Dětští lékaři se sešli na 17. ročníku Podbrdských pediatrických dnů
3. června 2023 (18:25)
foto: ONP, Martin Janota - se svolením
Letos se zúčastnili i lékaři z 1. LF UK a VFN v Praze a dalších špičkových pracovišť.
V přednáškovém sále na Trhovkách se ke konci tohoto týdne uskutečnil již 17. ročník Podbrdských pediatrických dnů. Jedná se o dvoudenní setkání pediatrů, organizované dětským oddělením příbramské nemocnice. Akce během své historie získala na popularitě v odborných kruzích, a tak není divu, že přijeli lékaři nejen ze Středočeského a Jihočeského kraje, ale také z pracovišť v Praze.
„Jednalo se o velmi dobře připravené setkání s kolegy z našeho i sousedního kraje a samozřejmě také s kolegy z Prahy. Jedno ze zajímavých témat bylo například o kriticky nemocném dětském pacientovi na urgentním příjmu a proběhla velká diskuze právě nad touto problematikou. Odborně bylo toto dvoudenní setkání opravdu velmi přínosné. Oceňuji i společenskou stránku akce, kdy se prohlubují přátelské a pozitivní vztahy mezi lékaři z různých nemocnic,“ okomentoval konání Podbrdských pediatrických dnů ředitel příbramské nemocnice MUDr. Stanislav Holobrada, který akci slavnostně zahájil.
Další z nosných témat byla diagnostika a léčba křečí v raném dětském věku, stejně jako respirační selhání a oxygenoterapie. Řešily se i vrozené poruchy metabolismu a jejich akutní projevy. Nechybělo ani mnoho zajímavých kazuistik. Druhý den setkání pak patřil především psychickým stavům a poruchám, včetně diagnostiky u pacientů po sebevražedném pokusu nebo prvotní medikace pro nepsychiatry.
foto: ONP, Martin Janota - se svolením
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka
Související
•Příbramská nemocnice zve na zítřejší gospelový koncert
•Případů svrabu v Česku lékaři letos evidují nejvíc za posledních 20 let
•Ve Středočeském kraji bylo zaznamenáno nejvíc případů lymské boreliózy na Příbramsku
Další články
V lese u Hudčic na Březnicku hořel lesní porost, na místě zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči společně s techniky energetické společnosti ČEZ
K nahlášení mimořádné události došlo v úterý odpoledne krátce po šestnácté hodině. …
AKTUALIZOVÁNO
Hudební maraton v centru Příbrami. SchoolStock přiveze mladé talenty z celého regionu
Hudba různých žánrů, mladé talenty i celodenní festivalová atmosféra. Náměstí T. G. …
KULTURA
Inspektoři odhalili už tisícovky závad a vybrali na pokutách desítky milionů
Inspekce silniční dopravy (INSID) dál pokračuje v kontrolách kamionů a nákladních …
DOPRAVA
KFC po kritice promluvilo: „Měli jsme s vámi mluvit dříve,“ přiznává řetězec
Fastfoodový řetězec KFC zveřejnil omluvu zákazníkům a oznámil rozsáhlé změny ve …
AKTUÁLNĚ
Tropy udeří naplno. Meteorologové varují před vedry i rizikem požárů, od léta spustí nový systém výstrah
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před vysokými teplotami a zároveň …
AKTUÁLNĚ
Luxusní auta, motorky bez výfuků a noční řev motorů. Obyvatelé Milínské ulice už mají hluku dost
Obyvatelé Milínské ulice v Příbrami si stále častěji stěžují na nadměrný hluk …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Povinné čipování, venčení i konec množíren. EU schválila největší změnu pravidel pro psy a kočky v historii
Evropský parlament 23. dubna 2026 schválil historicky první nařízení, které sjednocuje …
ZVÍŘATA
Thajsko hlásí objev století: gigantický dinosaurus, o kterém nikdo netušil
Vědci v Thajsku oznámili objev, který otřásl paleontologickým světem. Identifikovali …
ZAJÍMAVOSTI
Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena
V pondělí odpoledne zasahovaly složky integrovaného záchranného systému na silnici …
AKTUALIZOVÁNO
Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech
Každoročně si 25. května lidé po celém světě připomínají Mezinárodní den pohřešovaných …
ZAJÍMAVOSTI




