lesa a prozraďte, jak máte nejraději borůvky Kdo v těchto dnech zavítá do lesů, občas může zahlédnout typický obrázek prázdninových … ZAJÍMAVOSTI Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu Samořiditelné taxi v praxi: Waymo v San Franciscu Když dnes přijedete do San Francisca, je téměř nemožné minout bílé Jaguary s velkou … ZAJÍMAVOSTI Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa Absolventi, startuje vaše kariéra! Firmy na Příbramsku hledají novou krev a mají pro vás volná místa Maturity i závěrečné zkoušky jsou za vámi a před vámi stojí první velký krok do … NEPŘEHLÉDNĚTE Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek Rožmitál promění dva parky! Revitalizace přinese nové stromy, lavičky i vodní prvek Obyvatelé Rožmitálu pod Třemšínem se mohou těšit na výrazné zvelebení veřejných … ZAJÍMAVOSTI
Počasí nabere letní obrátky. Po deštivém začátku týdne se začne oteplovat až k 30 °C Počasí nabere letní obrátky. Po deštivém začátku týdne se začne oteplovat až k 30 °C Po chladnějším a deštivějším začátku týdne čeká Českou republiku výrazná změna počasí. … POČASÍ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz