13. 5. svátek má Servác




Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci

3. prosince 2021   (06:41)
Dětský domov v Lazci letos přivítal pět nováčků, čtyři z nich jsou sourozenci
foto: Dětský domov Pepa/se souhlasem

„Z domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední školu maturitou nebo výučním listem. Všichni pracují,“ říká jeho ředitelka Věra Splítková.


Dětský domov Pepa funguje v Lazci u Příbrami od roku 2002, v současnosti se zde starají o necelé dvě desítky dětí od předškolního věku po čerstvě dospělé. „Z dětského domova odešlo na konci školního roku pět dospělých dětí, které ukončily střední školu maturitou nebo výučním listem. Všichni pracují, nikdo z nich nečeká jen na dávky státní sociální podpory. Pod naše ‚křídla‘ jsme přijali dalších pět dětí – čtyři sourozence a jednu dospívající dívenku,“ bilancuje končící rok ředitelka dětského domova Věra Splítková.

I děti z Pepy si „užily“ výuku na dálku a to, zda budou moci chodit do školy a potkávat se znovu naživo s učiteli a spolužáky, patřilo k velkým tématům roku 2021. Ani do budoucna se na případný návrat k online výuce děti moc netěší. „Letos je také hodně zajímalo, na jakou prázdninovou akci pojedou. K výběru měly letní dětské tábory v Nadějkově, turistiku na Pálavě, táboření na Vltavě, cyklistický týden na Lipně, přechod hřebenu Krkonoš a sportovní týden v Harrachově,“ vypočítává Věra Splítková letní destinace, které děti mohly navštívit díky dárcům a přátelům domova. Cílem podzimních prázdnin se stal Český ráj.
Za úspěšný považuje Věra Splítková letošní rok zejména proto, že jej děti prožily beze strachu, v klidu a pohodě s lidmi, kteří jim věnují čas, energii a pohlazení. Stejné plány mají v domově pro příští rok. „Budeme žít jako rodina, foukat na bolístky, učit děti, že se života a světa kolem nemusejí bát. Jeden náš student bude maturovat, tak si moc přejeme, aby uspěl a dostal se na vysokou školu,“ dodává Věra Splítková.
Za úspěšný považuje Věra Splítková letošní rok …
foto: Dětský domov Pepa/se souhlasem

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková








Další články

Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod … AKTUALIZOVÁNO Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči … AKTUÁLNĚ Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze … NEPŘEHLÉDNĚTE Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku Malé postavičky z přírodnin, které si získaly srdce dětí i dospělých, přicházejí s … DOBŘÍŠ Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem V úterý 12. května po 21. hodině večer došlo na silnici č. I/18 k nehodě. Na trase z … AKTUALIZOVÁNO Sto metrů příbramské historie. Na Březových Horách vzniká velkoplošná malba Sto metrů příbramské historie. Na Březových Horách vzniká velkoplošná malba V Kladenské ulici na Březových Horách začne už ve středu 13. května vznikat … NEPŘEHLÉDNĚTE Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? Pičínská rybka 2026: kdo vytáhne vítězný kousek? ČRS MO Bohutín ve spolupráci s obcí Pičín, místním SDH a dalšími partnery pořádá 4. … NEPŘEHLÉDNĚTE Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám Mezinárodní den sester si v příbramské nemocnici připomněli poděkováním zdravotním sestrám Oblastní nemocnice Příbram si v úterý 12. května připomněla Mezinárodní den sester. … Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Hasiči likvidují požár v rodinném domě ve Věšíně Několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů zasahuje v úterý 12. května u … AKTUALIZOVÁNO
Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Taxikář zachránil ženě 300 tisíc. Málem je předala falešným policistům z Příbrami Jen díky duchapřítomnosti řidiče taxislužby nepřišla devětačtyřicetiletá žena o 300 … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz